Blog

Kupte pod stromeček stavební techniku!

Vánoce, čas pohody, radosti, rodiny a štědrosti, se blíží a všichni začínáme pomalu přemýšlet, co pořídíme pod stromeček svým blízkým.
Pokud si nechcete kupovat minijeřáby, vakuovou nebo manipulační techniku v reálné velikosti, máte šanci si vybrat jedinečné modely osobních nebo nákladních aut, zemědělské a stavební techniky, vojenské techniky, armádních aut, motorek, letadel nebo lodí v Toyshopu na adrese: https://www.toyshop.cz/

Můžete si vybírat ze širokého sortimentu modelů v klidu domova, objednat online a balíček Vám přijde až domů.

Jestliže čtete tento článek a máte ve firmě volné prostředky, které chcete investovat ve IV. čtvrtletí, máte u nás rovněž nepřeberné množství možností. Od mini jeřábů přes vakuovou techniku až po zasklívací roboty nebo plastové roznášecí desky. Pro nabídku či více informací o našem sortimentu jeřábů, vakuové a manipulační techniky kontaktujte Tamaru Vodičkovou na tel.č. +420 733 194 525 nebo na vodickova@kmbss.cz .

NOVÁ TELESKOPICKÁ PLOŠINA KMB

NOVINKA! JIBBI 1250 EVO-TELESKOPICKÁ PLOŠINA NA PÁSECH

Náš strojový park se rozrostl o dva unikátní stroje, které kromě naší společnosti v ČR nikdo nevlastní a které budou vítanými pomocníky při naší práci! První z nich je JIBBI 1250 EVO, samohybná teleskopická plošina na pásech vybavená dynamickým a automatickým vyrovnávacím systémem. Je navržena k překonávání nerovností terénu, k pohybu a nivelaci ve výškách a představuje další krok vpřed z hlediska bezpečnosti obsluhy. Plošina je vybavena dieselovým motorem Yanmar 19,2 HP a variabilním pásovým podvozkem, jehož šířku lze měnit z 1,95 na 1,15 m. Plošina JIBBI 1250 EVO je vybavena inovativním systémem automatického vyrovnávání teleskopického ramene, umožňující pracovní výšku 12,2 m. Zároveň umožňuje laterální variabilní dosah od 5,5 do 7 m v závislosti na podmínkách provozu a zatížení koše, dimenzovaného pro maximální nosnost 230 kg/2 operátory.

K mnoha výhodám, které toto zařízení nabízí, patří:

 • možnost práce na nerovném terénu a/nebo na příkrých svazích; práce v těchto podmínkách je garantovaná ověřenou technologií automatického vyrovnávání (dynamické a proaktivní), přičemž je možný pohyb na pásech až do maximální pracovní výšky 8 metrů při zcela zataženém prodloužení
 • je kompaktní, univerzální, snadno ovladatelný a v porovnání s umístěním standardního stroje se stabilizátory Vám ušetří v průměru 70 % času
 • odnímatelný koš.

JIBBI 1250 EVO využívá následující inovativní technologie:

 • DWP (Dynamic Working Performance) - dynamické ovládání pracovního výkonu stroje v závislosti na pracovních podmínkách
 • Safe-Lock System – systém prevence vyzutí pásů z napínacích kol
 • navijákový set (maximální nosnot 200 kg) - volitelné, další možnost k tradičnímu hliníkovému koši
 • nový anti-kolizní ultrazvukový systém snižuje riziko nárazu operátora v koši při stoupání nebo klesání formou proti-kolizních bariér, které prostřednictvím akustického signálu varují operátora před možnou překážkou; anti-kolizní systém chrání operátora v horní části koše před trámy nebo stropem, stejně jako ve spodní části pod košem, kde chrání operátora proti možné kolizi a/nebo chrání před možným úrazem lidi, kteří by se ocitli pod pracovním prostorem koše.
NOVINKA! MULTILOADER 2,5 ECO

KMB JE JEDINÁ SPOLEČNOST V ČR, KTERÁ VLASTNÍ MULTILOADER 2,5 A TELESKOPICKOU PLOŠINU JIBBY 1250 EVO

MULTILOADER 2,5 představuje novou řadu rádiově ovládaných pásových transportérů s dvouúrovňovým (laterálním a longitudálním) vyrovnáváním. Unikátní a inovativní multi-loading systém spojuje nosnost 2,5 tuny s možností nainstalovat další vybavení a/nebo specifické nástroje pro Vaše vlastní pracovní potřeby.

Pásový pohon a malý tlak na povrch

Unikátní dvouúrovňový vyrovnávací systém s pásovým pohonem umožňuje, aby nosič pracoval na různých typech terénu a zajišťuje maximální manévrovací schopnosti a přesnost i v nejužších prostorách, s minimálním tlakem na povrch.

Dynamické vyrovnávání

Vyrovnávání ložné plochy je zcela automatické, za použití dynamického vyrovnávacího systému při pohybu na svazích a nerovných terénech. Multiloader dokáže překonat současně podélné svahy až do 20 ° (40 %) a boční svahy až do 14 ° (25 %) a vždy zajistí absolutní neporušenost přepravovaného nákladu.

Měnitelná šířka podvozku

Šířka podvozku se může měnit z 1640 na 1460 cm.

Autonomní provoz a přídavný motor

Inovativní gelová sada baterií (48 V-180Ah) umožňuje pracovní provoz po dobu 10 hodin při využití maximální rychlosti 2,2 km/h. Vysokofrekvenční nabíječka baterií nainstalovaná přímo uvnitř hlavního podvozku umožňuje plné nabití Multiloaderu za pouhých 5 hodin, zatímco přídavné elektrické čerpadlo 220V-2,2 kW umožňuje používat nosič i během nabíjení baterie.

Externí a interní využití

Ekologická a tichá nová řada strojů Multi-Loader poskytuje všestranné využití v externích a interních prostředích.

Nový UNIC URW-376 v naší flotile

Začátkem měsíce srpna přibyl do naší flotily téměř 40 jeřábů nový minijeřáb UNIC URW-376. Díky vynikajícímu pracovnímu dosahu, velkorysé výšce zdvihu 14,9 m a rádiovému dálkovému ovládání, vede URW-376 ve třídě mini jeřábů střední kapacity. Šestidílný hydraulický výložník jeřábu UNIC URW-376 poskytuje pracovní rádius až 14,45 m, zatímco 360stupňové plynulé otáčení (ve směru a proti směru hodinových ručiček) poskytuje flexibilitu pro zvedání v obou směrech.
UNIC URW-376 lze ovládat buď z palubního sedadla obsluhy, nebo pomocí rádiového dálkového ovládání, které umožňuje obsluze pracovat v těsné blízkosti nákladu a bezpečně zůstat mimo pracovní poloměr nákladu.
Mini jeřáb UNIC URW-376 je vhodný pro širokou škálu oblastí, od demontáže a údržby strojů, po montáž ocelových konstrukcí, zvedání lodí, velkoformátové zasklívání, rekonstrukce a další.
Stejně jako u všech modelů jeřábů UNIC je i URW-376 připraven pro zkušené operátory. KMB STAVEBNÍ SERVIS pronajímá minijeřáby UNIC s operátorem nebo Vám vyškolí Vašeho vlastního.

Největší zkušební stolice pro vakuová zvedací zařízení v Evropě

Mnoho vlastníků vakuových zvedacích zařízení (VZZ) podceňuje jejich údržbu a pravidelnou kontrolu. Jedná se o příslušenství pro zdvihání podle Směrnice 2006/42/ES pro strojní zařízení, naše Nařízení vlády č. 176/2008 Sb. – vyměnitelná přídavná zařízení, a výrobce je povinen pro splnění základních požadavků bezpečnosti splnit harmonizovanou technickou normu EN 13155+A2 v částech, týkajících se traverz a přísavek.

Většinou se jedná o sestavu přísavek na nosné konstrukci - traverze, proto je nutné splnit požadavky na traverzu - část 5 - 5.1.5 vždy, 5.2.2 pro přísavky - podtlakové uchopovací prostředky, a 5.2.6 nosné traverzy; dále část 7 informace pro používání 7 - 7.1.1, a dále 7.1.2.2. přísavky a 7.1.2.5 traverza, a dále 7.1.3. údržba a 7.2. značení. Ve zkouškách se postupuje podle přílohy A – mechanická pevnost traverzy a dále podle přílohy C přísavky. Intervaly pro revize vakuových zvedacích zařízení jsou zpravidla roční.

V České republice existuje spousta vakuových zvedacích zařízení bez pravidelných zkoušek. V naší společnosti klademe bezpečnost na první místo, a proto nabízíme v oblasti oprav, údržby a provádění zkoušek prvotřídní servis. Díky tomu jsou Vaše zařízení po našem servisu v dokonalém provozním stavu. Jsme pyšní na to, že nabízíme servis na nejvyšší úrovni při dodržování všech bezpečnostních předpisů a nařízení.

Abychom co nejlépe vyhověli Vašim požadavkům, která jsou na poli vakuové techniky stále větší (větší rozměry, větší nosnosti), rozhodli jsme se vyrobit novou zkušební stolici. Zkoušky vakuových zvedacích zařízení provádíme již 6 let a předchozí stolice nám již svými rozměry nevyhovovala.

Na nové zkušební stolici se dají dělat testy s vakuovými zvedacími zařízení až do nosnosti 3 500 kg a o rozměrech 3 x 2 m, což ji řadí mezi největší zařízení, která jsou momentálně v Evropě k dispozici.

 V současné době máme pro tuto činnost nově vyškoleného pracovníka, přičemž zkoušku provádíme do 24 hodin od dodání zařízení. Jsme schopni provádět opravy a zkoušky vakuových zvedacích zařízení od všech výrobců (Wirth, Pannkoke, Powr-grip atd.) včetně zajištění náhradních dílů. Pro naše stálé zákazníky hlídáme harmonogram zkoušek jejich zařízení sami, včas je notifikujeme a na provedení zkoušky objednáme.

Mytí stavebních strojů a mechanizace

Mycí boxy Wash Rack jsou nezávislé, ekologické, variabilní mycí boxy pro mobilní stavební stroje, zařízení a nářadí a jsou jednoduchým řešením pro jejich čištění. Zabraňují znečištění půdy a silnic blátem, unikajícími kapalinami, vytékajícím olejem, mastnotami, a jinými nečistotami. Voda je recyklována, olej a nečistoty jsou filtrovány, odstraněny a likvidovány v souladu s legislativou. Myčka WASH RACK nabízí čisté a ekologické řešení.
Wash Rack je autonomní ekologický čistící systém s uzavřeným vodním okruhem, vhodný pro stroje, konstrukční zařízení, nářadí, mobilní stavební zařízení a zařízení obecně.

Při čištění strojů v mycím boxu Wash Rack znovu použijete více než 98% vody, která je vyčištěna pomocí filtračního systému oddělujícího vodu od uhlovodíků, mastnoty, olejů a bláta. Po vyjmutí filtrů z mycího rámu je můžete snadno zlikvidovat, aniž byste kontaminovali zeminu. Wash Rack se snadno instaluje a udržuje. Navíc je 100% mobilní. Náš systém nevyžaduje instalační plán, licenci ani certifikaci, stačí jej umístit na rovný povrch.

Systém Wash Rack se skládá z mycího boxu připojeného k filtrační nádrži, za účelem oddělení vody od znečišťujících látek: olejů, mazadel, uhlovodíků, bláta a pevných látek.

Po vyčištění vašeho zařízení vysokotlakou myčkou v mycím boxu se špinavá voda odvádí do postranních nádrží a odsud je automaticky čerpána do filtrační nádrže. Zde voda protéká řadou různých filtrů, které ji čistí. Nakonec je vyčištěná voda znovu přečerpána do vysokotlaké myčky a připravena k opětovnému použití. Je také možné přidat volitelnou nádrž Dekanter, doporučenou pro použití v případě silného znečištění blátem.

Modulární systém našich mycích boxů Wash Rack nám umožňuje vyhovět všem konfiguracím, které zákazník požaduje. Uspořádání plošin a stěn, umístění filtrační nádrže nebo dekanteru, vše lze přizpůsobit potřebám zákazníka.

Mini Wash Rack je nejmenší model řady Wash Rack, ideální pro zákazníky, kteří potřebují vyčistit malé stroje a mají málo místa. Je doplněna mycí plošinou s odnímatelnými rošty, bočními stěnami, rampami a filtrační nádrží o objemu 600 litrů.

Mini jeřáby na hradě Okoř

Náš jeřábník Martin se s minijeřábem UNIC-706 vydal zasklívat na hrad Okoř, zhruba 15 km severozápadně od Prahy, a nebyl sám. Zdárně mu sekundoval kolega Lukáš s druhým pavoučím jeřábem UNIC-095. Jejich cílem byl mlýn, který je doslova přilepený na hradní opevnění. Mlýn prošel několika rekonstrukcemi, z nichž první z roku 1873 ho obdařila výraznými štítovými stěnami, podobnými Sovovým mlýnům v Praze. Po druhé rekonstrukci v 90. letech 20. století mlýn téměř 20 let chátral. V roce 2011, v rukou nových majitelů, se začal mlýn postupně měnit až do dnešní podoby.

Rekonstrukce a úpravy stále pokračují, a naše minijeřáby se zde ukázaly ideálními pomocníky pro práci ve stísněných prostorách. Vjezd do areálu mlýna je úzký a nízký a znemožňuje průjezd nadrozměrným nákladům. Pro UNIC-706 je zvedání těžkých břemen hračkou. Stojany lehce přenesl nad hlavní bránou a znovu je umístil na dodávku, která je dopravila k hlavní budově mlýna. Oba mini jeřáby UNIC-706 a UNIC-095 poté projely bránou a pokračovaly po dláždění k mlýnu. Pro přejezd minijeřábů přes trávník použili kolegové roznášecí desky, které ochránily travnatý povrch před poškozením.

Následovala dokonalá souhra obou jeřábníků a jejich jeřábů se savkami WH800 při zasklívání celoskleněné stěny těžko přístupné budovy přímo sousedící s hradní zdí. Celková váha 5 ks instalovaných skel činila 2 100 kg, 3 ks o hmotnosti asi 500kg a 2 ks o hmotnosti asi 300 kg. Při transportu skel do značné výšky a následné instalaci velkých skel se naše minijeřáby dokonale doplňovaly. UNIC-706 s maximální výškou zdvihu 19,5 m a nosností až 6 tun lehce transportoval nejdříve UNIC-095, a následně vakuové zvedací zařízení a skla za hradební zeď a o instalaci skel se postaral malý, ale mocný UNIC-095.

2xUNIC-095 ve stísněných prostorách na Masaryčce

Práce na pražském Masarykově nádraží je další ukázkou využití našich minijeřábů a umění našich jeřábníků ve stísněných prostorách. Tomáš a Karel dnes vyrazili na Masarykovo nádraží, každý se svým minijeřábem UNIC-095. Tento pavoučí jeřáb je široký pouhých 60 cm, přičemž má neuvěřitelnou nosnost. Na Masaryčce oba kluci se svými jeřáby elegantně vpluli do místnosti o rozměrech 6,5 x 4 m a přemísťovali transformátor o hmotnosti 3 tuny. Zn.: TANGO PRO POKROČILÉ

Výměna skel na Parkview

V minulém týdnu jsme vyměňovali poškozená skla na unikátní kancelářské budově Parkview v Praze na Pankráci. Skla na budově jsou umístěna za slunolamy, takže vyměnit je vyžadovalo dovednost a zkušenosti. Naši technici-jeřábníci patří k nejlepším v České republice v tomto oboru a zákazníci si často žádají právě toho „svého“. Tak tomu bylo i v případě Tomáše, který si tentokrát vzal minijeřáb UNIC-506 a vakuové zvedací zařízení alias savku WH800. K výměně skel o váze 350 kg a rozměrech 2,5 x 1,1 m bylo zapotřebí pomoci horolezců a plošin. Klobouk dolů, Tomáši, skvělá práce!

Japonské minijeřáby UNIC

Japonské kompaktní mini jeřáby UNIC

Stejně jako mnoho jiných kompaktních věcí má pavoučí jeřáb původ v Japonsku. Jejich obliba během několika málo let stoupla tak znatelně, že minijeřáby vytvořily vlastní definované odvětví.

Kompaktní minijeřáby Vám:

 • umožní pracovat kdekoli ve stísněných prostorách, na střechách, v mezipatrech, v atriích a halách, uvnitř domů, na pěších zónách, při zasklívání výloh či při osazování balkonů
 • usnadní práci, protože nemusíte stavět různé, někdy až nebezpečné, kladkostroje nebo zvedací zařízení
 • ušetří pracovní sílu na Vašich akcích
 • významně urychlí práci a zkrátí Vaše dodací termíny
 • lze je snadno přesunout, kdy například nejmenší jeřábek naložíte na vozík nebo do dodávky
 • a v neposlední řadě zvýší bezpečnost při manipulaci

Minijeřáby si získávají stále větší oblibu, což přilákalo zájem velkých stavebních a výrobních firem, které si mini jeřáby často pronajímají a posléze také kupují. Mezi naše zákazníky patří například stavební společnosti, průmyslové podniky, energoservisní společnosti, zahradnická centra nebo památkáři.  Nízká hmotnost a malé rozměry minijeřábů nám umožňuje pracovat nejen v exteriérech, ale i v interiérech, ve stísněných prostorách nebo na střechách. Podílíme se na výstavbě administrativních a obchodních komplexů, rodinných domů, instalujeme fasádní prvky, prosvětlovací systémy, HS portály, okna, balkony, sázíme vzrostlé stromy. Na poli velkoformátového zasklívání patříme k nejlepším v České republice a naši zaměstnanci jsou odborníci s mnohaletými zkušenostmi, znalostmi a dovednostmi.   

Nejmenší z jeřábů, typy UNIC URW-095 a 295, se protáhnou dveřními zárubněmi o šířce 60 cm. I při této šířce mají výškový dosah až 10,47 m (s krakorcem) a na krátké rameno zvedají až bezmála 3 tuny.

Mini jeřáb najde uplatnění a pomůže Vám:

 • na stavbách (monolity, ocelové konstrukce, bednění, fasády, zasklívání),
 • ve stísněných prostorech při instalaci, údržbě a servisu strojů, výrobních linek, nádrží a potrubního vedení,
 • ve vnitroblocích a atriích, kde nahradí zvedání přes střechu,
 • při zasklívání skleněných markýz a výloh pod převisy nebo pod střechou,
 • při instalaci skel, protihlukových stěn či sendvičových panelů například ze střechy,
 • na mostech a pod mosty,
 • tam, kde je potřeba zdlouhavě stavět a přesouvat lešení,
 • nebo tam, kde by dlouhé stání autojeřábu na jednom místě zabíralo místo a bylo zbytečně drahé.

Mini jeřáby máme k dispozici k pronájmu i k prodeji. K velkoformátovému zasklívání používáme kombinaci minijeřábu s vakuovým zvedacím zařízením. V současné době máme k dispozici vakuové zvedáky s nosností od 300 do 3500 kg. pak ideálním pomocníkem při zasklívání, osazování fasád a protihlukových stěn, nebo vnitřních opravách budov a obchodních domů, které jsou již v provozu.

V mnoha případech poslouží minijeřáb lépe než klasický autojeřáb nebo jiné zařízení, protože zabere méně místa, dostane se blíže k břemenu, je mobilní a v případě dlouhodobějšího pronájmu (nebo koupě) bude i finančně výhodnější. UNIC je také úspornější v provozních nákladech, protože neplatíte silniční daň, a v porovnání se statickými zvedacími zařízeními nemusí každý jeho přesun na nové místo a další užívání schvalovat revizní technik.

V ceně každého nového minijeřábu je standardně:
- dálkové rádiové ovládání
- nástavný krakorec a elektrický pohon u URW-706,
- snímač převržení stroje (typ URW-095),
- počítačová jednotka hlídající bezpečné zatížení jeřábku a umožňující vymezit bezpečný pracovní prostor (typ URW-295, URW-376, URW-506,      URW-547, URW-706, URW-1006),
- světelná a hlasová bezpečnostní signalizace v českém jazyce a další.

Stroje jsou dodávány s naftovým nebo benzínovým motorem a kombinovaným pohonem na plyn. Na přání je lze dodat s rozvody pro elektrický pohon (400 V), který doporučujeme při práci, kde by zplodiny a hluk mohly být na obtíž. Stroje lze vybavit šedými pásy šetrnými k povrchu, krakorcem, hákem na dvojnásobné překladkování a jednoduchým hákem („flaškou“) pro dosah do větší hloubky (až 101 m).

Nyní lze již ke většině minijeřábů dodat i hák pro nízkou světlost (např. nosnost 300 kg u typu URW-295) a krakorec (700 kg u typu URW-295). Tyto nástavce významně pomohou při instalaci břemen pod převisy, v prostorách s nízkými stropy, při zvedání do patra nebo za stěnu apod.

Pokud byste si chtěli jeřáb před případnou akcí nebo nákupem nejdříve prohlédnout, zavolejte nám prosím na tel. č. 603 903 888. Firma KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. je autorizovaný zástupce pro Českou republiku s dodávkami i na Slovensko. Práce provádíme v Česku, na Slovensku, v Rakousku, případně v jiných evropských zemích. Disponujeme depy ve Všechromech (D1, exit 15 směr Strančice) a na Moravě v Uherském Hradišti. Rádi si s Vámi domluvíme schůzku i v místě předpokládané manipulace.

Budete-li mít zájem, zaškolíme Vám vaše lidi na tento typ jeřábů, včetně vydání průkazu nebo vám zapůjčíme našeho technika. Cena UNIC jeřábů se pohybuje mezi 1 mil. Kč až 10 mil. Kč bez DPH. Cenu ovlivňuje příslušenství dodané na přání zákazníka. Dodací lhůty se podle typu minijeřábu pohybují v rozsahu od dvou týdnů do několika měsíců u největších typů. Nový jeřáb vám můžeme dodat i ve vašich firemních barvách.

V případě Vašeho zájmu o další informace (ceny dle výbavy, dodací lhůty, financování nákupu, odkup použitého stroje apod.) nebo zájmu o předvedení některého z našich strojů, si s vámi rádi dohodneme schůzku. Tým KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz