DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Blog

Další UNIC-1006 ve flotile k pronájmu

Po nedávném nákupu 3 menších minijeřábů UNIC (dálkově ovládaných modelů UNIC-095 a UNIC-295) a minijeřábu střední velikosti (dálkově ovládaného minijeřábu UNIC-376, který je rovněž vybaven sedadlem pro jeřábníka), jsme se rozhodli pro další rozšíření flotily minijeřábů k pronájmu. Tentokrát jsme dopravili přes kanál největšího z nejmenších, těžkou váhu UNIC URW-1006.

Nejmocnější z minijeřábů na světě, UNIC URW-1006, se může pochlubit bezkonkurenční nosností 10 tun.UNIC URW-1006 nabízí velkorysou výšku zdvihu 30,7 metru a pracovní poloměr 24,3 metru, přesto si při šířce pouhých 2 metrů stále zachovává bezkonkurenční minimální rozměry pro práci v omezených prostorách.

 Tento všestranný minijeřáb má také jedinečnou funkci pick & carry, která mu umožňuje cestovat s břemenem vážícím až 1,5 tuny. Jeho konfigurovatelné patky poskytují maximální stabilitu při zvedání na nerovném povrchu díky jejich bezpečnostnímu blokovacímu systému.

UNIC URW-1006 je také vybaven nejmodernějším indikátorem bezpečného zatížení s barevným LCD displejem s vysokým rozlišením a rádiovým dálkovým ovládáním, které poskytuje obsluze zpětnou vazbu pro bezpečnější zvedání břemen.

Je to již druhý UNIC-1006 v naší flotile a 35. minijeřáb v pořadí v celkovém počtu těchto japonských pavoučích mini jeřábů. Tento mocný mini-jeřáb půjčujeme převážně s operátorem. V případě, že byste si chtěli tento minijeřáb pronajmout, volejte Jakuba nebo Evu na dispečinku KMB, tel. č.  +420 603 903 888. Jestliže byste měli zájem o koupi minijeřábu UNIC-1006, volejte prosím Tamaru, tel.č. +420 733 194 525.

Tři nové minijeřáby UNIC v KMB k pronájmu

Naše společnost je dlouholetým dealerem japonských minijeřábů UNIC v České republice. Kromě prodeje provozujeme půjčovnu, jejíž součástí je mimo jiné i 35 našich vlastních minijeřábů UNIC. Zákazníci si mohou dle potřeby vybrat minijeřáb, který vyhovuje jejich potřebám, to znamená od nejmenšího minijeřábu UNIC-095 s nosností 0,995 tuny po největší z minijeřábů UNIC-1006 s nosností 10 tun. Naše filozofie je taková, že prodáváme a pronajímáme pouze stroje, jejichž kvalitu jsme prověřili sami a jsme s ní spokojeni. V minulém měsíci jsme obdrželi dodávku 3 nových minijeřábů, které rozšířily portfolio naší půjčovny:

  1. UNIC-095 CMER - benzínový motor + elektrika
  2. UNIC-295 CMER - benzínový motor + elektrika
  3. UNIC-376 CDER - dieslový motor

Japonské minijeřáby UNIC jsou kvalitní a přesné stroje, které našim jeřábníkům a zákazníkům umožňují provádět operace s milimetrovou přesností. Další nepřekonatelnou výhodou je schopnost UNICů pracovat v extrémně stísněném prostředí a na nerovném a svažitém povrchu. Na staveništích, kde se s minijeřáby většinou pohybujeme, se většinou setkáváme s příkopy, kamením a s úzkými a nerovnými povrchy. Všechny tyto výzvy minijeřáby UNIC zvládají a proto jsou velmi populární. V příštích týdnech očekáváme další 2 nové stroje v kategoriích nosností od 4 tun výše, o kterých Vás budeme brzy informovat. 

Dodávka posledních tří modelů minijeřábů UNIC do společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. měla také široké mezinárodní pokrytí, viz linky níže.

 

https://www.internationalcranes.media/news/Unic-cranes-delivered-to-Czech-Republic/8022397.article?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=World-Crane-Week-9th-August-2022

https://vertikal.net/en/news/story/40198/three-new-unics-for-kmb

 

Představujeme UNIC URW-295-3 – pavoučí jeřáb s variabilními patkami

V tomto týdnu jsme obdrželi očekávanou zásilku od našeho obchodního partnera GGR GROUP: UNIC-095, UNIC-295-3 a UNIC-376. Jsme z nových strojů nadšeni, naši jeřábníci je dobře znají a dokáží s nimi pracovat s milimetrovou přesností. Obzvláště nadšení jsme z modelu UNIC-295-3.

UNIC URW-295-3 si zachovává veškeré výhody standardního modelu UNIC URW-295, ale je doplněn o variabilní, nastavitelné patky, které tomuto pavoučímu minijeřábu umožňují pracovat kolem pevných překážek, na které narazíme na každém staveništi. Fakt, že je minijeřáb osazen variabilními patkami znamená, že může pracovat v prostorách, kde jiné minijeřáby nemohou. Nastavitelné patky redukují pracovní plochu tohoto již tak kompaktního mini stroje, takže je ideální pro práci v extrémně stísněných a malých prostorách. Se šířkou pouhých 0,6 m vjede UNIC URW-295 -3 hladce skrz standardní dveřní rám, a navíc má nosnost 2,9 tuny! Rameno o délce 8,65 m poskytuje maximální výšku zdvihu 8,8 m, zatímco volitelný krakorec umožňuje v případě potřeby dosah o dalších 1 500 mm.

V září očekáváme z GGR dodávku dalšího minijeřábu UNIC-706, který bude již 35. minijeřábem naší flotily. Kromě nových minijeřábů průběžně prodáváme i naše použité jeřáby, jelikož naším cílem je udržovat firemní flotilu minijeřábů co nejnovější a v co nejlepší formě.     

Unikátní minijeřáby UNIC ve spojení s našimi zkušenými jeřábníky učiní spokojeného každého zákazníka!

Minijeřáb UNIC-706 navrátil varhany do kostela

Nezasvěcení kolemjdoucí si mohli myslet, že je šálí zrak, když viděli v úterý 7.6.2022 vyjíždět z kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na jabloneckém Horním náměstí stroj podobný průzkumnému robotu ze sci-fi filmu. Nenechte se mýlit, byl to náš minijeřáb UNIC-706, který po splněné misi vyjížděl z kostelních vrat. Díky svým rozměrům vjel až do kostela a ušetřil tak práci partě stěhováků, kterým by taková operace zabrala možná několik dní. Jeřábník Martin Beníček s minijeřábem UNIC-706 se postaral o hladký návrat varhan do kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou po jejich renovaci.

Jablonecké varhany, největší v Libereckém kraji, jsou unikátním nástrojem, který bez větších oprav vydržel hrát téměř 90 let. Pokud by ovšem nebyly včas renovovány, byly by odsouzeny k definitivní zkáze. V roce 2019, když se Nadačnímu fondu Jablonecké varhany podařilo shromáždit cílovou částku na renovaci ve výši 6 milionů korun, se varhany přemístily do rodinného podniku Hermann Eule Orgelbau GmbH, kde se postarali o jejich kompletní renovaci.

O hladkém návratu největších varhan v kraji rozhodovala profesionalita všech zúčastněných. Mobilní jeřáb projel dveřmi kostela s rezervou 2 cm a minijeřáb UNIC-706 byl pasován na největšího návštěvníka kostela.

Pro podrobné informace o varhanech a jejich transportu kompaktním minijeřábem UNIC-706 klikněte na následující odkazy:

https://fb.watch/eeyWLYwhTk/

https://genus.cz/vice-temat/styl/o-hladkem-navratu-nejvetsich-varhan-v-kraji-rozhodovala-profesionalita-tymu-a-dvere-kostela-mobilni-jerab-projel-s-rezervou-2-cm-n543469.htm

https://ct24.ceskatelevize.cz/komiks/3502614-do-jablonce-nad-nisou-se-vratily-vzacne-varhany-lide-je-zachranili-i-adopci

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/222411000100607/cast/917413/

 https://www.jabloneckevarhany.cz/zpet-na-kur

Návštěva KMB v GGR GROUP

Začátkem června 2022, krátce po oslavách 70. výročí nástupu anglické královny na trůn, jsme navštívili našeho obchodního partnera GGR Group ve městě Haddenham ve Velké Británii. GGR Group je výhradním distributorem Furukawa UNIC Cranes v celé Evropě, na Středním východě a v Africe. Firma se přestěhovala v roce 2018 z Long Crendonu do nových velkých prostor v Haddenhamu. Hlavní budova společnosti je rozdělena na dvě poloviny, z nichž jedna slouží pro pronájem minijeřábů a rozmanité vakuové a manipulační techniky a druhá je určena pro nové stroje, včetně nakládacích, montážních, kontrolních a předváděcích ploch společně s velkým skladem náhradních dílů.

Prioritou naší služební cesty byly konzultace s odborníky na minijeřáby UNIC v rámci workshopu, který pro nás připravili. Servisní inženýr Michal Jež se servisním kolegou Kamilem Vodičkou nesmírně ocenili ochotu, trpělivost a profesionalitu všech členů technického týmu GGR. Konzultovali s nimi konkrétní problémy a dostali výborné rady, které jim pomohou v další práci.

Technický ředitel GGR, Scott Ainsworth, nás provedl společností GGR Group, popsal procesy a postupy, a spolu se servisními odborníky na minijeřáby UNIC, Markem a Garrym, jsme strávili ve workshopu většinu dne.

Ředitel KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o., Jiří Šubrt, se setkal s výkonným ředitelem společnosti GGR Group, Graemem Rileyem, se kterým jej pojí dlouhodobé přátelství. Společně prodiskutovali vývoj spolupráce, výsledky za uplynulé období a probrali prodejní plány na příští rok. Setkali jsme se rovněž s manažerkou prodeje Jeanine Decock a PR manažerem Danem Ezzatvarem a s dalšími kolegy, které jsme doposud osobně nepoznali. Žijeme v digitálním věku, nicméně nic nenahradí osobní setkání a vždy je dobré vědět, kdo je na druhé straně telefonu nebo e-mailu.

Návštěva GGR Group byla velmi úspěšná a motivační. Po příjezdu domů jsme odeslali objednávku na 4 minijeřáby UNIC, které rozšíří náš strojní park a budeme tak moci ještě lépe uspokojovat potřeby našich  zákazníků.

V čem Vám pomohou naše pásové minijeřáby UNIC?

V čem Vám mohou pomoci naše pásové minijeřáby UNIC?

Jsou flexibilní a užitečné při zvedání těžkých břemen v mnoha oblastech, od interních zvedacích prací přes práce na vodě nebo při opravách železničních tratí. Výrobní řada minijeřábů UNIC se stále vyvíjí v souladu s požadavky zákazníků s bezkonkurenční kombinací zvedací síly a nosnosti.

Pásové minijeřáby umožňují takové jeřábnické práce, které v minulosti nebyly možné. Tyto praktické stroje, které stále mnoho lidí nezná, mají široké využití, jako například instalace skel ze střech, instalace uměleckých děl v muzeích, práce pod zemí apod. Hlavní tři výhody minijeřábů jsou následující:

Malé, ale mocné

Pásové minijeřáby mohou pracovat ve stísněných prostorách, kam se ostatní stroje jednoduše nedostanou. Jejich malá „těla“ projedou standardními dveřmi, mohou být dopraveny výtahem pro práci v patře, aniž by poškodily povrch podlahy díky gumovým pásům. Navíc modely s elektrickým motorem nebo bateriovým pohonem neprodukují škodlivé emise a mohou tak bezpečně pracovat i ve velmi citlivých interiérech.

Překonávání nerovného terénu

Pásové minijeřáby mohou pracovat na velmi nerovném a hrubém terénu, kam jiné stroje nemohou vjet. Dokonce v případech, kdy je vjezd na staveniště nerovný, minijeřáby jej bez problémů překonají, a to díky vysoké stabilitě pásového podvozku. I když je prostor pro práci úzký nebo malý, úhly a orientaci patek lze nastavit podle potřeby tak, aby bylo možné provádět jeřábnické operace. Pásové minijeřáby mohou pracovat i na místech s různými překážkami. Mohou například pracovat na střechách budov, které jsou pod lešením, uvnitř divadel, soudních síní, překonávají malé schody, v lese, na vodě, v metru apod.

Snadné ovládání

Pásové minijeřáby jsou stroje, které lze snadno ovládat, jsou bezpečné a uživatelsky přátelské. Jsou připraveny k provozu, jakmile jsou rozloženy všechny 4 patky. Bezpečnostní prvky jako je systém ochrany před převrácením a přetížením umožňují pracovat v klidu a eliminovat komplikované operace během provozu.

 

 

 

 

 

UNIC-506 a robotická hlava aneb zasklívání za sloupy

Naše společnost se může pyšnit kvalitním a stabilním týmem jeřábníků. Praxe dělá mistra, což na akci v Kaplici předvedl kolega jeřábník Mirek Kytlica. Ve spolupráci s firmou Isotherm pracoval na instalaci velkoformátových skel o rozměrech 5 000 x 2 400 mm a váze 800 kg. Minijeřáby jsou ideální pro práci na nerovných površích a obzvláště tam, kde je málo místa. Dispečink přiřadil na akci pavoučí minijeřáb UNIC střední velikosti, který na místě neměl problém s rozpatkováním, nicméně oříškem byla instalace skel za sloupy. Použitá technika: minijeřáb UNIC-506 a robotická hlava WH 1200.

Nový rekord KMB ve velkoformátovém zasklívání - vahadlo 5000 a GLCC3500

Náš kolega, jeřábník Tomáš Kučera, má na svém kontě rekord ve velkoformátovém zasklívání respektive v instalaci nejdelších skleněných tabulí v ČR o rozměrech 1 870 x 9 639 mm. Tato rekordně dlouhá skla instaloval Tomáš za asistence našeho externího spolupracovníka Jaroslava Prchala na administrativní budově na Náměstí Republiky v Praze 21. 8. 2020. V předchozích dnech ovšem Tomáš svůj dva roky starý rekord pokořil. Na rodinném domě v Praze instaloval sklo o rozměrech 2 995 x 9 845 x 63,92 mm a o váze 2 499,3 tuny, a to ve spolupráci s kolegou Lukášem Preclíkem. Technologické vybavení: vahadlo o nosnosti 5000 kg a vakuové zvedací zařízení GLCC 3500 s nosností 3 500 kg, jak už název napovídá. 

UNIC-506: instalace 80 ks skel na Vřídelní kolonádě v Karlových Varech

Přímo v lázeňském centru Karlových Varů stojí Vřídelní kolonáda, která kryje nejznámější a nejoblíbenější karlovarský minerální pramen Vřídlo. Pramen v minulosti krylo mnoho staveb, např. altánek, empírová kolonáda nebo litinová či provizorní dřevěná kolonáda.  V roce 1975 byla otevřena kolonáda postavená podle návrhu architekta Jaroslava Otruby, která od ledna 2016 do května 2021 prošla 1. etapou rekonstrukce. Po opravách zaměřených na odstranění havarijního stavu stavebních a technologických částí kolonády probíhá od července 2021 druhá fáze rekonstrukce podle návrhu architekta Jiřího Janische, která má za cíl vrátit památce původní vzhled.

Kolonáda je skeletová prosklená stavba, jejíž vertikální konstrukce tvoří ocelové sloupy a stěny obložené kamennými deskami. V rámci druhé etapy rekonstrukce byly sundány skleněné stěny vřídelního sálu a konstrukce v níž byly usazeny, a byla zde postavena nová podlaha, která tvoří zároveň strop nad technologickým podzemím.

Osazení velkoplošných skel, které tvoří stěny vřídelního sálu, čekalo na teplejší počasí. Koncem března jsme vyslali na služební cestu zkušeného experta na velkoformátové zasklívání, jeřábníka Karla Buriana s minijeřábem UNIC-506 a vakuovým zvedacím zařízením Mini 300 s maximální nosností 300 kg. Karel strávil v Karlových Varech 10 dní a nainstaloval celkem 80 skel různých formátů a vah. Jednalo se o zasklívání zevnitř, přičemž nejtěžší skla vážila kolem 250 kg.

Druhá etapa oprav Vřídelní kolonády by měla být hotová do letošního zahájení lázeňské sezony v květnu. Zhruba v polovině dubna by se mohla vřídelní voda zkušebně připojit z dnešního provizorního vnějšího výtrysku zpět do vřídelní haly.

Instalace velkoformátových skel na Bořislavce minijeřábem UNIC

Kancelářské a obchodní centrum Bořislavka je jedním z korálků na dlouhé šňůře velkých pražských budov, které jsme zasklívali. Při projížďce Prahou máme příjemný pocit z dobře vykonané práce, když doslova na každém rohu narážíme na architektonické skvosty, na nichž jsme pracovali.

Kromě Bořislavky je to například The Flow building na Václavském náměstí, Rustonka v Karlíně, Green Point, Westfield Chodov, dům DRN na Národní třídě, Strakova akademie, Senát ČR, OC Nový Smíchov, Bílá labuť, administrativní centrum Aviatica, Back Stage Hotel u O2 Arény, V Tower a mnoho dalších.

Naší specialitou je velkoformátové zasklívání, tedy instalace velkých skel, oken, HS portálů nebo zavěšování skleněných fasádních prvků. Vlastníme kompletní výrobní řadu japonských minijeřábů UNIC, které disponují nosností od 1 do 10 tun. Jedná se o kompaktní stroje, proto jsou ideální volbou pro práci na staveništích s nedostatkem prostoru a s potřebou zvedacích prací s velkými nosnostmi. Minijeřáby jsou zároveň lehké a mohou tedy pracovat i v patrech nebo na střechách. Nezbytným pomocníkem pro zasklívání jsou vakuová zvedací zařízení s nosností až 3 500 kg a další vakuová a manipulační technika. Neocenitelnou přidanou hodnotou jsou bezesporu naši zkušení jeřábníci, kteří při své každodenní práci ukazují, že dokáží to, co jiní ne. 

Podívejte se na instalaci skel na Bořislavce jedním z našich minijeřábů UNIC. Z fotek je rovněž patrné, proč se těmto strojům říká pavoučí minijeřáby.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz