DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Instalace onyxové stěny

Jedna z méně tradičních instalací proběhla v nedávné době. Jednalo se o instalaci onyxové stěny nad bazénem.

Onyx je minerál - polodrahokam, čímž mezi ostatními materiály vyniká svým vzhledem. Jeho struktura je tvořená kombinací achátu, křemene a chalcedonu v nesčetných barevných odstínech, variacích a tvarech. Výjimečné vlastnosti onyxu - průsvitnost a propustnost světla – vytvoří unikátní a jedinečné instalace. Velmi zajímavou možností instalace je podsvícení kamene LED diodami, díky kterým se vytvoří efekt, kdy intenzita světla zvýrazní struktury kamene a vytvoří jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru.

Stěna se skládala ze tří kusů onyxových desek, kdy každá deska byla velká 3,0 m x 1,9 m, tl. 3,0 cm a vážila cca 540 kg.

Desky byly připravené v přepravním stojanu na ploché stavební sklo před objektem rodinného domu, takže bylo zapotřebí desky opatrně přemístit pomocí minijeřábu UNIC-095 a přísavky WH800 z tohoto stojanu do našeho transportního stojanu MZK2000, pomocí kterého byly onyxové desky opatrně převezeny jedna po druhé okolo rodinného domu k zahradnímu domku, kde probíhala samotná instalace onyxových desek do připraveného rámu nad bazénem.

Onyxové desky byly z pohledové strany zbroušené a vyleštěné, takže se po přisátí přísavky WH800 chovaly jako ploché stavební sklo. Dá se v podstatě říci, že instalace probíhala jako s klasickým stavebním sklem, s tím rozdílem, že cena jedné onyxové desky je mnohonásobně dražší.

Protože byla příprava této akce skvěle domluvena a všechno při manipulaci „klaplo na jedničku“, podařila se tato instalace během jednoho pracovního dne.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení