DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Blog

Výběr správného vahadla pro váš projekt: co vzít v úvahu

Výběr správného vahadla pro váš projekt: co vzít v úvahu

Ve světě zvedacích operací vždy narazíte na nějaké překážky, kdy vyvstane potřeba další inovace. Při každodenních jeřábových zdvihacích pracích vám často mohou bránit v práci nedosažitelná místa jako jsou výklenky, balkony a podhledy budov. Vahadla, známé také jako konzolové nosníky, hrají v takových případech klíčovou roli při zvedání a umísťování břemen. S tímto přídavným zařízením pod hákem můžete čelit potížím spojeným se zvedáním v místech s omezeným přístupem díky dodatečnému dosahu, který toto zařízení poskytuje. Vahadla umožňují uživatelům zvedat břemena do prostor, kam by standardní jeřáb nebyl schopen dosáhnout.  

Nosnost

Naše nejsilnější vahadlo nabízí nosnost 5 tun, což je ideální pro použití spolu s věžovými a mobilními jeřáby. Ne vždy je však taková zdvihací síla pro projekt nezbytná, a proto nabízíme řadu vahadel, které vyhovují různým požadavkům. Při výběru vahadla je důležité zohlednit hmotnost břemen, která hodláte zvedat, a také nosnost jeřábu, ke kterému bude vahadlo zavěšeno. Je to proto, že kombinovaná hmotnost břemene a vahadla může způsobit, že překročíte jmenovitou nosnost jeřábu.

Délka a dosah

Díky členitosti v konstrukcích jak starých, tak moderních budov, zahrnující různé převisy a podhledy, může být velikost vahadla pro vaše potřeby různá.  Důležitým rozměrem je hloubka takových členitostí, která určuje, jaký dosah budete od svého vahadla vyžadovat. Vahadla společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. mají hloubku přesahu až do 4 390 mm.  

Přizpůsobení a adaptabilita

Zatímco samotná vahadla představují závěsná zařízení pod hákem pro jeřáby a jiné stroje, existují také další přídavná zařízení, která můžete pro váš projekt využít.  V naší nabídce najdete kromě vahadel speciální vakuové zvedáky určené k manipulaci několikatunových skel, robotické hlavy, nebo zasklívací roboty. Samozřejmostí jsou s tímto spojené služby včetně dopravy, pronájmu minijeřábů a jeřábníků, kteří jsou experti ve svém oboru.

 Ve společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. máme více než 23 let zkušeností s dodávkami zvedacích řešení pro naše zákazníky. Vahadla nabízejí pracovníkům způsob, jak bezpečně a efektivně zvedat břemena do podhledů, převisů a dalších míst s omezeným přístupem. Chcete-li získat další rady ohledně nejvhodnějšího vahadla pro váš projekt, kontaktujte náš tým na tel. č. +420 603 903 888.

Maximalizace produktivity s vakuovými zvedáky skla – pohled na jejich všestrannost

Maximalizace produktivity s vakuovými zvedáky skla – pohled na jejich všestrannost

Vakuové zvedáky na sklo jsou základním vybavením v průmyslovém zasklívání. Vakuová zvedací zařízení nabízejí bezpečnější a efektivnější postupy zvedání, a tím maximalizují produktivitu. Tváří v tvář složitým výzvám jednotlivých projektů je důležité nabídnout pracovníkům správnou podporu, ať už prostřednictvím specializovaného vybavení, jako jsou vakuové zvedáky na sklo, nebo jinými prostředky.

Složitost instalace skla

Každý, kdo se zabývá zasklíváním vám potvrdí, že pokud jde o instalaci skla, je to často složitější, než se na první pohled může zdát. Před započetím instalace skla je třeba zvážit mnoho faktorů, protože sklo je těžké, ostré a křehké, takže se snadno se rozbije. Vnější faktory mohou instalaci skla výrazně ovlivnit, protože silný vítr a déšť způsobují, že instalace skla pomocí vahadla nebo minijeřábu se zavěšeným nebo pevně ukotveným vakuovým zvedákem není bezpečné.

Všestrannost vakuových zvedáků skla

Od doby, kdy byly vakuové zvedáky skla poprvé uvedeny do průmyslového zasklívání, se staly důležitým nástrojem pro mnoho zvedacích prací. Díky desetiletím inovací byly jejich konstrukce přizpůsobeny všem druhům zasklívání. Mnohé z nich mají nyní několikatunové maximální nosnosti (jako např. naše zvedací zařízení GL-CC 3500 alias Goliáš nebo GL-MG 2200 alias Chobotnice), nezávislé vakuové okruhy, nastavitelná výsuvná ramena, přísavné talíře nejen pro plochá, ale také pro zakřivená skla, ať už konkávní nebo konvexní a další. Díky mnoha funkcím, které jsou u moderních vakuových zvedáků k dispozici, je můžete používat v celé řadě jedinečných projektů.

Moderní architektura a zasklívání

Různé typy architektonických řešení představujících instalaci několikatunových plochých nebo zakřivených skel, případně skel industriálních a členěných, vyžadují zařízení, která jsou specializovaná a reflektují vaše potřeby, ať už instalujete okna na mrakodrapech nebo v kostelech. To znamená, že v závislosti na projektu mohou být nezbytné bezpečné a spolehlivé zvedáky s dálkovým ovládáním, funkcemi jako je elektrické otáčení, elektrické naklápění s možností uzamykatelnosti v různých stupních, kompaktní a modulární konstrukce, upozornění na nízký podtlak apod.  

Zasklívání v interiéru

Vakuové zvedáky lze používat s minijeřáby UNIC v interiérech, do citlivých prostředí můžete použít minijeřáby s elektrickým pohonem s nulovými emisemi. Můžete instalovat skleněné příčky nebo estetické skleněné prvky v rodinných domech, kancelářských prostorách, maloobchodních centrech a jiných obytných budovách. Při zařizování interiérů lze využít přesnost a bezpečnost, kterou vakuové zvedáky skla poskytují.

Maximalizace produktivity ve výrobě

Před zavedením vakuových zvedáků skla pracovníci ve výrobě často přemisťovali skla ručně nebo používali jiné, méně efektivní vybavení. Výrobní provozy, které pracují se skleněnými tabulemi nebo výrobky, jako jsou stolní desky, zrcadla a skleněné komponenty, mají z možností vakuových zvedáků skla obrovský prospěch. Pomocí vakuových zvedáků na sklo můžete automatizovat procesy, což umožní konzistentní způsob přesouvání skla a sníží únavu pracovníků, čímž se maximalizuje produktivita. Snižuje se také počet rozbitých skel, protože zvedací schopnost vakua je konzistentní a je méně pravděpodobné, že vakuový zvedák přestane sklo držet.

Přesnost a bezpečnost

Přidáním vakuového zvedáku skla do projektu, který zahrnuje manipulaci a instalaci skleněných prvků, můžete maximalizovat produktivitu a zároveň zvýšit přesnost a bezpečnost. Moderní vakuové zvedáky mají bezpečnostní prvky a při manipulaci se sklem dokáží udržet těžké sklo po dlouhou dobu. Znamená to, že sklenáři nebo pracovníci, kteří provádějí zasklívání, nemusí spěchat s co nejpřesnější instalací, aniž by se museli obávat únavy nebo možného zranění pracovníků, kteří sklo zvedají a instalují na místo. Elektricky poháněné otáčení a naklápění umožňuje dosáhnout milimetrově přesné instalacea a pokročilé  bezpečnostní funkce, jako je audiovizuální upozornění na nízký podtlak a nezávislé podtlakové okruhy zajišťují bezpečnou instalaci.

Řešení na míru pro jedinečné výzvy

Díky velkému množství vakuových zvedáků na sklo, které jsou k dispozici k pronájmu spolu s dalšími přídavnými zařízeními, je snadné najít dokonalé řešení pro jakoukoli výzvu. Ve společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. máme vakuové zvedáky na sklo, na beton, na sendvičové panely, máme modulární vakuové zvedáky s různými konfiguracemi a také volitelné příslušenství, které vám pomůže dokonale provést to, co zamýšlíte. Před započetím práce nabízíme také standardní nebo virtuální prohlídky místa, abychom mohli vybrat nejlepší metodu a zařízení pro váš projekt. Tak budete mít jistotu, že dostanete vakuový zvedák, který zvládne svou práci.

Společnost KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. je jedničkou v oblasti zvedacích prací, velkoformátového zasklívání a má více než 23 let zkušeností s dodávkami řešení pro zvedání skla a jiných materiálů svým zákazníkům. Pro informace o výběru nejlepšího vakuového zvedáku skla nebo jiných materiálů jako je beton, plech, panely apod. a odborné poradenství kontaktujte dispečink na tel. č. +420 603 903 888.

 

Dosáhněte maximální efektivity pomocí pásových minijeřábů - pohled na jejich kompaktní konstrukci

Najít jeřáb, který dokáže maximalizovat efektivitu na vašem pracovišti, se může zdát jako vyčerpávající úkol při tolika možnostech, které jsou dnes k dispozici. V rámci tohoto blogu o našich minijeřábech na pásovém podvozku doufáme, že vám tento proces zjednodušíme. Tato kompaktní zdvihací řešení nabízejí působivou zdvihací sílu a také účinnost, všestrannost a přesnost. Pásové minijeřáby jsou pozoruhodným zařízením, které mají široké využití.

Kompaktní rozměry, obrovský výkon

Vzhledem k designu městských oblastí, potřebách velkého zdvihu v interiérech i náročnosti pohybu ve venkovním prostředí je často nezbytnou potřebou, aby byl součástí projektu minijeřáb. Naše řada minijeřábů s pásovým podvozkem má pozoruhodně malé rozměry – nejmenší UNIC-094 má šířku pouhých 595 mm. To je vynikající pro proplétání se úzkými ulicemi, práci v interiérech rodinných domů, v kostelech, v městských atriích nebo k překonávání náročného terénu.

Všestrannost v plné síle

Naše minijeřáby na pásovém podvozku se liší nejen svou velikostí a pevností, aby se přizpůsobily potřebám různých projektů. S nosností od 1 t do 10 t mohou uživatelé díky jejich menším rozměrům zvedat různá břemena v omezených prostorách. Všechny naše minijeřáby jsou navrženy s ohledem na přizpůsobivost a mají pevné pásy s dostatečnou stoupavostí pro nerovný terén.

Efektivita v novém pojetí

Naše mini pásové jeřáby nabízejí bezkonkurenční sílu v kompaktním balení. Malé rozměry, schopnost pracovat ve stísněných prostorách a uživatelsky přívětivé ovládací prvky činí z našich minijeřábů ideální stroje pro váš projekt, k pronájmu s naším jeřábníkem nebo vám vyškolíme vašeho pracovníka.

Přesnost při každém pohybu

Mini jeřáby na pásech jsou díky řadě konstrukčních prvků ideální pro zvedání a umisťování těžkých břemen. Jejich kompaktní rozměry, pásové podvozky a variabilní patky zajišťují vynikající stabilitu, takže jsou vhodné pro stísněné nebo náročné pracovní prostředí. Teleskopické výložníky nabízejí jemné ovládání a nastavení, což umožňuje přesné pohyby. Naše pásové jeřáby mají také různé bezpečnostní mechanismy, které zvyšují přesnost a bezpečnost při práci. Mezi ně patří indikátory bezpečného zatížení, alarmy náklonu, ochrana proti převrácení, kontrolky pracovního stavu a další.

 

Společnost KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. si jako lídr v oblasti zvedacích řešení uvědomuje potenciál, který mohou pásové minijeřáby nabídnout při transformaci zvedacích operací. Tyto jeřáby nabízejí kompaktní konstrukci a efektivitu v širokém spektru projektů, takže se na ně lze spolehnout. Pro více informací o tom, co mohou naše minijeřáby na pásovém podvozku udělat pro váš projekt, kontaktujte náš dispečink na tel. č. +420 603 903 888 nebo e-mailové adrese dispecink@kmbss.cz

Důležitost školení jeřábníků

Důležitost školení a certifikace jeřábníků

Každé pracoviště V České republice vyžaduje určitou úroveň dovedností a školení a stavebnictví není výjimkou. Na každém staveništi většinou platí mnoho pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví při práci vzhledem k nebezpečným podmínkám. To znamená, že většina jeřábníků, kteří se na stavbě podílejí, musí projít určitým druhem školení a certifikace. Mnoho dodavatelů a zákazníků požaduje, aby každý, koho najímají, měl všechna potřebná osvědčení za účelem bezpečné obsluhy jeřábu. Získání jeřábnického průkazu je tak absolutní nutností, abyste mohli pronajímat jeřáb s jeřábníkem.


Kromě toho, že vás bude možné najmout, zajistíte tak bezpečnost vám i vašemu okolí. Ve společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. máme více než 23 let zkušeností v oboru a disponujeme dovednostmi a znalostmi, které nám pomohou identifikovat nebezpečné postupy. Pravidelně organizujeme pro naše techniky a jeřábníky školení jeřábníků a vazačů a do budoucna plánujeme zřízení školícího centra pro jeřábníky, kde budeme nabízet certifikovaná školení pro obsluhu minijeřábu.

Osvědčení pro obsluhu jeřábů neboli jeřábnický průkaz se vydává podle příslušné skupiny jeřábu.

 

Třída Druh jeřábu Třída Druh jeřábu
O Zdvihadla, jeřáby s ručním pohonem nebo jeřáby s nejméně jedním ručním pohonem, mostové, portálové, konzolové a sloupové jeřáby s kočkou nebo kladkostrojem, ovládané ze země  A Mostové, portálové a konzolové jeřáby s kočkou nebo kladkostrojem, ovládané z koše nebo kabiny
S Technologické manipulátory, jeřábové příslušenství stavebních strojů, vysokozdvižných vozíků, apod. AS Mostové jeřáby speciálního použití, jako např. formovací, sázecí, licí, stripovací a klešťové
B Věžové, sloupové, derikové a portálové jeřáby s výložníkem C Kolejové a železniční výložníkové jeřáby
D Mobilní jeřáby N Nakládací jeřáby
E Plovoucí jeřáby F Lanové jeřáby

Odborná způsobilost jeřábníků a provoz jeřábů jsou dané těmito právními předpisy a normami:

  • Vyhláška 392/2003 Sb. o bezpečnosti provozu technických zařízení a o požadavcích na vyhrazená technická zařízení tlaková, zdvihací a plynová při hornické činnosti a činnosti prováděné hornickým způsobem; příloha 6
  • Nařízení vlády 378/2001 Sb., kterým se stanoví bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí,
  • ČSN ISO 12480-1 Jeřáby – Bezpečné používání, ČSN ISO 9926-1 Výcvik jeřábníků a další normy třídy 27.

Jeřábníci v České republice mají své profesní sdružení Asociaci jeřábníků a Koordinátorů jeřábů – ČR a Asociaci odborných pracovníků pro zdvihací zařízení – ČR.

Bezpečnost

Získáním správné kvalifikace a školení pro obsluhu jeřábu můžete zvýšit bezpečnost na celém pracovišti. Neproškolená obsluha je nebezpečná, protože jakákoli chyba, kterou uděláte, může vést ke zraněním a smrtelným úrazům. Jeřáby váží stovky až tisíce kilogramů a zvedají také stejně těžké předměty. Když se nezkušená obsluha posadí za ovládací páky, může snadno dojít k újmě, například narážení do věcí při přemisťování, upuštění břemene, rozkývání ramene nebo břemene, převrácení jeřábu apod.

Při školení vás naučí všechny správné způsoby nastavení a manipulace s jeřábem, včetně toho, jak se řídit pokyny vedoucího jeřábu. Získáte tak znalosti o tom, jak zvládnout různé problémy na stavbě, jako je například výpočet toho, jakou nejvyšší bezpečnou hmotnost může jeřáb zvedat.


Snížení rizika nehod

Po úplném proškolení obsluhy je mnohem pravděpodobnější, že rozpozná rizika spojená se zvedáním. Specifikace práce se mohou měnit z minuty na minutu, proto je důležité, aby se obsluha jeřábu dokázala přizpůsobit. Při nové výzvě, jako jsou změny počasí nebo terénu, bude obsluha schopna posoudit možnosti svého jeřábu a přizpůsobit jej dané situaci.


Získání lepších znalostí

Přestože můžete legálně provozovat jeřáb na soukromém pozemku bez licence, můžete přijít o mnoho výhod, pokud neabsolvujete řádné školení. Pokud se učíte jen za pochodu, může to často znamenat, že vám mohou uniknout základní znalosti, jako je význam instrukčních ručních signálů nebo jak správně posoudit bezpečnost jeřábu. Vynechání zásadních informací může mít negativní vliv na hladký průběh práce nebo na to, zda někoho případně nezraníte.


Kariérní postup

Vzhledem k tomu, že mnoho pracovišť v moderní době často vyžaduje, aby jeřábníci měli příslušný jeřábnický průkaz a také další akreditace, může to znamenat, že je velmi malá šance, že bez něj získáte stálou práci. Vlastnictvím průkazu můžete dát každému novému zaměstnavateli nebo klientovi jistotu, že jste profesionál, který dokáže práci odvést. Vlastnictví licence také znamená, že již nejste omezeni pouze na práci na soukromých pozemcích, což rozšiřuje vaše možnosti. Jeřábníci s licencí jsou mnohem žádanější, a proto mohou za využití svých schopností požadovat i vyšší platy.

 

 

 

 

Vakuový zvedák pro členitá skla na míru

Naše společnost prodává minijeřáby UNIC a kromě toho vlastní největší půjčovnu minijeřábů této značky v České republice. Provádíme zvedací práce všeho druhu a naší specializací je velkoformátové zasklívání.  V oblasti manipulace a instalace skleněných prvků jako jsou velká skla, okna, zasouvací skleněné dveře apod. je nezbytné mít k dispozici správné nástroje, které zajistí přesné a bezchybné provedení každého projektu.

V České republice jsme držiteli mnoha rekordů na poli velkoformátového zasklívání, např. na Náměstí Republiky v Praze jsme zavěšovali nejdelší, téměř desetimetrové skleněné fasádní tabule, do vily na Strahově jsme instalovali sklo o hmotnosti téměř 3 tuny, speciálním sklem dovezeným z Thajska jsme osazovali kobky na náplavce Rašínova nábřeží apod. Právě kvůli specifickým zakázkám oslovujeme naše dodavatele, kteří jsou schopní vyrobit nám vakuové zvedací zařízení na míru dle našich požadavků.

Nedávno jsme stáli před další výzvou, respektive před velkou zakázkou na montáž velmi členitých oken. V tomto případě jsme se obrátili s žádostí o řešení na našeho dodavatele, italskou společnost Righetti, s žádostí o výrobu vakuového zvedáku na míru, který by byl schopen manipulace s členitými okny a skleněnými dveřmi různých velikostí a hmotností od 200 do 400 kg, jelikož standardní vakuové zvedáky na tento typ instalace nelze použít.

Náš požadavek byl takový, aby v Righetti vytvořili extrémně přizpůsobitelný systém přísavek, který se dokáže přizpůsobit různým velikostem a tvarům oken a dveří. V úzké spolupráci navrhlo oddělení výzkumu a vývoje společnosti Righetti pro naši firmu dokonalé řešení: bateriový vakuový zvedák s 16 malými přísavkami umístěnými na čtyřech ramenech s možností jejich přemístění a odpojení od vakuového okruhu a modulární zvedák GL-VB16 d2 byl na světě.

Tým Righetti se nezastavil pouze u vyřešení našeho problému. Vytvořil vakuový zvedák, který lze zcela transformovat. Odnímatelná čtyři ramena je možné nahradit pouhými čtyřmi přísavkami a získat tak řadový rám. Díky této lineární konfiguraci může vakuový zvedák instalovat všechny skleněné tabule až do hmotnosti 600 kg. 

Konečný výsledek předčil naše očekávání. Systém nastavitelných přísavek umožňuje umístit každou přísavku na jeden čtverec členěného okna a navíc mít dva vakuové zvedáky v jednom strojním zařízení.  Možnost selektivně vyloučit přísavky z vakuového okruhu navíc usnadnila přizpůsobení zvedáku menším kusům.

Tento projekt je jasným příkladem toho, že výzkum a vývoj společnosti Righetti má ty správné odborné znalosti, které umožňují jít nad rámec standardních řešení a splnit naše specifické potřeby. Jejich know-how a schopnosti přizpůsobení činí společnost Righetti skvělým obchodním partnerem.

 

 

Půjčte si schodolez - ušetří vám čas, peníze a námahu

Konec dřiny! Nabízíme k pronájmu i k prodeji novinku, která za vás bezpečně a plynule převeze náklad nahoru/dolů po schodech až do hmotnosti 1 000 kg. Schodolez nebo také schodišťový robot SR 1750 je vybaven hydraulicky nastavitelnou plošinou, která umožňuje přemísťovat břemena po schodech vždy ve vodorovné poloze. Plošina je nastavitelná do libovolné polohy mezi zcela vodorovnou a zcela svislou. Schodolez je vhodný pro stěhování břemen rozmanitého typu, neváhejte, zavolejte a vyzkoušejte!

Pronájem – dispečink: +420 603 903 888

Prodej – prodejní manažer: +420 733 194 525

Proč je třeba používat podložky pod patky stavebních strojů

CO JSOU TO PODLOŽKY POD PATKY STAVEBNÍCH STROJŮ?

Podložka pod patky je podložka, která je větší než samotná patka a je vyrobena z pevného materiálu. Obvykle se podložky skládají z hustého polyethylenu, což je syntetický materiál, který je vysoce odolný, voděodolný a lehký. Podložky pod patky stavebních strojů rovnoměrně rozkládají zatížení patek na větší plochu. Větší plocha zabraňuje zaboření stroje do půdy nebo poškození tvrdých podlah.

Použití podložek pod patky také zajišťuje dodatečnou stabilizaci těžkých strojů, protože ve srovnání s některými povrchy mají podložky větší přilnavost. Zabránění propadání patek také znamená, že se stroj nenaklání na jednu stranu.

TYPY PODLOŽEK POD PATKY STAVEBNÍCH STROJŮ

Naše japonské pavoučí minijeřáby UNIC mají čtyři patky,  to znamená, že u těchto strojů budete potřebovat nejméně čtyři podložky. Níže uvádíme různé typy podložek, které lze použít.

DŘEVO

Použití dřevěných desek se může zdát jako levné a pohodlné řešení, když potřebujete podložku pod patku, ale může mít mnoho nevýhod. Pokud použijete dřevo, které máte snadno k dispozici, budete muset při každém použití posoudit, jakou nosnost zvládne, pokud se nejedná o zakoupenou dřevěnou podložku s oficiálně vypočtenou nosností.

Dřevěné podložky mohou být také náchylné k prasknutí, jelikož nejsou pružné. Podložky nasáknuté vodou jsou pórovité, což je rovněž činí méně odolné proti poškození. Pórovitost může také způsobit, že dřevo po použití ve vlhkých podmínkách ztěžkne, což není praktické, když je třeba podložky přemisťovat po staveništi.

OCEL

Ocel je sice pevná, ale také těžká, což zbytečně zvyšuje hmotnost pod již tak těžkým strojem. Těžší podložky znamenají, že je potřeba více pracovníků k jejich přesunu mezi jednotlivými místy. Jelikož je ocel drahá, znamená to také, že vaše výsuvné podložky budou dražší a ve výsledku zaplatíte více za stejný nebo horší výkon.

POLYETYLEN

Tyto syntetické podložky se vyznačují velmi snadnou manipulovatelností, snadno se zvedají a jsou neporézní, takže se nemusíte obávat podmáčení. Díky materiálu s extrémně dlouhou životností budete muset podložky vyměňovat jen zřídka, což vám z dlouhodobého hlediska ušetří peníze. Jsou dostupné v mnoha rozměrech, můžete je mít s logem, s otvory, s úchyty, s lanem apod., takže zaručeně najdete takové, které budou vyhovovat vašim potřebám.

JAKOU VELIKOST PODLOŽKY PRO PATKY POTŘEBUJETE?

Požadavky na velikost podložek si můžete vypočítat sami, ale pokud s tím nemáte zkušenosti, pak bychom vám doporučili se tomu vyhnout a požádat o raději odborníka. Odborníci společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. vám mohou pomoci s přesným výběrem těch nejlepších podložek pro váš stavební stroj. V případě potřeby nabízíme také pronájem minijeřábů včetně obsluhy nebo zaškolíme vaše lidi.

Pro nákup podložek kontaktujte našeho prodejního manažera na tel. č. +420 733 194 525.

Ohledně pronájmu minijeřábů, jeřábníků a ostatní techniky se poraďte s naším dispečinkem na tel. č. +420 603 903 888.

NEJLEPŠÍ TIPY PRO POUŽÍVÁNÍ PODLOŽEK STAVEBNÍCH STROJŮ

  • Při výběru vhodné podložky pod patky stavebního stroje byste se měli řídit zveřejněnými hodnotami pouze v případě, že se jedná o jednoduchý zdvih, tj. půda není vícevrstvá, půda není svažitá, není nad sklepem atd.
  • Patka by měla být umístěna uprostřed podložky.
  • Vhodnost podložek by se měla opakovaně posuzovat, pokud se změní podmínky v zemi/počasí, tj. déšť, sníh, zemětřesení.
  • Při výběru podložek berte v úvahu jejich tvar – kulaté a čtvercové podložky snesou různé tlaky v závislosti na jejich velikosti.

Všechny naše japonské pavoučí minijeřáby UNIC mají patky, takže samozřejmě potřebují podložky. Jako autorizovaný prodejce pro Českou republiku jsme vybaveni tak, abychom vám pomohli vybrat, jaké podložky pod patky stavebních strojů budou pro vás ty nejlepší.

 

Dodržování bezpečného pracovního zatížení jeřábů

Dodržování bezpečného pracovního zatížení jeřábů

KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. má odborné znalosti a know-how v oblasti strojního zařízení, aby mohla všem svým zákazníkům pomoci s výběrem nejlepšího jeřábu pro konkrétní zdvih. Díky více než 23 letům zkušeností se společnost KMB stala lídrem v oboru v poskytování řešení na míru pro všechny typy zdvihacích projektů.

Provozovat jeřáb znamená vědět, jak ho bezpečně používat. V rámci toho byste měli znát bezpečné pracovní zatížení jeřábu a vědět, kdy hrozí jeho překročení. Není důvod riskovat zvedání příliš velké hmotnosti jeřábem kvůli nebezpečí, které to může způsobit.

Nadměrné zatížení

Přetížení vašeho jeřábu může způsobit řadu problémů a nebezpečí. Mezi rizika patří převrácení jeřábu, zlomení dílů, a zranění sebe nebo jiných osob. I když si možná myslíte, že překročením bezpečného pracovního zatížení ušetříte čas, nikdy to nestojí za riziko. Vědomé porušování omezení bezpečného pracovního zatížení (BPZ) je v rozporu se zákonem a ohrožuje životy.

Mezi způsoby, jak zjistit bezpečné pracovní zatížení, patří nahlédnutí do zátěžového diagramu jeřábu. Obvykle je k dispozici v technických specifikacích jeřábu a na samotném jeřábu, abyste k ní měli snadný přístup. Pokud si nejste jisti, můžete se také obrátit na výrobce nebo dodavatele.

Zátěžový diagram jeřábu obvykle obsahuje BPZ pro většinu způsobů, kterými může jeřáb zvedat. Ta zohledňuje délku ramene, pracovní poloměr a to, zda je jeřáb během zdvihu statický nebo mobilní.

Bezpečné pracovní zatížení se může u podobných jeřábů, a dokonce i u stejného jeřábu, pokud je různě umístěn, značně lišit. Například u takového jeřábu jako je pavoučí minijeřáb URW-295 pak mohou různé polohy patek změnit BPZ.

Zařízení pro zvýšení účinnosti bezpečného pracovního zatížení

Existuje spousta nástrojů a doplňků k jeřábu, které vám pomohou co nejlépe využít jeho zvedací schopnosti. Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, je zajistit, abyste jeřáb, pokud má patky, plně vysunuli. Když nejsou patky jeřábu zcela vysunuté, snižuje to jeho bezpečné zatížení. Je to proto, že patky slouží k rozložení hmotnosti jeřábu na větší plochu, aby se zvýšila jeho stabilita.

Jeřáby, jako je např. pavoučí minijeřáb URW-295-3, mají variabilní patky. To znamená, že jeřáb může mít každou ze svých patek v různých polohách, ale není omezeno jeho bezpečné zatížení nejslabší konfigurací patky. To vše vidíte na barevném displeji indikátoru bezpečného zatížení jeřábu s vysokým rozlišením. Toto zařízení vám ukáže, kde je možné použít patku při jeho maximálním bezpečném pracovním zatížení. Tato jedinečná funkce umožňuje obsluze rozpatkovat minijeřáb tam, kde to jiné jeřáby nedokážou.

Při použití patek je nutné na měkkém a křehkém podkladu použít podložky pod patky stavebních strojů. Podložky pod patky by měly být umístěny uprostřed pod patami patek. Tyto podložky rozkládají hmotnost jeřábu na větší plochu, čímž zabraňují poškození půdy pod patkami a zabraňují propadnutí jeřábu na měkkém povrchu.

Přídavná zařízení jeřábu, jako jsou patky, prodlužují délku a dosah ramene jeřábu. Náš kombinovaný krakorec a hák pro nízkou světlost s nosností 700 kg kombinuje dvě praktické funkce. Je určen k montáži pod podhledy a převisy i k dosahu nad střechy a zábradlí.

 

Pronájem kvalifikované obsluhy/pronájem jeřábu

Dodržení BPZ pro jeřáb vyžaduje vyškolenou a kvalifikovanou obsluhu pro celou řadu zvedacích prací. Plně vyškolená obsluha dokáže rozpoznat, zda jeřáb s břemenem zápasí, a v případě nebezpečí přeruší činnost. Pronájmem jeřábu s obsluhou získáte výhodu kompletního průzkumu staveniště, plánu zdvihu a posouzení rizik. To znamená, že hmotnost břemen, která je třeba přemístit, bude přesně změřena a společnost KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. vybere pro danou práci ideální jeřáb. K dispozici vám bude také kvalifikovaná obsluha, dozorce jeřábu a pověřená osoba.

U dlouhodobějších projektů můžete dát přednost vlastní obsluze, kterou odborně zaškolíme.

Ve společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. máme k dispozici profesionální vybavení a profesionální jeřábníky, kteří vám pomohou s vaším zvedacím projektem. Pro pomoc s výběrem nejvhodnějšího minijeřábu pro vás nebo pro další rady nás kontaktujte na tel.č. +420 603 903 888.

3 scénáře, kdy můžete potřebovat použít minijeřáb UNIC

3 scénáře, kdy můžete potřebovat použít minijeřáb UNIC 

Jeřáby mají nejrůznější využití ve stavebnictví i mimo něj. Hlavním účelem jeřábu je zvedat těžká břemena z bodu A do bodu B. To může znamenat přenášení břemen po staveništi, zvedání břemen do vyšších poloh nebo jejich spouštění na zem či do nižších úrovní. Některé jeřáby jsou pro tyto úkoly vhodnější než jiné, stejně jako pro různé terény.

Naše řada minijeřábů disponuje velkou zvedací silou na malém prostoru. Mnoho typů jeřábů, které dodáváme, má různé specifické vlastnosti vhodné pro různé typy prací. Například náš japonský pavoučí minijeřáb je dokonale kompaktní a na svou velikost velice silný. Tento jeřáb je ideální pro použití ve stísněných prostorech vyžadujících velkou sílu. Nicméně naše minijeřáby na pásovém podvozku se hodí zejména do těžkého terénu a snadno přenášejí náklady po staveništi, které je ve většině případů plné různých překážek, což pro minijeřáb UNIC nepředstavuje žádný problém. Díky variabilně nastavitelným patkám lze minijeřáb rozpatkovat dle aktuálních potřeb na místě práce.

Jeřáby jsou skvělé pro instalaci skel

Sklo je často nutné instalovat na těžko přístupných místech, například ve vyšších patrech budovy. Díky vakuovým zvedákům KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o., které jsou umístěny pod hákem, můžete snadno použít naše minijeřáby k přesné instalaci skel, oken, posuvných skleněných dveří nebo skleněných fasád.  Jeřáby a vakuové zvedáky na sklo lze použít společně s dalšími přídavnými zařízeními pod hákem, případně lze jedno z našich vahadel, aby bylo dosaženo co nejpřesnějšího umístění.

Jeřáb pro ochranu před povodněmi

V průběhu let byly naše mini jeřáby použity v mnoha projektech protipovodňové ochrany a v okolí vodních ploch. Díky kompaktním rozměrům našich minijeřábů se na ně lze spolehnout při práci ve stísněných prostorech a podél vodních ploch, kde může být nosnost půdy slabší. Díky jejich robustnosti   je lze využít i při zvedání těžkých nákladů a zároveň se vejdou do těžko přístupných prostor.

Minijeřáby, letectví a letiště

Vzhledem k velikosti letadel, vrtulníků a jejich skladovacích budov není překvapením, že jsou jeřáby často potřeba pro pomoc při jejich opravách a údržbě. Vhodným výběrem miniaturních jeřábů, které pomáhají při této činnosti, je personál letiště schopen snadno provádět veškerou potřebnou údržbu. Používání minijeřábů může snížit náklady, protože není třeba používat rozměrný větší jeřáb, který zabírá místo a může se s ním špatně manévrovat.

Pro všechny vaše zdvihací potřeby, ať už jsou kdekoli, mohou minijeřáby společnosti KMB STAVEBNÍ SERVIS odvést výbornou práci. Naše minijeřáby jsou schopny zvednout až 10 tun a mají minimální šířku do 595 mm.  Jako jednička v oblasti zvedacích řešení vám pomůžeme najít minijeřáb, který bude vhodný pro vaše potřeby. Chcete-li si o pronájmu našich jeřábů promluvit s naším týmem, kontaktujte nás telefonicky na +420 603 903 888.

 

Co jsou jeřábové patky?

Od doby, kdy byly patky vynalezeny, měly obrovský vliv na vlastnosti jeřábů, protože zvýšily bezpečnost těchto těžkých zdvihacích strojů, u kterých hrozilo riziko nevyváženosti. Díky jeřábovým patkám se také mohou vyrábět mnohem menší jeřáby bez obav z nedostatečné rovnováhy.

Co jsou jeřábové patky?

Jsou to v podstatě „nohy“ jeřábu, které často připomínají pavouka, proto se japonské minijeřáby UNIC, které naše společnost prodává a pronajímá, nazývají pavoučí minijeřáby neboli Mini Spider Cranes. Patky fungují jako podpěry, které rozkládají váhu jeřábu na větší plochu, což zase umožňuje jeřábu zvednout těžší břemeno, aniž by se převrátil. Je to podobné, jako když se ocitnete na kluzkém ledu, kde je snazší udržet rovnováhu, když jste blíže k zemi.

Patky se vytahují a zatahují přímo z jeřábu a díky této schopnosti se jeřáb stává kompaktnějším a lze jej snadno přepravovat, což platí pro celou řadu našich pavoučích minijeřábů UNIC. Jejich šířka se složenými patkami se pohybuje v rozpětí 60 až 200 cm. Minijeřáb UNIC-095 projede standardními dveřmi a může pracovat v interiérech domů, na střechách a v těžko přístupných prostorách.

Význam podložek pod patky jeřábu

Zatímco patky zvyšují stabilitu jeřábu, jejich malá plocha působící velkým tlakem na povrch, kde je jeřáb rozpatkovaný, zvyšuje pravděpodobnost jeho poškození. Tlak patek může způsobit, že se jeřáb začne propadat, což může způsobit nerovnováhu jeřábu a potenciálně způsobit jeho převrácení. V tomto případě je důležité používat podložky pod patky, které roznášejí váhu jeřábu na větší plochu, takže se nemůže bořit.

Jeřáby s patkami

Ne všechny jeřáby mají patky, protože pro ně nemají vždy využití, zvláště pokud má jeřáb dostatečně širokou základnu. Mnoho minijeřábů však velmi těží z podpěr, protože jim umožňují zůstat kompaktní, a přitom stále konkurovat větším jeřábům z hlediska nosnosti.

Mini Spider Cranes alias malé pavoučí jeřáby

Naše pavoučí jeřáby jsou známé právě pro své patky, které vypadají jako pavoučí nohy a které jsou hlavní výhodou při výběru pro zvedací projekt. Pavoučí minijeřáby mají čtyři patky umožňující plně vyvážený zdvih. Tyto jeřáby mohou zvednout až 10 tun a nejmenší z nich váží pouhých 1000 kg – velmi všestranný produkt vhodný pro mnoho pracovních zakázek.

KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. je specializovaná společnost na všechny typy zvedacích prací, instalaci oken, velkoformátové zasklívání apod., která prodává a pronajímá řadu minijeřábů s patkami. V KMB poskytujeme zákazníkům personalizované poradenství a zvedací práce na míru. Dokážeme to, co jiné ne a vždy rádi pomůžeme. Chcete-li si pronajmout zvedací techniku, zavolejte na +420 603 903 888.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz