DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE!

Blog

REVITALIZACE PRAŽSKÝCH NÁPLAVEK

Rekonstrukce tzv. kobek na Rašínově nábřeží v Praze je vyvrcholením přes deset let trvajícího projektu programového a architektonického oživení náplavky. Za postupně probíhající revitalizací náplavky Rašínova nábřeží stojí od jejího počátku architekt Petr Janda a jeho ateliér Brainwork, jejichž realizaci projektu Revitalizace pražských náplavek bylo v pátém ročníku České ceny za architekturu uděleno čestné označení Finalista. 

K metamorfóze náplavky Rašínova nábřeží jsme rovněž přispěli svým dílem. Ve spolupráci se společností Sipral jsme do původních oblouků nábřežní zdi instalovali celkem 6 otočných eliptických skleněných oken/dveří, pravděpodobně největších skel tohoto tvaru na světě o průměru 5,4 m a váze až 1,7 t.  Kobky výrazně oživily pražské nábřeží, slouží jako kavárny, galerie, dílny a veřejné toalety.

Video z instalace největšího oválného skla na světě uvidíte na níže uvedených odkazech: 

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/kobky-naplavka-rasinovo-nabrezi-sklenene-cocky-praha.A190802_133144_praha-zpravy_rsr

https://www.sipral.cz/cz/detail/101/osadili-jsme-sest-prosklenych-kobek-na-rasinove-nabrezi

 

5 HLAVNÍCH VÝHOD PAVOUČÍCH JEŘÁBŮ

Minijeřáby jsou jeřáby navržené a vyrobené záměrně malé a kompaktní, pro relativně lehký zdvih. Minijeřáby UNIC jsou ideálními stroji ke zvedání břemen ve stísněných prostorách nebo na nerovném terénu. Často se jim říká pavoučí jeřáby, jelikož při rozpatkování vypadají jako pavouci. Nejmenší z celé řady minijeřábů je UNIC URW-094. Jedná se o nejlehčí minijeřáb na světě, který váží pouhých 1000 kilo, ale zároveň disponuje maximální nosností 995 kg.  Mini jeřáby UNIC, které přinášejí dokonalou kombinaci kompaktní velikosti a velké zvedací síly, mohou ovšem zvedat až 10 tun, ale začínají na šířce pouze 595 mm, tudíž mohou pracovat v interiérech s úzkým přístupem, v malých prostorách, v patrech nebo na střechách. Díky pokrokům ve zvedacích technologiích si za posledních 10 let pavoučí jeřáby rychle získaly jméno v oblasti manipulace s těžkými břemeny.  Jsou malé, elegantní a kompaktní – tyto výhody je činí prakticky nesrovnatelné s tradičními jeřáby a posouvají manipulaci s těžkými břemeny na zcela jinou úroveň.

Jaké jsou tedy hlavní výhody pavoučího jeřábu pro Váš zvedací projekt?


Drsný terén –
schopnost minijeřábů provádět ty nejsložitější zvedací práce a manipulace s těžkými břemeny v těch nejnáročnějších terénech je skutečně bezprecedentní. Díky své univerzální konfiguraci patek a pásovému pohonu mohou pavoučí jeřáby pracovat na nerovném povrchu a ve svazích. Patky jsou navrženy tak, aby stabilizovaly jeřáb i při práci na nerovném povrchu.

Bezpečnostní prvky – bezpečnostní prvky pavoučích jeřábů reflektují nejpokročilejší technologie dostupné na trhu. Mini pavoučí jeřáby UNIC přicházejí s řadou bezpečnostních prvků, které zahrnují pokročilý bezpečnostní Lift-Smart Advanced Safety System, systém zajišťující stabilizaci podvozku, indikátor bezpečného zatížení, omezení pracovního prostoru, audiovizuální alarm, který předchází riziku převrácení minijeřábu a jiné. Rádiový dálkový ovladač se zpětnou vazbou je standardem u modelu UNIC URW-1006  a u ostatních modelů minijeřábů UNIC volitelný.

Eco Friendly – pro společnosti nebo jednotlivce, kteří chtějí zlepšit svou uhlíkovou stopu nebo pracují v citlivém prostředí, je k dispozici řada pavoučích jeřábů v ekologickém provedení s bateriovým pohonem a s různými nosnostmi. Tyto jeřáby nabízejí stejně velkou zdvihací sílu a kvalitu jako standardní pavoučí jeřáby. Minijeřáby šetrné k životnímu prostředí a přispívající k udržitelné budoucnosti pracují bez emisí, což zákazníkům umožňuje plně využívat jejich ekologických vlastností. Tyto typy jeřábů jsou ideální pro práci v citlivých prostředích, jako jsou potravinářské závody, kulturní a historické památky, letiště, čistá prostředí, a dokonce i výletní lodě. KMB STAVEBNÍ SERVIS má v nabídce pásový ekologický minijeřáb ECO-095.

Úspora času a peněz – kompaktní design pavoučího jeřábu znamená méně starostí při dopravě na místo, kde bude pracovat. Ve srovnání s tradičním jeřábem se minijeřáb osvědčil jako mnohem levnější čili nákladově efektivnější volba jak z hlediska transportu, tak z hlediska flexibility a hladkého chodu prací na stavbách.

Stísněné prostory – jednou z hlavních výhod pavoučího jeřábu je jeho schopnost provádět nejpřesnější a nejkomplikovanější práce v nejméně přístupných oblastech. Některé modely minijeřábů UNIC hladce projedou standardními nebo dvoukřídlými dveřmi, což jen přispívá k jejich atraktivitě a není tedy divu, že jsou tyto malé, ale mocné jeřáby dnes jedny z nejpopulárnějších na trhu. Často mohou poskytnout řešení náročného problému se zvedáním a manipulací těžkého břemene, jelikož se díky své velikosti mohou dostat mnohem blíže k břemeni, což je ve srovnání s tradičním jeřábem téměř nemožné. Chcete-li se dozvědět více o nabídce mini jeřábů UNIC pro váš projekt, klikněte sem nebo kontaktujte náš dispečink na tel.č. 603 903 888, kde Vám vždy nabídneme řešení Vašeho problému v oblasti zvedání těžkých břemen nebo velkoformátového zasklívání.

Kupte pod stromeček stavební techniku!

Vánoce, čas pohody, radosti, rodiny a štědrosti, se blíží a všichni začínáme pomalu přemýšlet, co pořídíme pod stromeček svým blízkým.
Pokud si nechcete kupovat minijeřáby, vakuovou nebo manipulační techniku v reálné velikosti, máte šanci si vybrat jedinečné modely osobních nebo nákladních aut, zemědělské a stavební techniky, vojenské techniky, armádních aut, motorek, letadel nebo lodí v Toyshopu na adrese: https://www.toyshop.cz/

Můžete si vybírat ze širokého sortimentu modelů v klidu domova, objednat online a balíček Vám přijde až domů.

Jestliže čtete tento článek a máte ve firmě volné prostředky, které chcete investovat ve IV. čtvrtletí, máte u nás rovněž nepřeberné množství možností. Od mini jeřábů přes vakuovou techniku až po zasklívací roboty nebo plastové roznášecí desky. Pro nabídku či více informací o našem sortimentu jeřábů, vakuové a manipulační techniky kontaktujte Tamaru Vodičkovou na tel.č. +420 733 194 525 nebo na vodickova@kmbss.cz .

NOVÁ TELESKOPICKÁ PLOŠINA KMB

NOVINKA! JIBBI 1250 EVO-TELESKOPICKÁ PLOŠINA NA PÁSECH

Náš strojový park se rozrostl o dva unikátní stroje, které kromě naší společnosti v ČR nikdo nevlastní a které budou vítanými pomocníky při naší práci! První z nich je JIBBI 1250 EVO, samohybná teleskopická plošina na pásech vybavená dynamickým a automatickým vyrovnávacím systémem. Je navržena k překonávání nerovností terénu, k pohybu a nivelaci ve výškách a představuje další krok vpřed z hlediska bezpečnosti obsluhy. Plošina je vybavena dieselovým motorem Yanmar 19,2 HP a variabilním pásovým podvozkem, jehož šířku lze měnit z 1,95 na 1,15 m. Plošina JIBBI 1250 EVO je vybavena inovativním systémem automatického vyrovnávání teleskopického ramene, umožňující pracovní výšku 12,2 m. Zároveň umožňuje laterální variabilní dosah od 5,5 do 7 m v závislosti na podmínkách provozu a zatížení koše, dimenzovaného pro maximální nosnost 230 kg/2 operátory.

K mnoha výhodám, které toto zařízení nabízí, patří:

  • možnost práce na nerovném terénu a/nebo na příkrých svazích; práce v těchto podmínkách je garantovaná ověřenou technologií automatického vyrovnávání (dynamické a proaktivní), přičemž je možný pohyb na pásech až do maximální pracovní výšky 8 metrů při zcela zataženém prodloužení
  • je kompaktní, univerzální, snadno ovladatelný a v porovnání s umístěním standardního stroje se stabilizátory Vám ušetří v průměru 70 % času
  • odnímatelný koš.

JIBBI 1250 EVO využívá následující inovativní technologie:

  • DWP (Dynamic Working Performance) - dynamické ovládání pracovního výkonu stroje v závislosti na pracovních podmínkách
  • Safe-Lock System – systém prevence vyzutí pásů z napínacích kol
  • navijákový set (maximální nosnot 200 kg) - volitelné, další možnost k tradičnímu hliníkovému koši
  • nový anti-kolizní ultrazvukový systém snižuje riziko nárazu operátora v koši při stoupání nebo klesání formou proti-kolizních bariér, které prostřednictvím akustického signálu varují operátora před možnou překážkou; anti-kolizní systém chrání operátora v horní části koše před trámy nebo stropem, stejně jako ve spodní části pod košem, kde chrání operátora proti možné kolizi a/nebo chrání před možným úrazem lidi, kteří by se ocitli pod pracovním prostorem koše.
NOVINKA! MULTILOADER 2,5 ECO

KMB JE JEDINÁ SPOLEČNOST V ČR, KTERÁ VLASTNÍ MULTILOADER 2,5 A TELESKOPICKOU PLOŠINU JIBBY 1250 EVO

MULTILOADER 2,5 představuje novou řadu rádiově ovládaných pásových transportérů s dvouúrovňovým (laterálním a longitudálním) vyrovnáváním. Unikátní a inovativní multi-loading systém spojuje nosnost 2,5 tuny s možností nainstalovat další vybavení a/nebo specifické nástroje pro Vaše vlastní pracovní potřeby.

Pásový pohon a malý tlak na povrch

Unikátní dvouúrovňový vyrovnávací systém s pásovým pohonem umožňuje, aby nosič pracoval na různých typech terénu a zajišťuje maximální manévrovací schopnosti a přesnost i v nejužších prostorách, s minimálním tlakem na povrch.

Dynamické vyrovnávání

Vyrovnávání ložné plochy je zcela automatické, za použití dynamického vyrovnávacího systému při pohybu na svazích a nerovných terénech. Multiloader dokáže překonat současně podélné svahy až do 20 ° (40 %) a boční svahy až do 14 ° (25 %) a vždy zajistí absolutní neporušenost přepravovaného nákladu.

Měnitelná šířka podvozku

Šířka podvozku se může měnit z 1640 na 1460 cm.

Autonomní provoz a přídavný motor

Inovativní gelová sada baterií (48 V-180Ah) umožňuje pracovní provoz po dobu 10 hodin při využití maximální rychlosti 2,2 km/h. Vysokofrekvenční nabíječka baterií nainstalovaná přímo uvnitř hlavního podvozku umožňuje plné nabití Multiloaderu za pouhých 5 hodin, zatímco přídavné elektrické čerpadlo 220V-2,2 kW umožňuje používat nosič i během nabíjení baterie.

Externí a interní využití

Ekologická a tichá nová řada strojů Multi-Loader poskytuje všestranné využití v externích a interních prostředích. Více detailů zde.

 

Nový UNIC URW-376 v naší flotile

Začátkem měsíce srpna přibyl do naší flotily téměř 40 jeřábů nový minijeřáb UNIC URW-376. Díky vynikajícímu pracovnímu dosahu, velkorysé výšce zdvihu 14,9 m a rádiovému dálkovému ovládání, vede URW-376 ve třídě mini jeřábů střední kapacity. Šestidílný hydraulický výložník jeřábu UNIC URW-376 poskytuje pracovní rádius až 14,45 m, zatímco 360stupňové plynulé otáčení (ve směru a proti směru hodinových ručiček) poskytuje flexibilitu pro zvedání v obou směrech.
UNIC URW-376 lze ovládat buď z palubního sedadla obsluhy, nebo pomocí rádiového dálkového ovládání, které umožňuje obsluze pracovat v těsné blízkosti nákladu a bezpečně zůstat mimo pracovní poloměr nákladu.
Mini jeřáb UNIC URW-376 je vhodný pro širokou škálu oblastí, od demontáže a údržby strojů, po montáž ocelových konstrukcí, zvedání lodí, velkoformátové zasklívání, rekonstrukce a další.
Stejně jako u všech modelů jeřábů UNIC je i URW-376 připraven pro zkušené operátory. KMB STAVEBNÍ SERVIS pronajímá minijeřáby UNIC s operátorem nebo Vám vyškolí Vašeho vlastního.

Největší zkušební stolice pro vakuová zvedací zařízení v Evropě

Mnoho vlastníků vakuových zvedacích zařízení (VZZ) podceňuje jejich údržbu a pravidelnou kontrolu. Jedná se o příslušenství pro zdvihání podle Směrnice 2006/42/ES pro strojní zařízení, naše Nařízení vlády č. 176/2008 Sb. – vyměnitelná přídavná zařízení, a výrobce je povinen pro splnění základních požadavků bezpečnosti splnit harmonizovanou technickou normu EN 13155+A2 v částech, týkajících se traverz a přísavek.

Většinou se jedná o sestavu přísavek na nosné konstrukci - traverze, proto je nutné splnit požadavky na traverzu - část 5 - 5.1.5 vždy, 5.2.2 pro přísavky - podtlakové uchopovací prostředky, a 5.2.6 nosné traverzy; dále část 7 informace pro používání 7 - 7.1.1, a dále 7.1.2.2. přísavky a 7.1.2.5 traverza, a dále 7.1.3. údržba a 7.2. značení. Ve zkouškách se postupuje podle přílohy A – mechanická pevnost traverzy a dále podle přílohy C přísavky. Intervaly pro revize vakuových zvedacích zařízení jsou zpravidla roční.

V České republice existuje spousta vakuových zvedacích zařízení bez pravidelných zkoušek. V naší společnosti klademe bezpečnost na první místo, a proto nabízíme v oblasti oprav, údržby a provádění zkoušek prvotřídní servis. Díky tomu jsou Vaše zařízení po našem servisu v dokonalém provozním stavu. Jsme pyšní na to, že nabízíme servis na nejvyšší úrovni při dodržování všech bezpečnostních předpisů a nařízení.

Abychom co nejlépe vyhověli Vašim požadavkům, která jsou na poli vakuové techniky stále větší (větší rozměry, větší nosnosti), rozhodli jsme se vyrobit novou zkušební stolici. Zkoušky vakuových zvedacích zařízení provádíme již 6 let a předchozí stolice nám již svými rozměry nevyhovovala.

Na nové zkušební stolici se dají dělat testy s vakuovými zvedacími zařízení až do nosnosti 3 500 kg a o rozměrech 3 x 2 m, což ji řadí mezi největší zařízení, která jsou momentálně v Evropě k dispozici.

 V současné době máme pro tuto činnost nově vyškoleného pracovníka, přičemž zkoušku provádíme do 24 hodin od dodání zařízení. Jsme schopni provádět opravy a zkoušky vakuových zvedacích zařízení od všech výrobců (Wirth, Pannkoke, Powr-grip atd.) včetně zajištění náhradních dílů. Pro naše stálé zákazníky hlídáme harmonogram zkoušek jejich zařízení sami, včas je notifikujeme a na provedení zkoušky objednáme.

Mytí stavebních strojů a mechanizace

Mycí boxy Wash Rack jsou nezávislé, ekologické, variabilní mycí boxy pro mobilní stavební stroje, zařízení a nářadí a jsou jednoduchým řešením pro jejich čištění. Zabraňují znečištění půdy a silnic blátem, unikajícími kapalinami, vytékajícím olejem, mastnotami, a jinými nečistotami. Voda je recyklována, olej a nečistoty jsou filtrovány, odstraněny a likvidovány v souladu s legislativou. Myčka WASH RACK nabízí čisté a ekologické řešení.
Wash Rack je autonomní ekologický čistící systém s uzavřeným vodním okruhem, vhodný pro stroje, konstrukční zařízení, nářadí, mobilní stavební zařízení a zařízení obecně.

Při čištění strojů v mycím boxu Wash Rack znovu použijete více než 98% vody, která je vyčištěna pomocí filtračního systému oddělujícího vodu od uhlovodíků, mastnoty, olejů a bláta. Po vyjmutí filtrů z mycího rámu je můžete snadno zlikvidovat, aniž byste kontaminovali zeminu. Wash Rack se snadno instaluje a udržuje. Navíc je 100% mobilní. Náš systém nevyžaduje instalační plán, licenci ani certifikaci, stačí jej umístit na rovný povrch.

Systém Wash Rack se skládá z mycího boxu připojeného k filtrační nádrži, za účelem oddělení vody od znečišťujících látek: olejů, mazadel, uhlovodíků, bláta a pevných látek.

Po vyčištění vašeho zařízení vysokotlakou myčkou v mycím boxu se špinavá voda odvádí do postranních nádrží a odsud je automaticky čerpána do filtrační nádrže. Zde voda protéká řadou různých filtrů, které ji čistí. Nakonec je vyčištěná voda znovu přečerpána do vysokotlaké myčky a připravena k opětovnému použití. Je také možné přidat volitelnou nádrž Dekanter, doporučenou pro použití v případě silného znečištění blátem.

Modulární systém našich mycích boxů Wash Rack nám umožňuje vyhovět všem konfiguracím, které zákazník požaduje. Uspořádání plošin a stěn, umístění filtrační nádrže nebo dekanteru, vše lze přizpůsobit potřebám zákazníka.

Mini Wash Rack je nejmenší model řady Wash Rack, ideální pro zákazníky, kteří potřebují vyčistit malé stroje a mají málo místa. Je doplněna mycí plošinou s odnímatelnými rošty, bočními stěnami, rampami a filtrační nádrží o objemu 600 litrů.

Mini jeřáby na hradě Okoř

Náš jeřábník Martin se s minijeřábem UNIC-706 vydal zasklívat na hrad Okoř, zhruba 15 km severozápadně od Prahy, a nebyl sám. Zdárně mu sekundoval kolega Lukáš s druhým pavoučím jeřábem UNIC-095. Jejich cílem byl mlýn, který je doslova přilepený na hradní opevnění. Mlýn prošel několika rekonstrukcemi, z nichž první z roku 1873 ho obdařila výraznými štítovými stěnami, podobnými Sovovým mlýnům v Praze. Po druhé rekonstrukci v 90. letech 20. století mlýn téměř 20 let chátral. V roce 2011, v rukou nových majitelů, se začal mlýn postupně měnit až do dnešní podoby.

Rekonstrukce a úpravy stále pokračují, a naše minijeřáby se zde ukázaly ideálními pomocníky pro práci ve stísněných prostorách. Vjezd do areálu mlýna je úzký a nízký a znemožňuje průjezd nadrozměrným nákladům. Pro UNIC-706 je zvedání těžkých břemen hračkou. Stojany lehce přenesl nad hlavní bránou a znovu je umístil na dodávku, která je dopravila k hlavní budově mlýna. Oba mini jeřáby UNIC-706 a UNIC-095 poté projely bránou a pokračovaly po dláždění k mlýnu. Pro přejezd minijeřábů přes trávník použili kolegové roznášecí desky, které ochránily travnatý povrch před poškozením.

Následovala dokonalá souhra obou jeřábníků a jejich jeřábů se savkami WH800 při zasklívání celoskleněné stěny těžko přístupné budovy přímo sousedící s hradní zdí. Celková váha 5 ks instalovaných skel činila 2 100 kg, 3 ks o hmotnosti asi 500kg a 2 ks o hmotnosti asi 300 kg. Při transportu skel do značné výšky a následné instalaci velkých skel se naše minijeřáby dokonale doplňovaly. UNIC-706 s maximální výškou zdvihu 19,5 m a nosností až 6 tun lehce transportoval nejdříve UNIC-095, a následně vakuové zvedací zařízení a skla za hradební zeď a o instalaci skel se postaral malý, ale mocný UNIC-095.

2 x UNIC-095 ve stísněných prostorách na Masaryčce

Práce na pražském Masarykově nádraží je další ukázkou využití našich minijeřábů a umění našich jeřábníků ve stísněných prostorách. Tomáš a Karel dnes vyrazili na Masarykovo nádraží, každý se svým minijeřábem UNIC-095. Tento pavoučí jeřáb je široký pouhých 60 cm, přičemž má neuvěřitelnou nosnost. Na Masaryčce oba kluci se svými jeřáby elegantně vpluli do místnosti o rozměrech 6,5 x 4 m a přemísťovali transformátor o hmotnosti 3 tuny. Zn.: TANGO PRO POKROČILÉ

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz