DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Blog

Minijeřáby UNIC instalují balkony i vířivky

Potřebujete osadit nové balkony nebo provést výměnu starých balkonů za nové? Zavolejte na dispečink KMB STAVEBNÍ SERVIS, tel. č. 603 903 888, objednejte si jeden z našich minijeřábů UNIC s obsluhou a my Vám balkony nainstalujeme.

Minijeřáby UNIC jsou vhodné zejména k výměně balkonů či osazování nových balkonů ve vnitřních dvorech, atriích nebo tam, kde je k instalaci jen velmi málo prostoru. Pavoučí pásové minijeřáby jsou kompaktní stroje nabízející možnost různého polohování jednotlivých patek, což je velmi praktické pro práci v nerovném a stísněném prostoru. Pro relaxaci a pohodu instalujeme zákazníkům na balkonech a terasách venkovní vířivky, případně zdviháme a umísťujeme velké a těžké květináče, plastiky apod.  

Naši dispečeři mají dlouholeté zkušenosti z rozmanitých zakázek a na základě Vašich potřeb Vám vytipují příslušnou techniku a naši zkušení jeřábníci zakázku zrealizují.

 

 

Minijeřáby

V KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. nabízíme širokou škálu unikátních produktů, které Vám usnadní veškeré zdvihací práce. Minijeřáby a zvedací technika jsou naší specializací. Naše kompletní řada minijeřábů umožňuje zákazníkům vybrat si ten nejvhodnější stroj pro jejich zvedací potřeby.  Níže jsme pro Vás vybrali charakteristiku dvou minijeřábů UNIC, z nichž každý je z opačného spektra výrobní řady.

 

MINIJEŘÁB URW UNIC-095

minijerab unic 95

Minijeřábů UNIC 095 máme ve strojovém parku několik, jelikož jsou mezi našimi zákazníky velmi populární. Mohou pracovat v interiérech, na střechách, v úzkých a malých prostorách, jsou jednoduše univerzální díky své malé hmotnosti (od 1850 kg v závislosti na typu pohonu) a rozměrům. Tento mini jeřáb je široký 60 cm, takže bez problémů vjede do interiéru standardními dveřmi, je 137,5 cm vysoký a 269 cm dlouhý. Při své kompaktnosti má bezkonkurenční délku ramene a jeho velkou výhodou je možnost polohování každé patky v jiném úhlu, což oceníme obzvláště při zvedacích pracích v malých prostorách. Nosnost jeřábu činí 0,995 t x 3,5 m. Můžete si minijeřáb pronajmout s obsluhou nebo bez, případně zakoupit a zjistíte, že je sice malý, ale mocný.

 

MINIJEŘÁB URW UNIC-1006

minijerab unic 1006

Minijeřáb UNIC 1006 je nejmohutnější mini jeřáb na světě, s nosností 10,0 t x 3,0 m. Tento mini jeřáb Vám umožní zdvih až do výše téměř 31 metrů a vyložení nákladu až do vzdálenosti 24,3 metrů. I přesto zůstává ve své třídě nepřekonatelným pomocníkem pro práce ve stísněných prostorách, jelikož je široký pouhé 2 metry. Jeřáb je 606 cm dlouhý a 246 cm vysoký. Má výškově i délkově nastavitelné patky a je osazen mnoha bezpečnostními prvky, např. indikátorem bezpečného zatížení, který přes LCD displej dává obsluze zpětnou vazbu ohledně konfigurace stroje. Stejně jako celá výrobní řada minijeřábů UNIC, má i UNIC-1006 dálkové ovládání se zobrazovací jednotkou.

 

Pronájem minijeřábů 

Minijeřáby a další manipulační techniku si můžete pronajmout v sekci pronájmu minijeřábů.

Telefon pronájmu: +420 603 903 888 nebo pište na: dispecink@kmbss.cz

Prodej jeřábů: +420 733 697 705

 

 

Půjčovna minijeřábů Praha

KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. má za sebou více než 20letou historii. Firma se sídlem v Uh. Hradišti disponuje v České republice celkem 3 depy, což mimo jiné umožňuje úsporu nákladů zákazníkům z důvodu zkrácení vzdálenosti dojezdu na zakázku. Depa jsou strategicky rozmístěna následovně:

  1. depo Staré Město u Uh. Hradiště
  2. depo Všechromy (původně depo Praha)
  3. depo Brno

 

Pronájem minijeřábů

Do vlastního areálu ve Všechromech (D1, exit 15) firma přesídlila z pronajatých prostor v Praze – Horních Počernicích před 2 lety. V současné době je zde umístěno 80 % firemní manipulační a vakuové techniky a strategická pozice 15 km od Prahy značně snižuje náklady na dopravu pro zákazníky z Prahy a okolí. Ve Všechromech jsou pro Vás k pronájmu připraveny japonské minijeřáby UNIC, zasklívací roboti, manipulační a vakuová technika, nákladní vozy, dodávky a přepravní vozíky. Jestliže potřebujete jeřáb v Praze a okolí, ať už pro práci na velkých stavbách nebo naopak v centru hlavního města ve stísněných prostorách, strojní park depa ve Všechromech uspokojí Vaše potřeby.

Pro pronájem minijeřábů, vakuové a manipulační techniky, volejte dispečink: +420 603 903 888

Zkušení jeřábníci 

+Zkušení jeřábníci, kteří dokonale ovládají malé stavební jeřáby včetně další manipulační a vakuové techniky, participovali na stavbě většiny významných pražských administrativních, bytových či jiných projektů, namátkou např. Rustonka, Bořislavka, Green Point, Backstage Hotel, Oaks Prague, Drn, Flow Building, Florentinum, instalace skel v kobkách na náplavce Rašínova nábřeží aj.

KMB depo Všechromy

Přijeďte se podívat do depa KMB ve Všechromech, prohlédnout si strojní park, ze kterého můžete vybírat, případně můžete přivézt svůj mini jeřáb UNIC na servis, podtlakové uchopovací prostředky k revizi nebo prodiskutovat koupi minijeřábu UNIC. Zavolejte vedoucího depa Všechromy Jardu Voneše, tel. č.  + 420 775 089 953, a domluvte si schůzku.

V případě, že chcete pronajmout jeřáb s obsluhou nebo bez v celé České republice nebo v zahraničí, volejte Hynka nebo Martinu na dispečink, tel. č. +420 603 903 888. Vytvoří Vám cenovou nabídku, poradí a zrealizují vše podle Vašich představ.

Vakuové přísavky na sklo

Chtěli bychom Vám představit tři typy populárních vakuových zvedacích zařízení nebo také podtlakových uchopovacích prostředků, savek či gumových přísavek na sklo.  Všechny tři níže uvedené vakuové manipulátory jsou vybaveny inovativní technologií Intelli-Grip již ve standardním vybavení. Tato inovativní bezpečnostní funkce monitoruje výkon vakuového zvedáku, provádí celou řadu diagnostik a aktuálně je zobrazuje na barevném LCD displeji. To umožňuje operátorovi identifikovat problémy jako je např. míra úniku vakua, monitoruje životnost baterie nebo zobrazuje aktuální používaný režim zvedáku. Slouží také jako diagnostický systém pro použití zařízení. Stroje s Intelli-Grip technologií zvyšují bezpečnost provozu tím, že minimalizují chyby operátora, pomáhají identifikovat další potřeby školení a přidávají další bezpečnostní prvky k zajištění bezpečného provozu. Jedná se o typy uvedené níže. Technická data a jiné detaily najdete v jednotlivých přílohách.

Gumová přísavka

Vakuová přísavka MRT2 Intelli-Grip si zachovává všechny výhody původního VZZ MT2 s další výhodou otočení o 180° (uzamykatelné ve třech polohách) pro manipulaci se sklem do optimální polohy. S vakuovým zvedacím zařízením MRT2 je manipulace se sklem bezpečná a jednoduchá díky technologii dvouokruhového vakuového systému a dvěma přísavkám pro přepravu nákladu až do váhy 135 kg.

gumové přísavky na sklo

 Vakuové zvedací zařízení MRT4 Intelli-Grip s nosností 320 kg umožňuje rotaci 360° a naklápění 90° z každé pozice je populární díky své univerzálnosti. Pomocí prodlužovacích ramen a pohyblivých podložek jsou možné nejméně čtyři konfigurace rámu, které pokryjí většinu velikostí nákladu na stavbách nebo v dílnách.

Vakuová přísavka P11104

 Vakuový zvedák P11104 Intelli-Grip s nosností do 320 kg je spolehlivý, bezpečný a odolný a je vhodný pro zvedání skla, kovů, keramiky a jiných neporézních materiálů. Je dodáván s dobíjecí baterií, takže během provozu nemusíte řešit žádné složité kabely. Při montáži skla pod podhledy nebo převisy je k dispozici také volitelný krátký hák. Model P11104 umožňuje uživatelům rychle manévrovat náklad do požadované pozice díky rotaci 180° a naklápění 90°.

 

KMB katalogovy list MRT2-Intelli-Grip technická specifikace

KMB katalogovy list MRT4-Intelli-Grip technická specifikace

KMB katalogový list P11104-Intelli-Grip technická specifikace

 

Vahadlo a unikátní vakuové zvedací zařízení ve Špindlerově Mlýně

Náš technik/operátor/jeřábník a mnoho dalších v jednom UNICátním jedinci, tedy náš kolega Tomáš Kučera, se v minulém týdnu vydal z Prahy, potažmo ze Všechrom, do Špindlerova Mlýna. Tentokrát nikoliv na dovolenou, ale za prací. Pracovním partnerem se mu pro tuto zakázku stal kolega z moravského depa, Jirka Hoffmann, který je ve společnosti relativně nový, nicméně je vidět, že mu práce s minijeřáby, vakuovou a jinou manipulační technikou, jde krásně od ruky. Jeden z našich sloganů ve znění Zasklívání od A do Z odkazuje na naši schopnost zajistit vše v jednom; začínáme počáteční obhlídkou předpokládaného místa zakázky/staveniště, které jde ruku v ruce s vytipováním potřebného technického vybavení (minijeřáb, zasklívací robot, vakuové zvedací zařízení, manipulační vozík, elektrický pásový transportér, plošinu atd.), dovoz veškerých strojů a zařízení na místo, realizaci zakázky a odvoz zpět do depa.

K zakázce ve Špindlerově Mlýně bylo vytipováno vahadlo s nosností 5 tun spolu s vakuovým zvedacím zařízením GL-CC3500, s pevným připojením na vahadlo a nosností 3 500 kg. Jedná se o zařízení vyrobené na míru a jediné v České republice. Tato unikátní zařízení jsme si pořídili s cílem vyhovět rostoucím požadavkům našich zákazníků na instalaci stále větších a těžších oken, skleněných tabulí nebo posuvných skleněných dveří/HS portálů. Celý set vahadla s GL-CC3500 byl zavěšen na jeřáb a tímto způsobem byly instalovány skleněné tabule na celém projektu. Jak je vidět z přiložené fotodokumentace, budoucí obyvatelé domu, ve kterém Tomáš s Jirkou skla instalovali, budou mít krásný výhled do krajiny.

Instalace bronzové sochy na náplavce Rašínova nábřeží v Praze

S ekologickým minijeřábem ECO-095 jsme instalovali sochu do jedné z kobek na náplavce Rašínova nábřeží. Tichý chod, nulové emise, bateriový pohon, pásy šetrné k povrchu - UNIC ECO-095.

Byli jsme osloveni architektem Petrem Jandou z ateliéru Brainwork, zda by naše firma mohla pomoci (A)Void Galerii při instalaci bronzové sochy dovnitř kobky na náplavce Rašínova nábřeží pomocí malého jeřábového „pavouka“ s ramenem, který by sochu prostrčil opatrně půlkruhem otevřené čočky tak, aby nepoškodil sklo. Socha není veliká, ale pro vsunutí po zemi má trochu složité proporce. KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. má ke kobkám na náplavce velmi srdečný vztah, jelikož jsme se podíleli na instalaci obřích čoček do jednotlivých kobek. Navíc nám socha z kolekce Love me tender navzdory názvu připomínala pavouka, tudíž jsme neváhali a rozhodli jsme se, že se budeme na instalaci sochy sponzorsky podílet a přispějeme tak dalším krokem k úžasnému oživení pražských náplavek. Jelikož se jednalo o práci v centru Prahy, operátor Tomáš Kučera si vybral k instalaci UNIC-095 ECO, pásový minijeřáb na bateriový pohon s nulovými emisemi. Po celodenní zakázce, zahrnující instalaci 25 skel, se na náplavku dopravil i náš kolega Milan Voltr, který se na výbornou zhostil role fotografa.

Zasklíváme architektonické skvosty

Velkoformátové zasklívání patří téměř ke každodenní činnosti našich jeřábníků. K dispozici mají celou řadu minijeřábů UNIC, zasklívací roboty a vakuovou a manipulační techniku světových značek.

Některé zakázky jsou pro naše zkušené jeřábníky rutinními záležitostmi, nicméně jsou i takové, které představují zapeklité oříšky nebo chcete-li, opravdové výzvy. Technologický a stavitelský vývoj a k tomu schopnosti stavebních materiálů umožňují vznik neobyčejně zajímavých staveb. Na jednom architektonickém skvostu jsme měli nedávno příležitost pracovat. Železo, ocel, beton, sklo, zjednodušené formy, čistota, ladnost, elegance, jedinečnost, to vše se snoubí v černošické vile, kterou jsme zasklívali.

Dům je umístěn ve svahu a jeho rám, spočívající na monolitické konstrukci, tvoří ocelová kostra, jejíž některé části jsou propojeny pružinami. Naším úkolem bylo osadit celou konstrukci neboli všechny její otvory velkoformátovými průhlednými a zatmavenými skly. Tomáš a Milan, naši technici-jeřábníci, kteří prováděli instalaci skel, měli k dispozici následující techniku: minijeřáb UNIC-095 a dvě vakuová zvedací zařízení WH1000, každou s maximální nosností 1000 kg, jak už název napovídá.  Minijeřáb UNIC-095 byl transportován dovnitř konstrukce domu velkým věžovým jeřábem, stejně jako velká skla, která si před usazením přebral také UNIC-095. Pro minijeřáb byla vytvořena provizorní, ale dostatečně pevná opora, podlaha, na které se mohl rozpatkovat a pracovat. Všech 18 velkoformátových skel bylo transportováno a s chirurgickou přesností usazeno bez „ztráty kytičky“, za což patří Tomášovi a Milanovi velký obdiv.

Pavoučí minijeřáb se musel transportovat jeřábem

Japonské pásové pavoučí minijeřáby jsou neobyčejně kompaktní, tedy malé a skladné, a přitom disponují velkou zdvihací silou.

Díky této vlastnosti mohou mini jeřáby pracovat v úzkých, nerovných a těsných prostorách. Ovšem i tak se někdy stává, že na místo výkonu práce se bez pomoci velkého jeřábu náš UNIC nedostane.  Bylo tomu tak i při výměně velkého okna u rodinného domu v Kanicích u Brna. Břeťa Brázdil, náš multifunkční kolega, operátor jeřábu a manažer pro technická řešení v jednom, na domě instaloval ve spolupráci se zaměstnanci společnosti Slavona velké sklo, umožňující výhled na přilehlou terasu. Pro tuto zakázku jsme si vytypovali technické vybavení čítající minijeřáb UNIC-095 a vakuové zvedací zařízení WH800. Minijeřáb UNIC-095 a stojan na sklo byly transportovány k rodinnému domu velkým autojeřábem společnosti Hanyš a poté se přikročilo k vlastnímu velkoformátovému zasklívání. Každá zakázka, na které naše pavoučí jeřáby pracují, je unikátní a kromě znalostí, dovedností a zkušeností jeřábníka je rovněž důležité správně vytypovat stroje a techniku, která se na místě použije. Výjimkou nejsou ani případy, kdy se staveniště významně změní od doby, kdy se provede obhlídka, do doby, než se uskuteční zakázka, bez předchozího upozornění zákazníka. V takovém případě musí jeřábník improvizovat a když to nejde, jsou v pohotovosti ostatní kolegové, kteří na místo zakázky přivezou potřebné technické a manipulační „dovybavení“. Instalace velkého skla v Kanicích bylo ukázkou výborné souhry s firmami, se kterými se dlouhodobě na zakázkách potkáváme. Výsledkem této synergie jsou spokojení zákazníci, což je naším prvořadým cílem.

Nové MINIJEŘÁBY UNIC k uspokojení potřeb našich zákazníků

V našem strojovém parku máme téměř 4 desítky minijeřábů UNIC, nicméně vzhledem ke vzrůstajícímu počtu poptávek jsme museli náš strojový park opět rozšířit. Tentokrát jsme si pořídili 3 nové krásné červené pavoučí pásové mini jeřáby, jejichž charakteristiku najdete níže.

 

UNIC URW-245 – PAVOUČÍ MINI JEŘÁB

Nosnost: 2,4 t x 1,5 m

Nový mini jeřáb UNIC 245 si zachovává všechny výhody menších modelů UNIC včetně kompaktní šířky 600 mm, délky 2 150 mm a šířky pásů 150 mm, ale zároveň se může pochlubit zdvihem o síle 2,4 tuny.

Tento malý jeřáb je schopen pracovat v oblastech běžně nepřístupných standardním jeřábům, například v interiérech nebo mezi podlažími, snadno vjede dovnitř standardními dveřmi nebo se může dopravovat výtahem bez nutnosti demontáže. Obsluha jeřábu je díky rádiovému dálkovému ovládání flexibilnější, umožňuje lepší viditelnost, dodržování bezpečné vzdálenosti a přesné umístění nákladu.

 

UNIC URW-295 – PAVOUČÍ MINI JEŘÁB

Nosnost: 2,9 t x 1,4 m

UNIC 295 je univerzální, výkonný a kompaktní, nastavuje laťku v oblasti přesného strojírenství a představuje bezkonkurenční zvedací techniku. Výložník o rozměru 8,65 m poskytuje maximální výšku zdvihu 8,8 m, zatímco volitelný krakorec poskytuje dosah o dalších 1 500 mm.

Díky modernímu bezpečnostnímu systému Lift-Smart obsahuje UNIC URW-295 indikátor bezpečného zatížení, který zabraňuje provozu jeřábu mimo jeho bezpečný pracovní prostor. UNIC URW-295 se používá pro širokou škálu činností, od stavebních prací a údržby zařízení, až po montáž ocelových konstrukcí, instalaci opláštění, údržbu železnic apod.

 

UNIC URW-095 – PAVOUČÍ MINI JEŘÁB

Nosnost: 0,995 t x 3,5 m

UNIC 095, dokonalý stroj pro zvedací práce ve stísněných prostorách, má díky své šířce 600 mm a lehkému rámu přístup skutečně do všech oblastí. Model UNIC URW-095, který se může pochlubit téměř jednou tunou zvedací síly a bezkonkurenční výškou zdvihu až 8,8 m, je jedním z nejpopulárnějších mini jeřábů v tomto odvětví.

Díky své univerzální konfiguraci patek může mini jeřáb UNIC - 095 pracovat na nerovném povrchu a na svazích, přičemž pásy umožňují jeřábu jízdu po nerovném terénu, a dokonce šplhat po schodech. Moderní bezpečnostní systém Lift-Smart mini jeřábu UNIC - 095 zahrnuje ochranu proti převržení s audiovizuálními výstražnými signály. Pro URW-095 je k dispozici Volitelný hák pro nízkou světlost 300 kg a hák pro nízkou světlost a krakorec 700 kg jsou ideální pro zvedání pod podhledy a převisy.

 

KMB STAVEBNÍ SERVIS s.r.o. poskytuje při nákupu minijeřábu UNIC vynikající služby následné péče a náš technický tým nabízí údržbu, opravy, servis a testování. Dodáváme rovněž originální náhradní díly pro všechny typy našich mini jeřábů.

Plastové roznášecí desky se vyplatí

Plastové roznášecí desky neboli pojezdové desky či pojezdové panely se primárně používají na pojezd těžké stavební techniky, např. našich minijeřábů UNIC. Jejich hlavním účelem je ochrana povrchu pod deskou, a tudíž úspora nákladů, které byste jinak museli vynaložit na úpravu terénu do původní podoby, obzvláště v deštivém počasí, kdy rovněž fungují jako prevence před zapadnutím strojů do bahna. Jsou rovněž vynikající ochranou obrubníků a jiných menších terénních nerovností v případech, kdy chceme docílit plynulý přejezd těžké techniky. Naši jeřábníci často používají tyto téměř nezničitelné pojezdové desky při práci v interiérech obchodních domů, rodinných domů, v administrativních centrech, v kostelech, kaplích a objektech památkově chráněných, právě za účelem ochrany povrchu při práci s těžkou technikou. V exteriérech fungují jako dokonalá ochrana trávníků a jiných porostlých ploch, které by bez použití pojezdových desek skončily těžce poničeny. Tím se logicky dostáváme k organizátorům festivalů, koncertů a jiných akcí pod širým nebem, kterým použití ochranných plastových desek ušetří spoustu práce a peněz při úpravě terénu po ukončení akcí.

V případě deštivého počasí usnadní použití pojezdových/pochozích desek i průběh akce samotné, respektive všem zúčastněným ji nezpochybnitelně zpříjemní tím, že je zbaví nutnosti brodit se blátem. Desky jsou velmi odolné a pružné a jejich možnosti použití jsou nepřeberné. Můžete je použít jako podložky ve stáních pro hospodářská zvířata, a fungují velmi dobře i jako pochozí povrch ve stájích před jednotlivými stáními, jelikož se velmi snadno udržují. Desky jsou vyrobeny z recyklovatelného materiálu, jsou pružné, odolné a přitom lehké, omyvatelné a voděodolné, nereziví, nehnijí, jsou téměř nezničitelné a tím, že roznášejí váhu nákladu na větší plochu, zabraňují poškození povrchu pod nimi. Mohou být hladké, s Vaším vyraženým logem nebo s protiskluzovým povrchem v různých dezénech a velmi snadno se spojují pomocí klipu. Tento kvalitní produkt je jednoznačně „value for money“.

 

Testováno na nejvyšší bezpečnost 

Aby bylo zajištěno, že použití plastových roznášecích desek bude vždy bezpečné, byly podrobeny tlakovým testům ve VKC (zkušebním centru plastových materiálů). Tlakový test byl prováděn v rozsahu 2000 N až 18 000 N soustruhovým vřetenem o průměru 20 mm. Vřeteno začalo na podložkách při tlaku 10 000 N zanechávat lehce viditelnou stopu. Podložky tedy dokáží bez problémů vydržet tlak 25 N/mm2 bez jakéhokoliv poškození.

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz