DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Blog

V čem Vám pomohou naše pásové minijeřáby UNIC?

V čem Vám mohou pomoci naše pásové minijeřáby UNIC?

Jsou flexibilní a užitečné při zvedání těžkých břemen v mnoha oblastech, od interních zvedacích prací přes práce na vodě nebo při opravách železničních tratí. Výrobní řada minijeřábů UNIC se stále vyvíjí v souladu s požadavky zákazníků s bezkonkurenční kombinací zvedací síly a nosnosti.

Pásové minijeřáby umožňují takové jeřábnické práce, které v minulosti nebyly možné. Tyto praktické stroje, které stále mnoho lidí nezná, mají široké využití, jako například instalace skel ze střech, instalace uměleckých děl v muzeích, práce pod zemí apod. Hlavní tři výhody minijeřábů jsou následující:

Malé, ale mocné

Pásové minijeřáby mohou pracovat ve stísněných prostorách, kam se ostatní stroje jednoduše nedostanou. Jejich malá „těla“ projedou standardními dveřmi, mohou být dopraveny výtahem pro práci v patře, aniž by poškodily povrch podlahy díky gumovým pásům. Navíc modely s elektrickým motorem nebo bateriovým pohonem neprodukují škodlivé emise a mohou tak bezpečně pracovat i ve velmi citlivých interiérech.

Překonávání nerovného terénu

Pásové minijeřáby mohou pracovat na velmi nerovném a hrubém terénu, kam jiné stroje nemohou vjet. Dokonce v případech, kdy je vjezd na staveniště nerovný, minijeřáby jej bez problémů překonají, a to díky vysoké stabilitě pásového podvozku. I když je prostor pro práci úzký nebo malý, úhly a orientaci patek lze nastavit podle potřeby tak, aby bylo možné provádět jeřábnické operace. Pásové minijeřáby mohou pracovat i na místech s různými překážkami. Mohou například pracovat na střechách budov, které jsou pod lešením, uvnitř divadel, soudních síní, překonávají malé schody, v lese, na vodě, v metru apod.

Snadné ovládání

Pásové minijeřáby jsou stroje, které lze snadno ovládat, jsou bezpečné a uživatelsky přátelské. Jsou připraveny k provozu, jakmile jsou rozloženy všechny 4 patky. Bezpečnostní prvky jako je systém ochrany před převrácením a přetížením umožňují pracovat v klidu a eliminovat komplikované operace během provozu.

 

 

 

 

 

UNIC-506 a robotická hlava aneb zasklívání za sloupy

Naše společnost se může pyšnit kvalitním a stabilním týmem jeřábníků. Praxe dělá mistra, což na akci v Kaplici předvedl kolega jeřábník Mirek Kytlica. Ve spolupráci s firmou Isotherm pracoval na instalaci velkoformátových skel o rozměrech 5 000 x 2 400 mm a váze 800 kg. Minijeřáby jsou ideální pro práci na nerovných površích a obzvláště tam, kde je málo místa. Dispečink přiřadil na akci pavoučí minijeřáb UNIC střední velikosti, který na místě neměl problém s rozpatkováním, nicméně oříškem byla instalace skel za sloupy. Použitá technika: minijeřáb UNIC-506 a robotická hlava WH 1200.

Nový rekord KMB ve velkoformátovém zasklívání - vahadlo 5000 a GLCC3500

Náš kolega, jeřábník Tomáš Kučera, má na svém kontě rekord ve velkoformátovém zasklívání respektive v instalaci nejdelších skleněných tabulí v ČR o rozměrech 1 870 x 9 639 mm. Tato rekordně dlouhá skla instaloval Tomáš za asistence našeho externího spolupracovníka Jaroslava Prchala na administrativní budově na Náměstí Republiky v Praze 21. 8. 2020. V předchozích dnech ovšem Tomáš svůj dva roky starý rekord pokořil. Na rodinném domě v Praze instaloval sklo o rozměrech 2 995 x 9 845 x 63,92 mm a o váze 2 499,3 tuny, a to ve spolupráci s kolegou Lukášem Preclíkem. Technologické vybavení: vahadlo o nosnosti 5000 kg a vakuové zvedací zařízení GLCC 3500 s nosností 3 500 kg, jak už název napovídá. 

UNIC-506: instalace 80 ks skel na Vřídelní kolonádě v Karlových Varech

Přímo v lázeňském centru Karlových Varů stojí Vřídelní kolonáda, která kryje nejznámější a nejoblíbenější karlovarský minerální pramen Vřídlo. Pramen v minulosti krylo mnoho staveb, např. altánek, empírová kolonáda nebo litinová či provizorní dřevěná kolonáda.  V roce 1975 byla otevřena kolonáda postavená podle návrhu architekta Jaroslava Otruby, která od ledna 2016 do května 2021 prošla 1. etapou rekonstrukce. Po opravách zaměřených na odstranění havarijního stavu stavebních a technologických částí kolonády probíhá od července 2021 druhá fáze rekonstrukce podle návrhu architekta Jiřího Janische, která má za cíl vrátit památce původní vzhled.

Kolonáda je skeletová prosklená stavba, jejíž vertikální konstrukce tvoří ocelové sloupy a stěny obložené kamennými deskami. V rámci druhé etapy rekonstrukce byly sundány skleněné stěny vřídelního sálu a konstrukce v níž byly usazeny, a byla zde postavena nová podlaha, která tvoří zároveň strop nad technologickým podzemím.

Osazení velkoplošných skel, které tvoří stěny vřídelního sálu, čekalo na teplejší počasí. Koncem března jsme vyslali na služební cestu zkušeného experta na velkoformátové zasklívání, jeřábníka Karla Buriana s minijeřábem UNIC-506 a vakuovým zvedacím zařízením Mini 300 s maximální nosností 300 kg. Karel strávil v Karlových Varech 10 dní a nainstaloval celkem 80 skel různých formátů a vah. Jednalo se o zasklívání zevnitř, přičemž nejtěžší skla vážila kolem 250 kg.

Druhá etapa oprav Vřídelní kolonády by měla být hotová do letošního zahájení lázeňské sezony v květnu. Zhruba v polovině dubna by se mohla vřídelní voda zkušebně připojit z dnešního provizorního vnějšího výtrysku zpět do vřídelní haly.

Instalace velkoformátových skel na Bořislavce minijeřábem UNIC

Kancelářské a obchodní centrum Bořislavka je jedním z korálků na dlouhé šňůře velkých pražských budov, které jsme zasklívali. Při projížďce Prahou máme příjemný pocit z dobře vykonané práce, když doslova na každém rohu narážíme na architektonické skvosty, na nichž jsme pracovali.

Kromě Bořislavky je to například The Flow building na Václavském náměstí, Rustonka v Karlíně, Green Point, Westfield Chodov, dům DRN na Národní třídě, Strakova akademie, Senát ČR, OC Nový Smíchov, Bílá labuť, administrativní centrum Aviatica, Back Stage Hotel u O2 Arény, V Tower a mnoho dalších.

Naší specialitou je velkoformátové zasklívání, tedy instalace velkých skel, oken, HS portálů nebo zavěšování skleněných fasádních prvků. Vlastníme kompletní výrobní řadu japonských minijeřábů UNIC, které disponují nosností od 1 do 10 tun. Jedná se o kompaktní stroje, proto jsou ideální volbou pro práci na staveništích s nedostatkem prostoru a s potřebou zvedacích prací s velkými nosnostmi. Minijeřáby jsou zároveň lehké a mohou tedy pracovat i v patrech nebo na střechách. Nezbytným pomocníkem pro zasklívání jsou vakuová zvedací zařízení s nosností až 3 500 kg a další vakuová a manipulační technika. Neocenitelnou přidanou hodnotou jsou bezesporu naši zkušení jeřábníci, kteří při své každodenní práci ukazují, že dokáží to, co jiní ne. 

Podívejte se na instalaci skel na Bořislavce jedním z našich minijeřábů UNIC. Z fotek je rovněž patrné, proč se těmto strojům říká pavoučí minijeřáby.  

Rozšíření nabídky manipulační a vakuové techniky

Začátkem ledna 2022 jsme se s nákladním autem a dodávkou s vozíkem vydali na cestu do Německa k našemu doporučenému dodavateli, společnosti Wirth. Jeli jsme si vyzvednout výrobky objednané v minulém roce. Jejich výroba byla z mnoha důvodů opožděna, a proto jsme se již nemohli dočkat, až je přivezeme a rozšíříme naši nabídku manipulační a vakuové techniky.

KMB spolupracuje s firmou Wirth již mnoho let, každoročně u nich investujeme do nových strojů přes sto tisíc EUR. Naše spolupráce je specifická v tom, že ve Wirthu jsou schopni pro nás vyrobit nejen standardní stroje, ale především stroje na míru, které dokonale vyhovují našim potřebám, respektive stále se zvyšujícím požadavkům v oblasti velkoformátového zasklívání. V takových případech se jedná o prototypy, které je někdy nutno po testovacím provozu upravit nebo pozměnit. Právě na takovou úpravu jsme do Wirthu poslali v minulém roce naše vakuové zvedací zařízení GLCC 3500 alias Goliáše, s nosností 3 500 kg, jak již název napovídá. Goliášovi přibyl nový motor a byly provedeny další změny, které přispějí k hladkému zasklívání skel velkého formátu a váhy až do 3,5 tuny.

Kromě Goliáše jsme si ve Wirthu vyzvedli vahadlo o nosnosti 1 000 kg a 8 vakuových zvedacích zařízení o různých nosnostech v rozsahu 300 – 1 200 kg s různými typy ovládání.  

Vahadlo s maximálním pracovním zatížením 1000 kg rozšiřuje naše dosavadní portfolio vahadel, které čítá vahadla o nosnosti 850 kg a 5000 kg. Vahadla v kombinaci s vakuovými zvedacími zařízeními jsou ideálními nástroji k zasklívání pod převisem.

Některá z vakuových zvedací zařízení, která jsme přivezli, mají kromě háku i pevné připojení na vahadlo, tzn. že mohou být buď zavěšeny na minijeřáb nebo vahadlo nebo mohou být na vahadlo pevně připojeny.  

Jsme rádi, že můžeme vyhovět stále se zvyšujícím potřebám našich zákazníků, a to jak na poli výběru manipulační a vakuové techniky, tak znalostmi a zkušenostmi našich jeřábníků.   S hrdostí se díváme na naši práci, kterou vidíme prakticky všude kolem nás v podobě zasklených administrativních budov, prodejních center, zavěšených skleněných fasád, umístěných kamenných soch a fontán apod.

Dokážeme to, co jiní ne.

Realizace zelené střechy minijeřábem UNIC-1006

Největší z minijeřábů naší flotily, UNIC-1006, se podílel na realizaci zelené střechy rodinného domu v Praze. Jeřábník Martin vjel s „desetnulašestkou“ vstupní branou za plot rodinného domu, kde byl dostatečný prostor k rozpatkování a vyhnul se tak blokování cesty vedoucí před domem. Minijeřáb UNIC-1006 je pouhé 2 metry široký, což mu umožňuje vjezd do standardních vrat a práce ve stísněných prostorách, přičemž disponuje zdvihací silou 10 t x 3 m. Pro Martina byl důležitý dosah ramene minijeřábu, jelikož s ním transportoval zeminu a stromy z nákladního vozu stojícího před domem na střechu domu. UNIC-1006 má dosah téměř 31 metrů, což bylo v tomto případě ideální.

Rádi se podílíme na ekologických projektech a sami vlastníme i ekologické minijeřáby. Zelené střechy zlepšují a zpříjemňují životní prostředí, zachovávají přírodu tam, kde prostor zabraly stavby a pomáhají uchovávat přírodní diverzitu i v městském prostředí. Je škoda, že se u novostaveb v České republice vyskytují vcelku vzácně.

Komplexní nabídka jeřábnických služeb

Z příspěvků naší společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. na sociálních sítích je patrné, že mezi naše hlavní činnosti patří velkoformátové zasklívání minijeřáby UNIC a vakuovou technikou. Instalace skleněných panelů, oken, posuvných skleněných dveří různých velikostí a váhy je naší doménou, nicméně vakuová technika, kterou nabízíme k pronájmu i prodeji, slouží nejen ke zvedání skleněných prvků, ale rovněž k instalaci vertikálních nebo horizontálních obkladových prvků a střešních panelů. Přísavky se rovněž dají použít na velkoformátové dlaždice nebo Vám můžeme nabídnout ruční přísavky pro skla či dlažbu menších velikostí. Kromě specializace na velkoformátové zasklívání provádíme zvedací práce všeho druhu.

Mezi technické vybavení, které naši jeřábníci k zasklívání používají, patří pásové minijeřáby UNIC o různých nosnostech v rozmezí 1–10 tun, v kombinaci s vakuovými zvedacími zařízeními rovněž s různými limity pracovního zatížení. Některá zařízení jsou jedinečná, vyrobená pro naši společnost na míru, s rekordní nosností, v souvislosti s architektonickými návrhy preferujícími velká okna, HS portály či celé vnější skleněné stěny domů. Vlastníme rovněž elektrické minijeřáby, s nulovými emisemi, které jsou ideální pro práci v interiérech a citlivých prostředích. Řada našich pavoučích mini jeřábů začíná u nejmenšího typu UNIC-094 s šířkou pouhých 595 mm a sílou zdvihu téměř 1 t x 1,5 m a končí největším jeřábem UNIC-1006 s šířkou 2 m a nosností 10 t x 3 m. 

Pro speciální zakázky zasklívání pod převisem používáme vahadlo s protizávažími, v kombinaci s pevným připojením pro vakuové zvedací zařízení nebo robotickou hlavu. Vlastníme na míru vyrobenou robotickou hlavu s nosností 3,5 tuny a jsme držiteli několika rekordů ve velkoformátovém zasklívání v České republice.

K pronájmu, kromě minijeřábů, nabízíme rovněž zasklívací roboty, pásový jeřáb Maeda a Valla Pick&Carry a různorodou manipulační techniku. Unikátním strojem v naší flotile je pásový elektrický Multiloader 2,5 s dvojúrovňovým vyrovnávacím systémem, který může pracovat v kopcovitých terénech, přičemž náklad zůstává vždy v rovině a na stejném principu pracuje i naše pásová elektrická plošina Jibbi 1250 EVO.  

V rámci naší půjčovny si minijeřáby, roboty a jinou techniku včetně dopravy můžete objednat buď s obsluhou nebo bez. Vaše požadavky na pronájem volejte na náš dispečink: +420 603 903 888. Vypracujeme Vám cenovou nabídku, případně před zakázkou provedeme obhlídku staveniště, vytipujeme potřebnou techniku a vše zajistíme k Vaší spokojenosti.

Minijeřáby UNIC instalují balkony i vířivky

Potřebujete osadit nové balkony nebo provést výměnu starých balkonů za nové? Zavolejte na dispečink KMB STAVEBNÍ SERVIS, tel. č. 603 903 888, objednejte si jeden z našich minijeřábů UNIC s obsluhou a my Vám balkony nainstalujeme.

Minijeřáby UNIC jsou vhodné zejména k výměně balkonů či osazování nových balkonů ve vnitřních dvorech, atriích nebo tam, kde je k instalaci jen velmi málo prostoru. Pavoučí pásové minijeřáby jsou kompaktní stroje nabízející možnost různého polohování jednotlivých patek, což je velmi praktické pro práci v nerovném a stísněném prostoru. Pro relaxaci a pohodu instalujeme zákazníkům na balkonech a terasách venkovní vířivky, případně zdviháme a umísťujeme velké a těžké květináče, plastiky apod.  

Naši dispečeři mají dlouholeté zkušenosti z rozmanitých zakázek a na základě Vašich potřeb Vám vytipují příslušnou techniku a naši zkušení jeřábníci zakázku zrealizují.

 

 

Minijeřáby

V KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. nabízíme širokou škálu unikátních produktů, které Vám usnadní veškeré zdvihací práce. Minijeřáby a zvedací technika jsou naší specializací. Naše kompletní řada minijeřábů umožňuje zákazníkům vybrat si ten nejvhodnější stroj pro jejich zvedací potřeby.  Níže jsme pro Vás vybrali charakteristiku dvou minijeřábů UNIC, z nichž každý je z opačného spektra výrobní řady.

 

MINIJEŘÁB URW UNIC-095

minijerab unic 95

Minijeřábů UNIC 095 máme ve strojovém parku několik, jelikož jsou mezi našimi zákazníky velmi populární. Mohou pracovat v interiérech, na střechách, v úzkých a malých prostorách, jsou jednoduše univerzální díky své malé hmotnosti (od 1850 kg v závislosti na typu pohonu) a rozměrům. Tento mini jeřáb je široký 60 cm, takže bez problémů vjede do interiéru standardními dveřmi, je 137,5 cm vysoký a 269 cm dlouhý. Při své kompaktnosti má bezkonkurenční délku ramene a jeho velkou výhodou je možnost polohování každé patky v jiném úhlu, což oceníme obzvláště při zvedacích pracích v malých prostorách. Nosnost jeřábu činí 0,995 t x 3,5 m. Můžete si minijeřáb pronajmout s obsluhou nebo bez, případně zakoupit a zjistíte, že je sice malý, ale mocný.

 

MINIJEŘÁB URW UNIC-1006

minijerab unic 1006

Minijeřáb UNIC 1006 je nejmohutnější mini jeřáb na světě, s nosností 10,0 t x 3,0 m. Tento mini jeřáb Vám umožní zdvih až do výše téměř 31 metrů a vyložení nákladu až do vzdálenosti 24,3 metrů. I přesto zůstává ve své třídě nepřekonatelným pomocníkem pro práce ve stísněných prostorách, jelikož je široký pouhé 2 metry. Jeřáb je 606 cm dlouhý a 246 cm vysoký. Má výškově i délkově nastavitelné patky a je osazen mnoha bezpečnostními prvky, např. indikátorem bezpečného zatížení, který přes LCD displej dává obsluze zpětnou vazbu ohledně konfigurace stroje. Stejně jako celá výrobní řada minijeřábů UNIC, má i UNIC-1006 dálkové ovládání se zobrazovací jednotkou.

 

Pronájem minijeřábů 

Minijeřáby a další manipulační techniku si můžete pronajmout v sekci pronájmu minijeřábů.

Telefon pronájmu: +420 603 903 888 nebo pište na: dispecink@kmbss.cz

Prodej jeřábů: +420 733 697 705

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení