DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE!

Blog

Vahadlo a unikátní vakuové zvedací zařízení ve Špindlerově Mlýně

Náš technik/operátor/jeřábník a mnoho dalších v jednom UNICátním jedinci, tedy náš kolega Tomáš Kučera, se v minulém týdnu vydal z Prahy, potažmo ze Všechrom, do Špindlerova Mlýna. Tentokrát nikoliv na dovolenou, ale za prací. Pracovním partnerem se mu pro tuto zakázku stal kolega z moravského depa, Jirka Hoffmann, který je ve společnosti relativně nový, nicméně je vidět, že mu práce s minijeřáby, vakuovou a jinou manipulační technikou, jde krásně od ruky. Jeden z našich sloganů ve znění Zasklívání od A do Z odkazuje na naši schopnost zajistit vše v jednom; začínáme počáteční obhlídkou předpokládaného místa zakázky/staveniště, které jde ruku v ruce s vytipováním potřebného technického vybavení (minijeřáb, zasklívací robot, vakuové zvedací zařízení, manipulační vozík, elektrický pásový transportér, plošinu atd.), dovoz veškerých strojů a zařízení na místo, realizaci zakázky a odvoz zpět do depa.

K zakázce ve Špindlerově Mlýně bylo vytipováno vahadlo s nosností 5 tun spolu s vakuovým zvedacím zařízením GL-CC3500, s pevným připojením na vahadlo a nosností 3 500 kg. Jedná se o zařízení vyrobené na míru a jediné v České republice. Tato unikátní zařízení si pořizujeme s cílem vyhovět rostoucím požadavkům našich zákazníků na instalaci stále větších a těžších oken, skleněných tabulí nebo posuvných skleněných dveří/HS portálů. Celý set vahadla s GL-CC3500 byl zavěšen na jeřáb a tímto způsobem byly instalovány skleněné tabule na celém projektu. Jak je vidět z přiložené fotodokumentace, budoucí obyvatelé domu, ve kterém Tomáš s Jirkou skla instalovali, budou mít krásný výhled do krajiny.

Instalace bronzové sochy na náplavce Rašínova nábřeží v Praze

Byli jsme osloveni architektem Petrem Jandou z ateliéru Brainwork, zda by naše firma mohla pomoci (A)Void Galerii při instalaci bronzové sochy dovnitř kobky na náplavce Rašínova nábřeží pomocí malého jeřábového „pavouka“ s ramenem, který by sochu prostrčil opatrně půlkruhem otevřené čočky tak, aby nepoškodil sklo. Socha není veliká, ale pro vsunutí po zemi má trochu složité proporce. KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. má ke kobkám na náplavce velmi srdečný vztah, jelikož jsme se podíleli na instalaci obřích čoček do jednotlivých kobek. Navíc nám socha z kolekce Love me tender navzdory názvu připomínala pavouka, tudíž jsme neváhali a rozhodli jsme se, že se budeme na instalaci sochy sponzorsky podílet a přispějeme tak dalším krokem k úžasnému oživení pražských náplavek. Jelikož se jednalo o práci v centru Prahy, operátor Tomáš Kučera si vybral k instalaci UNIC-095 ECO, pásový minijeřáb na bateriový pohon s nulovými emisemi. Po celodenní zakázce, zahrnující instalaci 25 skel, se na náplavku dopravil i náš kolega Milan Voltr, který se na výbornou zhostil role fotografa.

Zasklíváme architektonické skvosty

Velkoformátové zasklívání je naším denním chlebem. Některé zakázky jsou pro naše zkušené jeřábníky rutinními záležitostmi, nicméně jsou i takové, které představují zapeklité oříšky nebo chcete-li, opravdové výzvy. Technologický a stavitelský vývoj a k tomu schopnosti stavebních materiálů umožňují vznik neobyčejně zajímavých staveb. Na jednom architektonickém skvostu jsme měli nedávno příležitost pracovat. Železo, ocel, beton, sklo, zjednodušené formy, čistota, ladnost, elegance, jedinečnost, to vše se snoubí v černošické vile, kterou jsme zasklívali.

Dům je umístěn ve svahu a jeho rám, spočívající na monolitické konstrukci, tvoří ocelová kostra, jejíž některé části jsou propojeny pružinami. Naším úkolem bylo osadit celou konstrukci neboli všechny její otvory velkoformátovými průhlednými a zatmavenými skly. Tomáš a Milan, naši technici-jeřábníci, kteří prováděli instalaci skel, měli k dispozici následující techniku: minijeřáb UNIC-095 a dvě vakuová zvedací zařízení WH1000, každou s maximální nosností 1000 kg, jak už název napovídá.  Minijeřáb UNIC-095 byl transportován dovnitř konstrukce domu velkým věžovým jeřábem, stejně jako velká skla, která si před usazením přebral také UNIC-095. Pro minijeřáb byla vytvořena provizorní, ale dostatečně pevná opora, podlaha, na které se mohl rozpatkovat a pracovat. Všech 18 velkoformátových skel bylo transportováno a s chirurgickou přesností usazeno bez „ztráty kytičky“, za což patří Tomášovi a Milanovi velký obdiv.

Pavouk se musel transportovat jeřábem

Fakt, že naše minijeřáby jsou neobyčejně kompaktní, tedy malé a skladné, a přitom disponují velkou zdvihací silou, je všeobecně dobře znám. Díky této vlastnosti mohou mini jeřáby pracovat v úzkých, nerovných a těsných prostorách. Ovšem i tak se někdy stává, že na místo výkonu práce se bez pomoci velkého jeřábu náš UNIC nedostane.  Bylo tomu tak i při výměně velkého okna u rodinného domu v Kanicích u Brna. Břeťa Brázdil, náš multifunkční kolega, operátor jeřábu a manažer pro technická řešení v jednom, na domě instaloval ve spolupráci se zaměstnanci společnosti Slavona velké sklo, umožňující výhled na přilehlou terasu. Pro tuto zakázku jsme si vytypovali technické vybavení čítající minijeřáb UNIC-095 a vakuové zvedací zařízení WH800. Minijeřáb UNIC-095 a stojan na sklo byly transportovány k rodinnému domu velkým autojeřábem společnosti Hanyš a poté se přikročilo k vlastnímu velkoformátovému zasklívání. Každá zakázka, na které naše pavoučí jeřáby pracují, je unikátní a kromě znalostí, dovedností a zkušeností jeřábníka je rovněž důležité správně vytypovat stroje a techniku, která se na místě použije. Výjimkou nejsou ani případy, kdy se staveniště významně změní od doby, kdy se provede obhlídka, do doby, než se uskuteční zakázka, bez předchozího upozornění zákazníka. V takovém případě musí jeřábník improvizovat a když to nejde, jsou v pohotovosti ostatní kolegové, kteří na místo zakázky přivezou potřebné technické a manipulační „dovybavení“. Instalace velkého skla v Kanicích bylo ukázkou výborné souhry s firmami, se kterými se dlouhodobě na zakázkách potkáváme. Výsledkem této synergie jsou spokojení zákazníci, což je naším prvořadým cílem.

Nové MINIJEŘÁBY UNIC k uspokojení potřeb našich zákazníků

V našem strojovém parku máme téměř 4 desítky minijeřábů UNIC, nicméně vzhledem ke vzrůstajícímu počtu poptávek jsme museli náš strojový park opět rozšířit. Tentokrát jsme si pořídili 3 nové krásné červené pavoučí pásové mini jeřáby, jejichž charakteristiku najdete níže.

 

UNIC URW-245 – PAVOUČÍ MINI JEŘÁB

Nosnost: 2,4 t x 1,5 m

Nový mini jeřáb UNIC 245 si zachovává všechny výhody menších modelů UNIC včetně kompaktní šířky 600 mm, délky 2 150 mm a šířky pásů 150 mm, ale zároveň se může pochlubit zdvihem o síle 2,4 tuny.

Tento malý jeřáb je schopen pracovat v oblastech běžně nepřístupných standardním jeřábům, například v interiérech nebo mezi podlažími, snadno vjede dovnitř standardními dveřmi nebo se může dopravovat výtahem bez nutnosti demontáže. Obsluha jeřábu je díky rádiovému dálkovému ovládání flexibilnější, umožňuje lepší viditelnost, dodržování bezpečné vzdálenosti a přesné umístění nákladu.

 

UNIC URW-295 – PAVOUČÍ MINI JEŘÁB

Nosnost: 2,9 t x 1,4 m

UNIC 295 je univerzální, výkonný a kompaktní, nastavuje laťku v oblasti přesného strojírenství a představuje bezkonkurenční zvedací techniku. Výložník o rozměru 8,65 m poskytuje maximální výšku zdvihu 8,8 m, zatímco volitelný krakorec poskytuje dosah o dalších 1 500 mm.

Díky modernímu bezpečnostnímu systému Lift-Smart obsahuje UNIC URW-295 indikátor bezpečného zatížení, který zabraňuje provozu jeřábu mimo jeho bezpečný pracovní prostor. UNIC URW-295 se používá pro širokou škálu činností, od stavebních prací a údržby zařízení, až po montáž ocelových konstrukcí, instalaci opláštění, údržbu železnic apod.

 

UNIC URW-095 – PAVOUČÍ MINI JEŘÁB

Nosnost: 0,995 t x 3,5 m

UNIC 095, dokonalý stroj pro zvedací práce ve stísněných prostorách, má díky své šířce 600 mm a lehkému rámu přístup skutečně do všech oblastí. Model UNIC URW-095, který se může pochlubit téměř jednou tunou zvedací síly a bezkonkurenční výškou zdvihu až 8,8 m, je jedním z nejpopulárnějších mini jeřábů v tomto odvětví.

Díky své univerzální konfiguraci patek může mini jeřáb UNIC - 095 pracovat na nerovném povrchu a na svazích, přičemž pásy umožňují jeřábu jízdu po nerovném terénu, a dokonce šplhat po schodech. Moderní bezpečnostní systém Lift-Smart mini jeřábu UNIC - 095 zahrnuje ochranu proti převržení s audiovizuálními výstražnými signály. Pro URW-095 je k dispozici Volitelný hák pro nízkou světlost 300 kg a hák pro nízkou světlost a krakorec 700 kg jsou ideální pro zvedání pod podhledy a převisy.

 

KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. poskytuje při nákupu minijeřábu UNIC vynikající služby následné péče a náš technický tým nabízí údržbu, opravy, servis a testování. Dodáváme rovněž originální náhradní díly pro všechny typy našich mini jeřábů.

Plastové roznášecí desky se vyplatí

Plastové roznášecí desky neboli pojezdové desky či pojezdové panely se primárně používají na pojezd těžké stavební techniky, např. našich minijeřábů UNIC. Jejich hlavním účelem je ochrana povrchu pod deskou, a tudíž úspora nákladů, které byste jinak museli vynaložit na úpravu terénu do původní podoby, obzvláště v deštivém počasí, kdy rovněž fungují jako prevence před zapadnutím strojů do bahna. Jsou rovněž vynikající ochranou obrubníků a jiných menších terénních nerovností v případech, kdy chceme docílit plynulý přejezd těžké techniky. Naši jeřábníci často používají tyto téměř nezničitelné pojezdové desky při práci v interiérech obchodních domů, rodinných domů, v administrativních centrech, v kostelech, kaplích a objektech památkově chráněných, právě za účelem ochrany povrchu při práci s těžkou technikou. V exteriérech fungují jako dokonalá ochrana trávníků a jiných porostlých ploch, které by bez použití pojezdových desek skončily těžce poničeny. Tím se logicky dostáváme k organizátorům festivalů, koncertů a jiných akcí pod širým nebem, kterým použití ochranných plastových desek ušetří spoustu práce a peněz při úpravě terénu po ukončení akcí.

V případě deštivého počasí usnadní použití pojezdových/pochozích desek i průběh akce samotné, respektive všem zúčastněným ji nezpochybnitelně zpříjemní tím, že je zbaví nutnosti brodit se blátem. Desky jsou velmi odolné a pružné a jejich možnosti použití jsou nepřeberné. Můžete je použít jako podložky ve stáních pro hospodářská zvířata, a fungují velmi dobře i jako pochozí povrch ve stájích před jednotlivými stáními, jelikož se velmi snadno udržují. Desky jsou vyrobeny z recyklovatelného materiálu, jsou pružné, odolné a přitom lehké, omyvatelné a voděodolné, nereziví, nehnijí, jsou téměř nezničitelné a tím, že roznášejí váhu nákladu na větší plochu, zabraňují poškození povrchu pod nimi. Mohou být hladké, s Vaším vyraženým logem nebo s protiskluzovým povrchem v různých dezénech a velmi snadno se spojují pomocí klipu. Tento kvalitní produkt je jednoznačně „value for money“.

 

Testováno na nejvyšší bezpečnost 

Aby bylo zajištěno, že použití plastových roznášecích desek bude vždy bezpečné, byly podrobeny tlakovým testům ve VKC (zkušebním centru plastových materiálů). Tlakový test byl prováděn v rozsahu 2000 N až 18 000 N soustruhovým vřetenem o průměru 20 mm. Vřeteno začalo na podložkách při tlaku 10 000 N zanechávat lehce viditelnou stopu. Podložky tedy dokáží bez problémů vydržet tlak 25 N/mm2 bez jakéhokoliv poškození.

 

 

 

Velkoformátové zasklívání s minijeřáby UNIC

Japonské minijeřáby UNIC, rovněž známé jako pavoučí jeřáby, jsou díky jejich výjimečným vlastnostem využívány pro práci ve stísněných prostorách a nerovných terénech v exteriérech a interiérech.  Tyto kompaktní pásové mini jeřáby jsou extrémně populární v oblasti velkoformátového zasklívání. V naší strojní flotile, čítající mimo jiné několik desítek minijeřábů, jich několik každý den realizuje zakázky spojené s instalací oken, výloh, zakřivených skel, HS portálů nebo se zavěšováním skleněných prvků na fasádách budov v České republice i v zahraničí. Moderní architektura si při úrovni současných stavebně-technických možností může dovolit navrhovat velké prosklené plochy nebo celé skleněné stěny a my jsme schopni díky našemu jedinečnému technologickému vybavení instalovat skla až do váhy 3 500 kg. Máme na našem zasklívacím kontě již několik rekordů. Instalovali jsme v České republice na náplavce Rašínova nábřeží největší sklo na světě a na Náměstí Republiky jsme osazovali fasádu administrativní budovy nejdelšími skly v republice o délce téměř 10 metrů. Naši profesionální jeřábníci s mnoha lety zkušeností jsou opravdoví mistři ve svém oboru a jsou schopni s našimi minijeřáby UNIC dokázat to, co jiní ne. Zavolejte +420 603 903 888 a vyzkoušejte naše služby. Dispečeři Vám vypracují nabídku na míru a jeřábníci Vám splní téměř každé Vaše přání v oblasti naší působnosti. 

REVITALIZACE PRAŽSKÝCH NÁPLAVEK

Rekonstrukce tzv. kobek na Rašínově nábřeží v Praze je vyvrcholením přes deset let trvajícího projektu programového a architektonického oživení náplavky. Za postupně probíhající revitalizací náplavky Rašínova nábřeží stojí od jejího počátku architekt Petr Janda a jeho ateliér Brainwork, jejichž realizaci projektu Revitalizace pražských náplavek bylo v pátém ročníku České ceny za architekturu uděleno čestné označení Finalista. 

K metamorfóze náplavky Rašínova nábřeží jsme rovněž přispěli svým dílem. Ve spolupráci se společností Sipral jsme do původních oblouků nábřežní zdi instalovali celkem 6 otočných eliptických skleněných oken/dveří, pravděpodobně největších skel tohoto tvaru na světě o průměru 5,4 m a váze až 1,7 t.  Kobky výrazně oživily pražské nábřeží, slouží jako kavárny, galerie, dílny a veřejné toalety.

Video z instalace největšího oválného skla na světě uvidíte na níže uvedených odkazech: 

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/kobky-naplavka-rasinovo-nabrezi-sklenene-cocky-praha.A190802_133144_praha-zpravy_rsr

https://www.sipral.cz/cz/detail/101/osadili-jsme-sest-prosklenych-kobek-na-rasinove-nabrezi

 

5 HLAVNÍCH VÝHOD PAVOUČÍCH JEŘÁBŮ

Minijeřáby jsou jeřáby navržené a vyrobené záměrně malé a kompaktní, pro relativně lehký zdvih. Minijeřáby UNIC jsou ideálními stroji ke zvedání břemen ve stísněných prostorách nebo na nerovném terénu. Často se jim říká pavoučí jeřáby, jelikož při rozpatkování vypadají jako pavouci. Nejmenší z celé řady minijeřábů je UNIC URW-094. Jedná se o nejlehčí minijeřáb na světě, který váží pouhých 1000 kilo, ale zároveň disponuje maximální nosností 995 kg.  Mini jeřáby UNIC, které přinášejí dokonalou kombinaci kompaktní velikosti a velké zvedací síly, mohou ovšem zvedat až 10 tun, ale začínají na šířce pouze 595 mm, tudíž mohou pracovat v interiérech s úzkým přístupem, v malých prostorách, v patrech nebo na střechách. Díky pokrokům ve zvedacích technologiích si za posledních 10 let pavoučí jeřáby rychle získaly jméno v oblasti manipulace s těžkými břemeny.  Jsou malé, elegantní a kompaktní – tyto výhody je činí prakticky nesrovnatelné s tradičními jeřáby a posouvají manipulaci s těžkými břemeny na zcela jinou úroveň.

Jaké jsou tedy hlavní výhody pavoučího jeřábu pro Váš zvedací projekt?


Drsný terén –
schopnost minijeřábů provádět ty nejsložitější zvedací práce a manipulace s těžkými břemeny v těch nejnáročnějších terénech je skutečně bezprecedentní. Díky své univerzální konfiguraci patek a pásovému pohonu mohou pavoučí jeřáby pracovat na nerovném povrchu a ve svazích. Patky jsou navrženy tak, aby stabilizovaly jeřáb i při práci na nerovném povrchu.

Bezpečnostní prvky – bezpečnostní prvky pavoučích jeřábů reflektují nejpokročilejší technologie dostupné na trhu. Mini pavoučí jeřáby UNIC přicházejí s řadou bezpečnostních prvků, které zahrnují pokročilý bezpečnostní Lift-Smart Advanced Safety System, systém zajišťující stabilizaci podvozku, indikátor bezpečného zatížení, omezení pracovního prostoru, audiovizuální alarm, který předchází riziku převrácení minijeřábu a jiné. Rádiový dálkový ovladač se zpětnou vazbou je standardem u modelu UNIC URW-1006  a u ostatních modelů minijeřábů UNIC volitelný.

Eco Friendly – pro společnosti nebo jednotlivce, kteří chtějí zlepšit svou uhlíkovou stopu nebo pracují v citlivém prostředí, je k dispozici řada pavoučích jeřábů v ekologickém provedení s bateriovým pohonem a s různými nosnostmi. Tyto jeřáby nabízejí stejně velkou zdvihací sílu a kvalitu jako standardní pavoučí jeřáby. Minijeřáby šetrné k životnímu prostředí a přispívající k udržitelné budoucnosti pracují bez emisí, což zákazníkům umožňuje plně využívat jejich ekologických vlastností. Tyto typy jeřábů jsou ideální pro práci v citlivých prostředích, jako jsou potravinářské závody, kulturní a historické památky, letiště, čistá prostředí, a dokonce i výletní lodě. KMB STAVEBNÍ SERVIS má v nabídce pásový ekologický minijeřáb ECO-095.

Úspora času a peněz – kompaktní design pavoučího jeřábu znamená méně starostí při dopravě na místo, kde bude pracovat. Ve srovnání s tradičním jeřábem se minijeřáb osvědčil jako mnohem levnější čili nákladově efektivnější volba jak z hlediska transportu, tak z hlediska flexibility a hladkého chodu prací na stavbách.

Stísněné prostory – jednou z hlavních výhod pavoučího jeřábu je jeho schopnost provádět nejpřesnější a nejkomplikovanější práce v nejméně přístupných oblastech. Některé modely minijeřábů UNIC hladce projedou standardními nebo dvoukřídlými dveřmi, což jen přispívá k jejich atraktivitě a není tedy divu, že jsou tyto malé, ale mocné jeřáby dnes jedny z nejpopulárnějších na trhu. Často mohou poskytnout řešení náročného problému se zvedáním a manipulací těžkého břemene, jelikož se díky své velikosti mohou dostat mnohem blíže k břemeni, což je ve srovnání s tradičním jeřábem téměř nemožné. Chcete-li se dozvědět více o nabídce mini jeřábů UNIC pro váš projekt, klikněte sem nebo kontaktujte náš dispečink na tel.č. 603 903 888, kde Vám vždy nabídneme řešení Vašeho problému v oblasti zvedání těžkých břemen nebo velkoformátového zasklívání.

Kupte pod stromeček stavební techniku!

Vánoce, čas pohody, radosti, rodiny a štědrosti, se blíží a všichni začínáme pomalu přemýšlet, co pořídíme pod stromeček svým blízkým.
Pokud si nechcete kupovat minijeřáby, vakuovou nebo manipulační techniku v reálné velikosti, máte šanci si vybrat jedinečné modely osobních nebo nákladních aut, zemědělské a stavební techniky, vojenské techniky, armádních aut, motorek, letadel nebo lodí v Toyshopu na adrese: https://www.toyshop.cz/

Můžete si vybírat ze širokého sortimentu modelů v klidu domova, objednat online a balíček Vám přijde až domů.

Jestliže čtete tento článek a máte ve firmě volné prostředky, které chcete investovat ve IV. čtvrtletí, máte u nás rovněž nepřeberné množství možností. Od mini jeřábů přes vakuovou techniku až po zasklívací roboty nebo plastové roznášecí desky. Pro nabídku či více informací o našem sortimentu jeřábů, vakuové a manipulační techniky kontaktujte Tamaru Vodičkovou na tel.č. +420 733 194 525 nebo na vodickova@kmbss.cz .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz