DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Blog

Co jsou jeřábové patky?

Od doby, kdy byly patky vynalezeny, měly obrovský vliv na vlastnosti jeřábů, protože zvýšily bezpečnost těchto těžkých zdvihacích strojů, u kterých hrozilo riziko nevyváženosti. Díky jeřábovým patkám se také mohou vyrábět mnohem menší jeřáby bez obav z nedostatečné rovnováhy.

Co jsou jeřábové patky?

Jsou to v podstatě „nohy“ jeřábu, které často připomínají pavouka, proto se japonské minijeřáby UNIC, které naše společnost prodává a pronajímá, nazývají pavoučí minijeřáby neboli Mini Spider Cranes. Patky fungují jako podpěry, které rozkládají váhu jeřábu na větší plochu, což zase umožňuje jeřábu zvednout těžší břemeno, aniž by se převrátil. Je to podobné, jako když se ocitnete na kluzkém ledu, kde je snazší udržet rovnováhu, když jste blíže k zemi.

Patky se vytahují a zatahují přímo z jeřábu a díky této schopnosti se jeřáb stává kompaktnějším a lze jej snadno přepravovat, což platí pro celou řadu našich pavoučích minijeřábů UNIC. Jejich šířka se složenými patkami se pohybuje v rozpětí 60 až 200 cm. Minijeřáb UNIC-095 projede standardními dveřmi a může pracovat v interiérech domů, na střechách a v těžko přístupných prostorách.

Význam podložek pod patky jeřábu

Zatímco patky zvyšují stabilitu jeřábu, jejich malá plocha působící velkým tlakem na povrch, kde je jeřáb rozpatkovaný, zvyšuje pravděpodobnost jeho poškození. Tlak patek může způsobit, že se jeřáb začne propadat, což může způsobit nerovnováhu jeřábu a potenciálně způsobit jeho převrácení. V tomto případě je důležité používat podložky pod patky, které roznášejí váhu jeřábu na větší plochu, takže se nemůže bořit.

Jeřáby s patkami

Ne všechny jeřáby mají patky, protože pro ně nemají vždy využití, zvláště pokud má jeřáb dostatečně širokou základnu. Mnoho minijeřábů však velmi těží z podpěr, protože jim umožňují zůstat kompaktní, a přitom stále konkurovat větším jeřábům z hlediska nosnosti.

Mini Spider Cranes alias malé pavoučí jeřáby

Naše pavoučí jeřáby jsou známé právě pro své patky, které vypadají jako pavoučí nohy a které jsou hlavní výhodou při výběru pro zvedací projekt. Pavoučí minijeřáby mají čtyři patky umožňující plně vyvážený zdvih. Tyto jeřáby mohou zvednout až 10 tun a nejmenší z nich váží pouhých 1000 kg – velmi všestranný produkt vhodný pro mnoho pracovních zakázek.

KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. je specializovaná společnost na všechny typy zvedacích prací, instalaci oken, velkoformátové zasklívání apod., která prodává a pronajímá řadu minijeřábů s patkami. V KMB poskytujeme zákazníkům personalizované poradenství a zvedací práce na míru. Dokážeme to, co jiné ne a vždy rádi pomůžeme. Chcete-li si pronajmout zvedací techniku, zavolejte na +420 603 903 888.

Proč je lepší si jeřáb pronajmout

Když vidíte jeřáby na stavbách, možná si ani neuvědomíte, že většina z nich je pronajatá na tuto konkrétní práci. Realita je taková, že většina společností nepotřebuje jeřáb neustále používat a často se stává, že firmy potřebují různé typy zařízení v závislosti na konkrétní práci. Pronájem a nákup jeřábu má své výhody, ale tyto výhody budou samozřejmě záviset na vaší situaci. Většina našich produktů je k dispozici k pronájmu i prodeji, protože si uvědomujeme, že naši zákazníci mají různé potřeby a chceme, aby každý z nich měl přístup k našim inovativním produktům. V tomto blogu nastíníme čtyři hlavní důvody, proč byste se měli rozhodnout náš minijeřáb nikoliv koupit, ale pronajmout.

 

Pronájem jeřábů je flexibilní

Díky neustále se měnící technologii dnes není neobvyklé, že váš jeřáb během několika let zastará. I když je stále použitelný, můžete zjistit, že nový jeřáb vyšel s lepší palivovou účinností, vyšší nosností nebo speciálními funkcemi. V KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. vždy přinášíme na trh inovativní technologie s moderními funkcemi, které jsou prospěšné pro naše zákazníky. S častými aktualizacemi naší řady nejmodernějších strojů byste si museli kupovat nový minijeřáb každou chvíli.

Pronájem jeřábů je pohodlný

Díky třem skladům v České republice nejste nikdy příliš daleko od jednoho z našich mini jeřábů, které vám v krátkém čase můžeme doručit svou vlastní dopravou. Pokud během používání jeřábu zjistíte, že byste mohli potřebovat jiný produkt, vždy najdeme jiné řešení a pošleme vám nový stroj. Zakládáme si na tom, že jsme akční a flexibilní.

Poskytujeme profesionální podporu

Když si půjčíte jeřáb, nejste odkázáni jen na svá zařízení, ale pokud to budete potřebovat, můžeme být s vámi na každém kroku. V závislosti na vašich potřebách můžeme poskytnout pouze jeřáb, nebo můžeme jeřáb také dopravit k vám, poskytneme Vám kvalifikované jeřábníky nebo zapůjčíme vázací prostředky, jednoduše uděláme vše pro to, aby bylo možné provést potřebné zvedací práce kvalitně a pokud možno dokonale.  

Pronájem jeřábů šetří peníze

Když si nejste jisti, jaký typ jeřábu potřebujete, nebo se vaše potřeby neustále mění, pronájem vyjde rozhodně levněji než nákup více typů jeřábů. Pokud neplánujete svůj jeřáb používat neustále, prostoje stroje se mohou prodražit, protože nebudete schopni získat své peníze v rámci návratnosti investice v přiměřeném časovém rámci.

Nákup jeřábu s sebou také nese odpovědnost za údržbu a další výdaje. Naše půjčovna minijeřábů je pravidelně obměňována tak, abychom měli co nejnovější stroje. Navíc disponujeme nejlepším servisním zázemím a servisními odborníky/specialisty na japonské pavoučí minijeřáby UNIC v celé České republice.

Při rozhodování mezi pronájmem nebo nákupem jeřábu je důležité zvážit, jaké výhody pro vás každá možnost bude mít. KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. nabízí jak prodej, tak pronájem celé produktové řady minijeřábů UNIC, takže bez ohledu na to, jak se rozhodnete, splníme vaše přání.

Chcete-li se dozvědět více o pronájmu nebo nákupu našich produktů, můžete nás kontaktovat telefonicky na +420 603 903 888 (pronájem) nebo na +420 733 194 525 (prodej). Jakožto společnost č. 1 v oblasti zdvihacích řešení vám náš tým vždy rád pomůže.

PRONÁJEM MINIJEŘÁBŮ

PRODEJ MINIJEŘÁBŮ

Novinka v KMB: otočný minijeřáb MRC 751

Na veletrhu Bauma 2022 v Mnichově jsme si objednali další stroj, který nyní vhodně doplňuje náš strojový park. Jedná se o minijeřáb s maximální nosností 720 kg, jenž je díky svým rozměrům, flexibilitě a váze ideálním strojem pro práci na podlahách s omezenou nosností a plochou.  

Otočný minijeřáb  MRC 751 je malý rotační jeřáb s protizávažím, nosností až 720 kg a otáčením o 360°,  který poskytuje vynikající manipulaci s nákladem, zejména ve stísněných prostorách, v patrech a na střechách.

Doporučujeme MRC 751 používat v kombinaci s naším elektrickým lanoprůběžným zvedákem RIGID LTD50-8P9.

MRC 751 se vyznačuje maximální výškou háku 2,91 metru a díky otočným kolečkům je ideální pro pojezd po hladkém a rovném povrchu. Důležitým faktem je, že tento malý otočný jeřáb lze rozebrat, přičemž nejtěžší díl má hmotnost 68 kg. Znamená to, že minijeřáb může obsluhovat jeden člověk, který si stroj rozebere, přenese jednotlivé části do patra, do sklepa, na střechu, zkrátka kamkoliv potřebuje, znovu jej složí a může pracovat v místech, kam se jiný stroj kvůli svým rozměrům či váze nedostane.

  • maximální nosnost 720 kg
  • maximální výška zdvihu 2,91 m
  • jednoduché manévrování a montáž
  • kompaktní design je ideální pro práci ve stísněných pracovních prostředích

Pokud si chcete pronajmout nebo zakoupit otočný mini jeřáb MRC 751 s elektrickým zvedákem nebo potřebujete další informace, kontaktujte nás ještě dnes.

Pronájem: +420 603 903 888

Prodej: +420 733 194 525

 

Jaké jsou výhody používání jeřábů?

Jaké jsou výhody používání jeřábů?

Jeřáby jsou jedním z nejúčinnějších nástrojů ve stavebním průmyslu a používají se téměř při všech typech prací. Díky inovativnímu vývoji v průběhu staletí jsme nyní na trhu v bodě, kdy vždy existuje typ jeřábu, který je schopen vyřešit vaše problémy. Navzdory rozdílům, kterými se jednotlivé typy jeřábů odlišují, se naše společnost KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. snaží zůstat ve výběru jeřábů konzistentní, aby naši zákazníci vždy věděli, co mohou očekávat. Níže uvádíme hlavní funkce našich japonských minijeřábů UNIC a výhody, které přináší jejich používání.

 

Flexibilní a kompaktní design

Jednou z výhod používání našich pavoučích jeřábů je, že jsou navrženy tak, aby byly co nejkompaktnější a nejflexibilnější. Jsou schopné projíždět úzkými a stísněnými prostory a mohou pracovat na těžko dostupných místech, dosáhnout do těch nejméně přístupných míst a nejnemožnějších úhlů a splnit i ta nejnáročnější přání a očekávání našich zákazníků. Díky našim mini jeřábům a zkušeným jeřábníkům dokážeme to, co jiní ne. Minijeřáb UNIC-095 je například pouhých 60 cm široký, může projet standardními dveřmi a pracovat ve vašem obývacím pokoji, kdybyste si přáli sestavit mramorový krb. Naproti tomu největší a nejmocnější z výrobní řady minijeřábů, UNIC-1006 disponuje zdvihací silou 10 tun.

Rychlé nastavení a efektivní provoz

Další z výhod používání jeřábů od KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. je, že na rozdíl od jiných průmyslových jeřábů jsme hrdí na to, že dodáváme a pronajímáme jeřáby, s kterými se snadno pracuje, jednoduše se nastavují a ovládají.  Víme totiž, jak frustrující může být, když jste připraveni začít pracovat, a zjistíte, že je nemožné vůbec s jeřábem pojíždět, rozpatkovat ho a začít s ním pracovat.

Naše pavoučí mini jeřáby jsou uživatelsky přívětivé. I když mohou vypadat složitě, protože je musíte nedříve „rozbalit“ (rameno, patky atd.), lze s nimi ve skutečnosti velmi snadno pracovat a nastavit, s tím, že velkou část práce provádí samotný stroj.

Pokud si však pronajímáte jeřáb bez zkušeností, máme k dispozici naše operátory, které si pronajmete spolu s jeřábem. Abyste dosáhli nejlepšího a nejbezpečnějšího zdvihu, měli byste vždy využívat kvalifikovaného pracovníka, a proto máme zkušené jeřábníky, kteří jsou mistři ve svém oboru a pomohou vám splnit vaše požadavky. Chcete-li si pronajmout stroj spolu s naším jeřábníkem, kontaktujte dispečink na tel.č. +420 603 903 888 nebo napište na dispecink@kmbss.cz .

Efektivita nákladů

Když si od nás pronajmete minijeřáb, budete mít jistotu, že práci zvládnete rychleji, protože vysoké nosnosti minijeřábů UNIC znamenají, že není třeba investovat do větších strojů, které spotřebují více nafty nebo energie. Naše stroje vynikají také dlouhou dobu provozu, takže můžete udělat více, aniž byste museli zastavovat a doplňovat palivo a můžete se soustředit na dokončení svých zvedacích prací.

Jedním z našich celkově nejhospodárnějších minijeřábů je řada ECO UNIC Mini Spider jeřábů, které jsou plně elektrické a dobíjecí, mají tudíž nulové emise CO2. Tyto jeřáby jsou nákladově efektivní, jelikož je můžete používat i v interních prostorách pro práci v citlivých prostředích, takže není třeba najímat další speciální stroj pro vnitřní projekty.

Dalším způsobem, jak pro vás může být pronájem jeřábu nákladově efektivní, je najmout jednoho z našich operátorů, kteří mají rozsáhlé zkušenosti s obsluhou našich strojů. Protože naši operátoři již jeřáby dokonale znají, není třeba, aby si zvykali na ovládání a mohou se rovnou pustit do práce. Znamená to také, že ušetříte čas a peníze s možnou údržbou nebo opravou, protože naši operátoři vědí, jak stroj používat, a je tedy méně pravděpodobné, že by dělali při práci s ním chyby.

Používání našich minijeřábů je výhodné

Naše mini jeřáby mají snadné ovládání, ale jsou i výhodně umístěny, díky třem našim skladům v České republice. Jeřáby jsou dostupné na Moravě v Uh. Hradišti, odkud zajíždíme pracovat do Slovenské republiky, potom v Brně a ve Všechromech, 15 km od Prahy, kde máme vybudované perfektní servisní zázemí. Provádíme zde servis, údržbu, opravy a také pravidelné revize jeřábů UNIC. Jeřáb můžete mít tedy vždy v dojezdové vzdálenosti od Vašeho místa práce. Naše jeřáby jsou vybaveny mnoha chytrými a bezpečnostními prvky pro zlepšení uživatelské zkušenosti a praktičnosti.

 

KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. je jedničkou v oblasti zdvihacích řešení v České a Slovenské republice. Operujeme v Čechách, na Moravě a na Slovensku a dodáváme řadu inovativních a zakázkových řešení na poli mini jeřábů a vakuové techniky. Chcete-li prodiskutovat, jaká zvedací řešení pro vás máme, kontaktujte náš odborný tým telefonicky na +420 603 903 888 nebo na dispecink@kmbss.cz .

Jestliže potřebujete servis jeřábu, revizi jeřábu nebo potřebujete poradit na tomto poli, volejte Jaroslava Voneše, vedoucího depa Všechromy, tel. 775 089 953.

 

Nový pavoučí jeřáb UNIC URW-706-2-3 v KMB

V návaznosti na neustále se zvyšující poptávku zákazníků po pronájmech jeřábů pravidelně rozšiřujeme jejich počet v našem strojovém parku. Někdy je dodací lhůta strojů delší, než bychom čekali, a my jsme tentokrát již s velkou netrpělivostí očekávali dodávku nového minijeřábu UNIC-706-2-3 do naší půjčovny stavební, vakuové a manipulační techniky. V minulém týdnu jsme se dočkali.

Minijeřáb UNIC URW-706-2-3 (6t x 3m), přičemž 2 = hydraulický krakorec a 3 = variabilní patky, si zachovává všechny prvotřídní vlastnosti standardního pavoučího jeřábu URW-706. Se schopností zvednout až 6 tun dosáhne URW 706-2-3 maximální výšky háku 25,9 metru, což je o 3 metry více než standardní model (s hákem pro nízkou světlost).

Hydraulický krakorec z něj dělá skutečně všestranný stroj a poskytuje extra dosah pro složité zdvihací projekty. I při své mohutnosti je velmi kompaktní, tudíž lehce projede skrz standardní dvojité dveře, takže je ideální pro těžko dostupná místa nebo omezené zdvihací prostory.

UNIC URW-706-2-3 lze ovládat ze sedadla řidiče nebo pomocí plně funkčního rádiového dálkového ovládání pro přesné umístění břemen. Digitální zpětná vazba a protokolování dat jsou také k dispozici jako doplňky tam, kde je to požadováno.

KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. je dealerem minijeřábů UNIC (japonský výrobce Furukawa UNIC) v České republice.  Náš bezkonkurenční sortiment mini spider jeřábů UNIC si můžete pronajmout nebo zakoupit prostřednictvím naší společnosti.

Chcete-li zakoupit japonský pavoučí jeřáb, volejte 733 194 525, pro pronájem minijeřábů kontaktujte dispečink na +420 603 903 888 ještě dnes.

Detaily UNIC-706-2-3.

Tipy pro bezpečnou práci s jeřáby

Jeřáby jsou jedny z nejvýkonnějších a nejužitečnějších strojů ve stavebním průmyslu, které najdou uplatnění téměř při každé zvedací práci. Práce s těmito úžasnými stroji však představuje rovněž množství potenciálně nebezpečných situací, protože jejich velké rozměry a síla mohou snadno zničit majetek a zranit lidi, a proto jsou zavedeny bezpečnostní postupy, předpisy a zákony, které tato bezpečnostní rizika redukují.

Bezpečnost při práci s jeřáby

Moderní jeřáby jsou vybaveny mnoha bezpečnostními prvky na bázi špičkových technologií, což je důvodem, proč jsou nehody jeřábů ve většině způsobeny lidskou chybou. Stačí se podívat na různé fotky na sociálních sítích, kde můžeme vidět jeřábníky nebo stavební dělníky provádějící se svými jeřáby šílenou akrobacii. Z posledních statistik vyplývá, že 10 % smrtelných zranění ve stavebnictví bylo způsobeno nárazem pohybujících se předmětů a 9 % bylo způsobeno jedoucími vozidly, přičemž několik procent z obou případů můžeme pravděpodobně přičíst i jeřábům.

Ochranné pracovní pomůcky

Nevjíždějte na staveniště s jeřábem bez řádných osobních ochranných pracovních pomůcek, v opačném případě můžete ohrozit život svůj i ostatních. Práce s jeřáby či jinými zdvihacími zařízeními představují bezpečnostní riziko nejen pro ty, kteří je obsluhují – jeřábníci, vazači břemen, signalisti a další spolupracovníci – opraváři, montéři apod., ale také pro osoby, které se provozu jeřábů přímo nezúčastňují – dělníci na stavbě, kolemjdoucí fyzické osoby. Minimální bezpečnostní vybavení, které byste měli mít při práci s jeřábem uvádíme níže, nicméně tento seznam může být samozřejmě rozšířen v závislosti na typu práce.

  • Pracovní oblečení s reflexními prvky
  • Pracovní helma
  • Bezpečnostní obuv

Pozemní podmínky

Jeřáby jsou velké a těžké, takže realita je taková, že jakákoli nepatrná změna podmínek pracovního povrchu může mít na stroj obrovský vliv. Příliš měkká půda může způsobit proboření jeřábu nebo jakýkoli nerovný terén může způsobit převrácení nebo uvíznutí jeřábu.

Existují jeřáby navržené pro použití v nerovném terénu, jako jsou naše minijeřáby UNIC, které mohou pracovat jak ve stísněných prostorách, tak na nerovných terénech. Vždy zkontrolujte, jaké budou na dané stavbě podmínky, abyste si byli jisti, že vyberete ten správný jeřáb pro danou práci a vyhnete se plýtvání časem a nehodám.

Počasí

Jeřáby jsou robustní stroje, které provádějí zvedací práce za jakéhokoliv počasí. Špatné počasí může ovšem způsobit nejrůznější problémy, jako je například houpání nákladu ve větru nebo náraz nákladu do překážky. Déšť způsobuje zhoršené vidění, což činí používání jeřábu nebezpečným. Teplé počasí s vysokými teplotami může způsobit přehřátí vás i jeřábu. Chladné počasí může zase způsobit to, že ocel v jeřábech zkřehne, takže použití není bezpečné.

 

Posouzení rizik/plán zvedacích prací

Vzhledem ke zvýše zmíněným faktům je jak posouzení rizik, tak plán zvedacích prací nesmírně důležitou součástí bezpečnosti při provozování jeřábu, protože zde je prostor nastínit předpokládaná možná rizika a naplánovat si, jakým způsobem je zvládnete. Zvedací plán vytváří kompetentní osoba, protože při jeho provádění je nutno vyloučit všechna jasná rizika a zajistit, aby zvedání mohlo být provedeno bezpečně.

Nebezpečí a rizika při práci s jeřábem

Nebezpečí může zahrnovat cokoliv, například uvolněnou půdu v oblasti, která je náchylná k sesuvům, předměty v cestě (pohyblivé nebo stacionární), chemikálie nebo elektrické vedení. Vždy byste měli být ve střehu, jelikož nebezpečí se může objevit v průběhu práce nebo zcela náhle.

Rizik při práci s jeřábem je mnoho, například zachycení nebo sražení osoby pohybujícím se jeřábem, vypadnutí břemene z úvazku a následný pád břemene z výšky, přimáčknutí vazače břemene při vázání, zneužití jeřábu nekompetentní osobou, ztráta stability a následný pád jeřábu způsobené přetížením, poškození a následné přetržení nosného lana, pád kladnice na osoby, které pracují pod jeřábem apod.

Pravidelné revize jeřábů

Jeřáb bez revize je relativně častým jevem havárií. Dodržujte pravidelné a ze zákona povinné revize zdvihacích zařízení. Ušetří vám starosti i peníze. Toto je jedna z nejdůležitějších součástí bezpečnosti jeřábu, protože jak můžete bez bezpečného jeřábu provést bezpečně zvedací práce? Je absolutně nezbytné dodržovat technické normy, provozní předpisy a legislativní požadavky.  

Elektrické vedení

Elektrické vedení je všude, kam se podíváte, a je možná jedním z největších nebezpečí, protože s ním nelze pohybovat a obvykle je nelze vypnout. Vzhledem ke složení oceli jeřábů to znamená, že jsou velmi vodivé a nemusí se tedy ani dotýkat kabelu, aby elektřina procházela jeřábem.

Plastové roznášecí desky a podložky pod patky jeřábů

V souvislosti s nemalou hmotností jeřábů byste se měli ujistit, že používáte správné podložky pod jeřábové patky a plastové roznášecí desky, které chrání povrchy před poškozením rovnoměrným roznášením tlaku na povrch.

Vymezte pracovní prostor pro manipulaci s břemeny

Vymezení pracovního prostoru pro manipulaci s těžkými břemeny, která jsou přepravovány pomocí jeřábu, je nezbytnou povinností. Žádní chodci by neměli mít možnost náhodně vstoupit do prostoru, kde dochází k manipulaci s břemeny. Oblast byste měli uzavřít pomocí dopravních bariér, kuželů a jasných bariérových pásek, které jasně vymezují pracovní prostor, kam je zakázáno vstoupit. 

Mobilní telefony a další rozptýlení

Když se pohybujete v oblasti jeřábu nebo jej sami obsluhujete, neměli byste být rozptylováni, protože můžete ohrozit sebe i ostatní. Když se soustředíte na svůj mobilní telefon nebo jiné věci, můžete snadno přehlédnout nebezpečí a chodce a případně je srazit jeřábem nebo způsobit jiné nákladné nehody, jako je poškození budovy.

 

Pokud potřebujete další rady ohledně bezpečnosti práce s minijeřáby, kontaktujte nás na tel. 775 089 953, rádi Vám poradíme. Chcete-li si pronajmout minijeřáb, volejte dispečink 603 903 888. Máte zájem o koupi minijeřábu UNIC? Volejte 733 194 525.

Pronajměte si minijeřáb UNIC včetně manipulační nebo vakuové techniky, s naší obsluhou nebo vyškolíme Vaše lidi. Jsme specialisté na velkoformátové zasklívání, máme na kontě několik rekordů na tomto poli. Nabízíme komplexní služby včetně dopravy.

 

Vakuové zvedáky Righetti k pronájmu a prodeji v KMB

V minulém roce jsme navštívili veletrh Glasstec, na kterém ředitele KMB STAVEBNÍ SERVIS Jiřího Šubrta zaujaly vakuové zvedáky italské společnosti Righetti Sollevamenti. Tato firma je na trhu přes 20 let, což máme společné, a po tuto dobu navrhuje, vyvíjí a vyrábí vakuová zvedací zařízení, ve kterých se odráží spojení italské řemeslné dovednosti, globální vize a průmyslové produktivity. Z malé dílny se firma rozrostla do dnešních více než 3500 m2 vyhrazeného prostoru, kde jsou umístěny prodejní kanceláře, konstrukční kancelář a výrobní dílny a kde nás přivítali a umožnili nám vhled do jejich výroby, zkrátka udělali nám skvělou exkurzi. Paní Olga Kaliska nás seznámila s manželem a zároveň majitelem firmy, panem Righetti, a poté nám vysvětlovala typy a způsoby použití jednotlivých vakuových zvedáků, a s malou přestávkou na výbornou pizzu se nám věnovala celý den. Seznámili jsme se rovněž s ostatními zaměstnanci, se kterými budeme v pravidelném styku v souvislosti s objednávkami a prodejními a marketinkovými aktivitami.

Do Verony k Righetti jsme si přijeli vyzvednout dva vakuové zvedáky, které jsme si krátce předtím objednali. Jedná se o vakuovou přísavku na sendvičové panely CL-W a vakuovou přísavku pro instalaci stěnových a střešních panelů CL1-6.

V procesu rozvoje a industrializace Righetti neopustili řemeslnou duši, ale posílili ji zavedením organizační struktury, což je v procesu růstu organizace nezbytné. Zkušenosti, které získali na staveništích a ve výrobním prostředí, jim pomohly a nadále pomáhají v nalézání a poskytování řešení zákazníkům, přičemž plně respektují termíny dodání.

Rostou jak doma v Itálii, tak v zahraničí, takže zeměpisné vzdálenosti nejsou limitem. Nyní si můžete usnadnit práci s vakuovými zvedáky Righetti i Vy, naši zákazníci v České republice. V rámci naší péče o zákazníky Vám poskytneme kompletní poprodejní servis ve formě údržby a oprav a mimo to i pravidelné roční prohlídky vakuových zvedáků (sestav přísavek na nosné konstrukci/traverz) za zvýhodněné ceny.

V současné době si můžete pronajmout dva výše uvedené vakuové zvedáky na sendvičové a stěnové a střešní panely, dále vakuový zvedák model VB4+4 RCMBM. Několik dalších vakuových zvedáků je na cestě a brzy je objevíte v prodejní nabídce na našich webových stránkách.

Z rukou, které jsou zvyklé na pečlivé obrábění kovů, z průmyslové organizace a ze srdce řemesla: tak vznikají zvedací zařízení Righetti. Výrobní sortiment vakuových zvedáků společnosti Righetti Sollevamenti, které Vám nyní v České republice můžeme k prodeji nabídnout, zahrnuje více než 500 modelů včetně podtlakových zvedáků pro sendvičové panely, pro manipulaci se skleněnými tabulemi, pro plechy, mramor a kámen, keramiku, plasty, stejně jako pro speciální projekty, např. vakuové zvedáky se speciálními přísavnými talíři na reliéfní sklo apod.

Pro pronájem volejte dispečink +420 603 903 888.

Pro prodej volejte manažera prodeje +420 733 194 525.

 

 

 

Unikátní podtlakový zvedák k instalaci nadměrných zakřivených skel do váhy 2 200 kg jde ruku v ruce s moderní architekturou

Jak jsme Vás již informovali, rozšířili jsme divizi vakuové techniky o další unikátní stroj, jediný v Evropě. Jedná se o speciální vakuový zvedák OKTOPUS(R) GL-M 2200 GS k polohování a instalaci zakřivených jednoosých nebo dvouosých nadměrných skel o váze až 2 200 kg, rovněž i skel plochých, s teleskopicky nastavitelnými přísavnými talíři (+- 400 mm), hydraulickým naklápěním a rotací, elektricky nastavitelným jeřábovým okem, radiovým dálkovým ovládáním a možností kombinace s naším vahadlem GGA 5000.  

Náš dlouhodobý německý partner nám aktivně naslouchá a je schopen standardně vyráběné stroje upravovat dle našich požadavků nebo vyrobit stroj přímo podle našeho přání. GL-M 2200 GS je druhým zcela jedinečným vakuovým zvedákem v naší flotile vakuové techniky, který jde ruku v ruce s požadavky současné architektury a jde vstříc kreativním architektům dnešní doby. S velkoformátovými skly se dnes setkáváme zcela běžně, a to jak na administrativních budovách, tak na rodinných domech. Díky vlastnostem tohoto podtlakového zvedáku jsme schopni instalovat nadměrná plochá nebo zakřivená/oblouková skla, a to konkávní i konvexní nebo skla vlnovitého profilu. Velmi často také zavěšujeme skleněné fasádní prvky různých tvarů a provádíme zasklívání velkých prodejních výloh.

Jsme držiteli několika rekordů na poli zasklívání/instalace nadměrných skel v České republice:

  1. Instalace otočných eliptických oken/dveří do kobek na náplavce Rašínova nábřeží v Praze
  2. Instalace nejdelšího skleněného fasádního prvku na Náměstí Republiky v Praze
  3. Instalace nejdelšího skla v rodinném domě

 

Pro cenové nabídky, konzultace ohledně zdvihacích/zasklívacích prací, pronájem minijeřábů, vakuové a manipulační techniky volejte dispečink  +420 603 903 888. Poskytujeme komplexní služby - zasklívání od A do Z.

Teambuilding a školení týmu KMB STAVEBNÍ SERVIS

Ve čtvrtek předminulého týdne jsme se vydali do hotelu Vista na Dolní Moravě. Prodloužený víkend, věnovaný teambuildingu a školení, jsme po osvěžení v bazénu oficiálně započali ochutnávkou jesenických likérů a několika druhů absintu lokální výroby. Večer při degustaci a odborném výkladu krásně plynul a komu nezachutnalo spojení svaté trojice – pelyňku, anýzu a fenyklu – dal se na ochutnávku jiných bylin v tekuté formě.

Následující den dopoledne jsme vyrazili na procházku kolem hotelu, která se přirozeně vyvinula do téměř 20kilometrového treku. Počasí v Národní přírodní rezervaci Kralický Sněžník je proměnlivé, a my jsme tak po cestě, která se krásně vlnila a vedla stále vzhůru, mohli zažít déšť, sníh, vítr a mlhu hustou tak, že by se dala krájet. Odpoledne, po příchodu do hotelu, jsme se rozehřáli v sauně a ve vířivce a shodli se na faktu, že zážitek musí být především intenzivní. Po fyzické aktivitě následovala přirozeně aktivita psychická, školení jeřábníků, vazačů, obsluhy plošin a BOZP a PO. Školení probíhalo po dobu dvou dnů v salonku Cohiba, ve kterém příjemnou atmosféru podtrhoval plápolající oheň v krbu.

Po večeři jsme se rozdělili do dvou skupin a rozehráli soutěž v bowlingu. Někteří naši kolegové předváděli výkony hodné profesionálních hráčů, s neuvěřitelně stabilním výkonem na vysoké úrovni, zatímco výkony jiných vypadaly dosti nerovnoměrně. No nic, je na čem pracovat do příště. Večer se nesl ve výborné náladě, což bylo nejdůležitější.

Sobotní ráno jsme věnovali relaxaci v hotelovém wellness a po obědě jsme vyrazili lanovkou do mraků, projít se po Sky Bridge - nejdelším visutém mostě na světě o délce 721 metrů. A samozřejmě jsme navštívili vyhlídku Sky walk, která je postavená kousek od mostu.  Počasí se zprvu zdálo nevlídné. Hustá mlha se převalovala a obalovala vrcholky kopců, most i vyhlídku. Jaké bylo naše překvapení, když vykouklo sluníčko právě když jsme se nacházeli uprostřed mostu!  Mlha zmizela, mraky se rozestoupily a slunečné paprsky nás pak provázely téměř celé odpoledne. Po dechberoucích výhledech jsme pomalým krokem dorazili k Mamutí horské dráze, díky níž se naše rychlost podstatně zvýšila.  Zbytek odpoledne byl v hotelu věnován školení při krbu, zhodnocení výsledků společnosti s výhledem do roku 2023 a schůzkám 1:1 respektive 2:1, tedy ředitele společnosti a vedoucího depa Všechromy s jednotlivými zaměstnanci.  

Večer jsme pokračovali v rozpravách při bowlingu a v neděli dopoledne jsme po úspěšné a vydařené akci vyrazili domů.

Jedinečný vakuový zvedák pro oblouková skla v KMB

Jsme flexibilní, učíme se a reagujeme na neustále se měnící požadavky vnějšího prostředí. Na základě požadavků našich zákazníků jsme pořídili nové, absolutně unikátní vakuové zvedací zařízení s nosností 2200 kg pro instalaci zakřivených skel. Jedná se o vakuový zvedák OKTOPUS(R) GL-M 2200 GS, který je schopen instalovat jednoosé nebo dvouosé zakřivené sklo. Je osazené teleskopickými přísavnými talíři s posuvem až 400 mm, hydraulickým naklápěním a otáčením, elektricky nastavitelným jeřábovým okem, rádiovým dálkovým ovládáním a možností kombinace s našim vahadlem s nosností 5000 kg. Pro pronájem volejte dispečink +420 733 697 705.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz