DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Blog

Teambuilding a školení týmu KMB STAVEBNÍ SERVIS

Ve čtvrtek předminulého týdne jsme se vydali do hotelu Vista na Dolní Moravě. Prodloužený víkend, věnovaný teambuildingu a školení, jsme po osvěžení v bazénu oficiálně započali ochutnávkou jesenických likérů a několika druhů absintu lokální výroby. Večer při degustaci a odborném výkladu krásně plynul a komu nezachutnalo spojení svaté trojice – pelyňku, anýzu a fenyklu – dal se na ochutnávku jiných bylin v tekuté formě.

Následující den dopoledne jsme vyrazili na procházku kolem hotelu, která se přirozeně vyvinula do téměř 20kilometrového treku. Počasí v Národní přírodní rezervaci Kralický Sněžník je proměnlivé, a my jsme tak po cestě, která se krásně vlnila a vedla stále vzhůru, mohli zažít déšť, sníh, vítr a mlhu hustou tak, že by se dala krájet. Odpoledne, po příchodu do hotelu, jsme se rozehřáli v sauně a ve vířivce a shodli se na faktu, že zážitek musí být především intenzivní. Po fyzické aktivitě následovala přirozeně aktivita psychická, školení jeřábníků, vazačů, obsluhy plošin a BOZP a PO. Školení probíhalo po dobu dvou dnů v salonku Cohiba, ve kterém příjemnou atmosféru podtrhoval plápolající oheň v krbu.

Po večeři jsme se rozdělili do dvou skupin a rozehráli soutěž v bowlingu. Někteří naši kolegové předváděli výkony hodné profesionálních hráčů, s neuvěřitelně stabilním výkonem na vysoké úrovni, zatímco výkony jiných vypadaly dosti nerovnoměrně. No nic, je na čem pracovat do příště. Večer se nesl ve výborné náladě, což bylo nejdůležitější.

Sobotní ráno jsme věnovali relaxaci v hotelovém wellness a po obědě jsme vyrazili lanovkou do mraků, projít se po Sky Bridge - nejdelším visutém mostě na světě o délce 721 metrů. A samozřejmě jsme navštívili vyhlídku Sky walk, která je postavená kousek od mostu.  Počasí se zprvu zdálo nevlídné. Hustá mlha se převalovala a obalovala vrcholky kopců, most i vyhlídku. Jaké bylo naše překvapení, když vykouklo sluníčko právě když jsme se nacházeli uprostřed mostu!  Mlha zmizela, mraky se rozestoupily a slunečné paprsky nás pak provázely téměř celé odpoledne. Po dechberoucích výhledech jsme pomalým krokem dorazili k Mamutí horské dráze, díky níž se naše rychlost podstatně zvýšila.  Zbytek odpoledne byl v hotelu věnován školení při krbu, zhodnocení výsledků společnosti s výhledem do roku 2023 a schůzkám 1:1 respektive 2:1, tedy ředitele společnosti a vedoucího depa Všechromy s jednotlivými zaměstnanci.  

Večer jsme pokračovali v rozpravách při bowlingu a v neděli dopoledne jsme po úspěšné a vydařené akci vyrazili domů.

Jedinečný vakuový zvedák pro oblouková skla v KMB

Jsme flexibilní, učíme se a reagujeme na neustále se měnící požadavky vnějšího prostředí. Na základě požadavků našich zákazníků jsme pořídili nové, absolutně unikátní vakuové zvedací zařízení s nosností 2200 kg pro instalaci zakřivených skel. Jedná se o vakuový zvedák OKTOPUS(R) GL-M 2200 GS, který je schopen instalovat jednoosé nebo dvouosé zakřivené sklo. Je osazené teleskopickými přísavnými talíři s posuvem až 400 mm, hydraulickým naklápěním a otáčením, elektricky nastavitelným jeřábovým okem, rádiovým dálkovým ovládáním a možností kombinace s našim vahadlem s nosností 5000 kg. Pro pronájem volejte dispečink +420 733 697 705.

KMB na veletrhu BAUMA 2022

Areál Messe München se stal na sedm dní (24. - 30. 10. 2022) výstavním centrem stavebních strojů, strojů na stavební hmoty, těžebních strojů, stavebních vozidel a stavebního vybavení. Na nejdůležitější veletrh stavebního průmyslu Bauma 2022 přijelo do Mnichova více než 3 200 vystavovatelů ze 60 zemí světa (2019: 3 684 vystavovatelů ze 62 zemí) a více než 495 000 návštěvníků z 217 zemí (2019: 627 603 návštěvníků z více než 200 zemí a regionů). Veletrh se konal na výstavní ploše 614 000 m2. Největší podíl zastoupených zemí mělo Německo, následované Itálií, poté Turecko, Velká Británie a Severní Irsko, Nizozemsko, Francie, USA, Rakousko, Španělsko a Čína.

Atmosféra Baumy byla i přes občasnou nepřízeň počasí skvělá. Poté, co svět po minulé Baumě postihl Covid, jsme si ověřili, že Bauma nadále zůstává světově nejdůležitějším veletrhem ve stavebním průmyslu, a to díky velkému množství inovací vystavovatelů a dobrým obchodním nabídkám. Jedná se o prvotřídní platformu pro rozvíjení obchodních aktivit, která nepochybně funguje jako indikátor inovačních trendů a budoucnosti celého průmyslu.

Spolu s několika  největšími dealery japonských minijeřábů UNIC v České republice jsme byli na Baumě součástí vystavovatelského stánku UNIC. Moc jsme se těšili na novinku od UNICu a tou je nový LITHIUM-ION URW-345 POP-UP CRANE – výsledek kontinuální inovace.  S nosností 3,2 tuny a maximální výškou zdvihu 16,5 m je tento minijeřáb s lithium-iontovými bateriemi osazen novými prvky, které mu umožňují pracovat v prostorově velmi omezených prostorách.  Nejunikátnějším prvkem URW-345 je POP-UP COLUMN, doslova jej můžeme přeložit jako „vyskakovací sloup“ nebo chcete-li rozevírací sloup jeřábu. Otoč je umístěná na středu podvozku a zvyšuje tak stabilitu stroje. Design rozevíracího sloupu nabízí jeřábníkovi možnost pracovat v těsné blízkosti překážek na rozdíl od jeho konkurentů, a to díky minimálnímu převisu sloupu. Výhodou je nastavitelná šířka podvozku (1100 mm-750 mm). Teleskopický hydraulický krakorec o 4 sekcích zvyšuje výšku zdvihu z 10,9 m na 16,5 m a maximální pracovní radius z 9,82 m na 15,7 m. Spolu s variabilními patkami to znamená, že tento adaptabilní jeřáb se vejde do těch nejtěsnějších pracovních prostor.

Ocenili jsme také novinky v podobě hydraulických krakorců na minijeřábu UNIC-295 a UNIC-546. Vzájemná výměna zkušeností a informací s ostatními dealery, zejména německými a holandskými, nás velmi obohatila. Plodné diskuse jsme vedli samozřejmě také s našimi dlouholetými obchodními partnery ze společnosti GGR Group. Ocenili jsme možnost podat zpětnou vazbu a hovořit přímo s reprezentanty společnosti FURUKAWA, japonskými výrobci minijeřábů UNIC.   

Bauma 2022 byla pro naši společnost velmi úspěšná. Objednali jsem několik minijeřábů UNIC, a doplňkovou manipulační a vakuovou techniku. V současné době jsme nejlepšími autorizovanými dealery minijeřábů v Evropě a zároveň vlastníme strojní park s téměř 40 minijeřáby UNIC, které pronajímáme na zdvihací a zasklívací práce s obsluhou nebo bez obsluhy. Zákazníkům poskytujeme komplexní služby včetně dopravy a pronájmu doplňkové manipulační a vakuové techniky. Mnoho našich vakuových zvedacích zařízení jsou unikátní stroje vyrobené na míru s maximální nosností až 3,5 tuny. V případě zájmu o pronájem našich minijeřábů a techniky volejte +420 603 903 888. Chcete koupit minijeřáb? Volejte +420 733 194 525.

Ohlédnutí za veletrhem Glasstec 2022

Svět skla opět zažil ve dnech 20. - 23. 9. 2022 atmosféru klasického veletrhu, kde se návštěvníci setkávají tváří tvář s vystavovateli a mohou na vlastní oči obdivovat novinky, které se objevily ve sklářském průmyslu. Glasstec 2022, mezinárodní veletrh č. 1 věnovaný právě sklářskému průmyslu, je dobrou příležitostí k oslavě Mezinárodního roku skla, k objevení přelomových inovací a výměně nápadů s nejdůležitějšími světovými hráči na tomto poli.

My jsme se po „covidové" přestávce velmi rádi na veletrh Glasstec opět vydali. Je užitečné a osvěžující načerpat inspiraci, podívat se, co je nového a čím bychom mohli případně obohatit náš strojní park vakuové a manipulační techniky pro naše potřeby v oblasti velkoformátového zasklívání.

Navštívili jsme společnost Wirth, našeho dlouholetého dodavatele vakuových zvedacích zařízení, robotických hlav a vahadel. V rámci naší spolupráce oceňujeme kromě výborné kvality výrobků zejména to, že při výrobě ve Wirthu reflektují naše zkušenosti z praxe a jsou pro nás schopni vyrábět produkty na základě našich požadavků zcela na míru.  

Dalším dlouholetým partnerem, kterého jsme na veletrhu rádi viděli, byla společnost KS Schulten. Jejich zasklívací roboty, které v ČR pronajímáme a prodáváme, patří mezi velmi užitečné pomocníky například při zasklívání výloh.

Jednatele naší společnosti, Jiřího Šubrta, na Glasstecu zaujala italská rodinná firma, zabývající se výrobou řady vakuových zvedacích zařízení na plochá i zakřivená skla s inovativními prvky, které by mohli ocenit naši jeřábníci při instalaci skel na stavbách s pomocí našich minijeřábů UNIC právě ve spojení s různými druhy vakuových zvedacích zařízení. Možná, že se jejich výrobky brzy objeví v naší nabídce pronájmu a prodeje.    

Veletrhu Glasstech 2022 v Düsseldorfu se zúčastnilo 936 vystavovatelů ze 47 států, kteří předváděli své výrobky 30 000 návštěvníkům ze 119 zemí světa. Už teď se těšíme na příští rok, na novinky ve sklářském průmyslu, který se digitalizuje, inovuje a stále zdokonaluje.

Další UNIC-1006 ve flotile k pronájmu

Po nedávném nákupu 3 menších minijeřábů UNIC (dálkově ovládaných modelů UNIC-095 a UNIC-295) a minijeřábu střední velikosti (dálkově ovládaného minijeřábu UNIC-376, který je rovněž vybaven sedadlem pro jeřábníka), jsme se rozhodli pro další rozšíření flotily minijeřábů k pronájmu. Tentokrát jsme dopravili přes kanál největšího z nejmenších, těžkou váhu UNIC URW-1006.

Nejmocnější z minijeřábů na světě, UNIC URW-1006, se může pochlubit bezkonkurenční nosností 10 tun.UNIC URW-1006 nabízí velkorysou výšku zdvihu 30,7 metru a pracovní poloměr 24,3 metru, přesto si při šířce pouhých 2 metrů stále zachovává bezkonkurenční minimální rozměry pro práci v omezených prostorách.

 Tento všestranný minijeřáb má také jedinečnou funkci pick & carry, která mu umožňuje cestovat s břemenem vážícím až 1,5 tuny. Jeho konfigurovatelné patky poskytují maximální stabilitu při zvedání na nerovném povrchu díky jejich bezpečnostnímu blokovacímu systému.

UNIC URW-1006 je také vybaven nejmodernějším indikátorem bezpečného zatížení s barevným LCD displejem s vysokým rozlišením a rádiovým dálkovým ovládáním, které poskytuje obsluze zpětnou vazbu pro bezpečnější zvedání břemen.

Je to již druhý UNIC-1006 v naší flotile a 35. minijeřáb v pořadí v celkovém počtu těchto japonských pavoučích mini jeřábů. Tento mocný mini-jeřáb půjčujeme převážně s operátorem. V případě, že byste si chtěli tento minijeřáb pronajmout, volejte Jakuba nebo Evu na dispečinku KMB, tel. č.  +420 603 903 888. Jestliže byste měli zájem o koupi minijeřábu UNIC-1006, volejte prosím Tamaru, tel.č. +420 733 194 525.

Tři nové minijeřáby UNIC v KMB k pronájmu

Naše společnost je dlouholetým dealerem japonských minijeřábů UNIC v České republice. Kromě prodeje provozujeme půjčovnu, jejíž součástí je mimo jiné i 35 našich vlastních minijeřábů UNIC. Zákazníci si mohou dle potřeby vybrat minijeřáb, který vyhovuje jejich potřebám, to znamená od nejmenšího minijeřábu UNIC-095 s nosností 0,995 tuny po největší z minijeřábů UNIC-1006 s nosností 10 tun. Naše filozofie je taková, že prodáváme a pronajímáme pouze stroje, jejichž kvalitu jsme prověřili sami a jsme s ní spokojeni. V minulém měsíci jsme obdrželi dodávku 3 nových minijeřábů, které rozšířily portfolio naší půjčovny:

  1. UNIC-095 CMER - benzínový motor + elektrika
  2. UNIC-295 CMER - benzínový motor + elektrika
  3. UNIC-376 CDER - dieslový motor

Japonské minijeřáby UNIC jsou kvalitní a přesné stroje, které našim jeřábníkům a zákazníkům umožňují provádět operace s milimetrovou přesností. Další nepřekonatelnou výhodou je schopnost UNICů pracovat v extrémně stísněném prostředí a na nerovném a svažitém povrchu. Na staveništích, kde se s minijeřáby většinou pohybujeme, se většinou setkáváme s příkopy, kamením a s úzkými a nerovnými povrchy. Všechny tyto výzvy minijeřáby UNIC zvládají a proto jsou velmi populární. V příštích týdnech očekáváme další 2 nové stroje v kategoriích nosností od 4 tun výše, o kterých Vás budeme brzy informovat. 

Dodávka posledních tří modelů minijeřábů UNIC do společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. měla také široké mezinárodní pokrytí, viz linky níže.

 

https://www.internationalcranes.media/news/Unic-cranes-delivered-to-Czech-Republic/8022397.article?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=World-Crane-Week-9th-August-2022

https://vertikal.net/en/news/story/40198/three-new-unics-for-kmb

 

Představujeme UNIC URW-295-3 – pavoučí jeřáb s variabilními patkami

V tomto týdnu jsme obdrželi očekávanou zásilku od našeho obchodního partnera GGR GROUP: UNIC-095, UNIC-295-3 a UNIC-376. Jsme z nových strojů nadšeni, naši jeřábníci je dobře znají a dokáží s nimi pracovat s milimetrovou přesností. Obzvláště nadšení jsme z modelu UNIC-295-3.

UNIC URW-295-3 si zachovává veškeré výhody standardního modelu UNIC URW-295, ale je doplněn o variabilní, nastavitelné patky, které tomuto pavoučímu minijeřábu umožňují pracovat kolem pevných překážek, na které narazíme na každém staveništi. Fakt, že je minijeřáb osazen variabilními patkami znamená, že může pracovat v prostorách, kde jiné minijeřáby nemohou. Nastavitelné patky redukují pracovní plochu tohoto již tak kompaktního mini stroje, takže je ideální pro práci v extrémně stísněných a malých prostorách. Se šířkou pouhých 0,6 m vjede UNIC URW-295 -3 hladce skrz standardní dveřní rám, a navíc má nosnost 2,9 tuny! Rameno o délce 8,65 m poskytuje maximální výšku zdvihu 8,8 m, zatímco volitelný krakorec umožňuje v případě potřeby dosah o dalších 1 500 mm.

V září očekáváme z GGR dodávku dalšího minijeřábu UNIC-706, který bude již 35. minijeřábem naší flotily. Kromě nových minijeřábů průběžně prodáváme i naše použité jeřáby, jelikož naším cílem je udržovat firemní flotilu minijeřábů co nejnovější a v co nejlepší formě.     

Unikátní minijeřáby UNIC ve spojení s našimi zkušenými jeřábníky učiní spokojeného každého zákazníka!

Minijeřáb UNIC-706 navrátil varhany do kostela

Nezasvěcení kolemjdoucí si mohli myslet, že je šálí zrak, když viděli v úterý 7.6.2022 vyjíždět z kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na jabloneckém Horním náměstí stroj podobný průzkumnému robotu ze sci-fi filmu. Nenechte se mýlit, byl to náš minijeřáb UNIC-706, který po splněné misi vyjížděl z kostelních vrat. Díky svým rozměrům vjel až do kostela a ušetřil tak práci partě stěhováků, kterým by taková operace zabrala možná několik dní. Jeřábník Martin Beníček s minijeřábem UNIC-706 se postaral o hladký návrat varhan do kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou po jejich renovaci.

Jablonecké varhany, největší v Libereckém kraji, jsou unikátním nástrojem, který bez větších oprav vydržel hrát téměř 90 let. Pokud by ovšem nebyly včas renovovány, byly by odsouzeny k definitivní zkáze. V roce 2019, když se Nadačnímu fondu Jablonecké varhany podařilo shromáždit cílovou částku na renovaci ve výši 6 milionů korun, se varhany přemístily do rodinného podniku Hermann Eule Orgelbau GmbH, kde se postarali o jejich kompletní renovaci.

O hladkém návratu největších varhan v kraji rozhodovala profesionalita všech zúčastněných. Mobilní jeřáb projel dveřmi kostela s rezervou 2 cm a minijeřáb UNIC-706 byl pasován na největšího návštěvníka kostela.

Pro podrobné informace o varhanech a jejich transportu kompaktním minijeřábem UNIC-706 klikněte na následující odkazy:

https://fb.watch/eeyWLYwhTk/

https://genus.cz/vice-temat/styl/o-hladkem-navratu-nejvetsich-varhan-v-kraji-rozhodovala-profesionalita-tymu-a-dvere-kostela-mobilni-jerab-projel-s-rezervou-2-cm-n543469.htm

https://ct24.ceskatelevize.cz/komiks/3502614-do-jablonce-nad-nisou-se-vratily-vzacne-varhany-lide-je-zachranili-i-adopci

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/222411000100607/cast/917413/

 https://www.jabloneckevarhany.cz/zpet-na-kur

Návštěva KMB v GGR GROUP

Začátkem června 2022, krátce po oslavách 70. výročí nástupu anglické královny na trůn, jsme navštívili našeho obchodního partnera GGR Group ve městě Haddenham ve Velké Británii. GGR Group je výhradním distributorem Furukawa UNIC Cranes v celé Evropě, na Středním východě a v Africe. Firma se přestěhovala v roce 2018 z Long Crendonu do nových velkých prostor v Haddenhamu. Hlavní budova společnosti je rozdělena na dvě poloviny, z nichž jedna slouží pro pronájem minijeřábů a rozmanité vakuové a manipulační techniky a druhá je určena pro nové stroje, včetně nakládacích, montážních, kontrolních a předváděcích ploch společně s velkým skladem náhradních dílů.

Prioritou naší služební cesty byly konzultace s odborníky na minijeřáby UNIC v rámci workshopu, který pro nás připravili. Servisní inženýr Michal Jež se servisním kolegou Kamilem Vodičkou nesmírně ocenili ochotu, trpělivost a profesionalitu všech členů technického týmu GGR. Konzultovali s nimi konkrétní problémy a dostali výborné rady, které jim pomohou v další práci.

Technický ředitel GGR, Scott Ainsworth, nás provedl společností GGR Group, popsal procesy a postupy, a spolu se servisními odborníky na minijeřáby UNIC, Markem a Garrym, jsme strávili ve workshopu většinu dne.

Ředitel KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o., Jiří Šubrt, se setkal s výkonným ředitelem společnosti GGR Group, Graemem Rileyem, se kterým jej pojí dlouhodobé přátelství. Společně prodiskutovali vývoj spolupráce, výsledky za uplynulé období a probrali prodejní plány na příští rok. Setkali jsme se rovněž s manažerkou prodeje Jeanine Decock a PR manažerem Danem Ezzatvarem a s dalšími kolegy, které jsme doposud osobně nepoznali. Žijeme v digitálním věku, nicméně nic nenahradí osobní setkání a vždy je dobré vědět, kdo je na druhé straně telefonu nebo e-mailu.

Návštěva GGR Group byla velmi úspěšná a motivační. Po příjezdu domů jsme odeslali objednávku na 4 minijeřáby UNIC, které rozšíří náš strojní park a budeme tak moci ještě lépe uspokojovat potřeby našich  zákazníků.

V čem Vám pomohou naše pásové minijeřáby UNIC?

V čem Vám mohou pomoci naše pásové minijeřáby UNIC?

Jsou flexibilní a užitečné při zvedání těžkých břemen v mnoha oblastech, od interních zvedacích prací přes práce na vodě nebo při opravách železničních tratí. Výrobní řada minijeřábů UNIC se stále vyvíjí v souladu s požadavky zákazníků s bezkonkurenční kombinací zvedací síly a nosnosti.

Pásové minijeřáby umožňují takové jeřábnické práce, které v minulosti nebyly možné. Tyto praktické stroje, které stále mnoho lidí nezná, mají široké využití, jako například instalace skel ze střech, instalace uměleckých děl v muzeích, práce pod zemí apod. Hlavní tři výhody minijeřábů jsou následující:

Malé, ale mocné

Pásové minijeřáby mohou pracovat ve stísněných prostorách, kam se ostatní stroje jednoduše nedostanou. Jejich malá „těla“ projedou standardními dveřmi, mohou být dopraveny výtahem pro práci v patře, aniž by poškodily povrch podlahy díky gumovým pásům. Navíc modely s elektrickým motorem nebo bateriovým pohonem neprodukují škodlivé emise a mohou tak bezpečně pracovat i ve velmi citlivých interiérech.

Překonávání nerovného terénu

Pásové minijeřáby mohou pracovat na velmi nerovném a hrubém terénu, kam jiné stroje nemohou vjet. Dokonce v případech, kdy je vjezd na staveniště nerovný, minijeřáby jej bez problémů překonají, a to díky vysoké stabilitě pásového podvozku. I když je prostor pro práci úzký nebo malý, úhly a orientaci patek lze nastavit podle potřeby tak, aby bylo možné provádět jeřábnické operace. Pásové minijeřáby mohou pracovat i na místech s různými překážkami. Mohou například pracovat na střechách budov, které jsou pod lešením, uvnitř divadel, soudních síní, překonávají malé schody, v lese, na vodě, v metru apod.

Snadné ovládání

Pásové minijeřáby jsou stroje, které lze snadno ovládat, jsou bezpečné a uživatelsky přátelské. Jsou připraveny k provozu, jakmile jsou rozloženy všechny 4 patky. Bezpečnostní prvky jako je systém ochrany před převrácením a přetížením umožňují pracovat v klidu a eliminovat komplikované operace během provozu.

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz