DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Minijeřáb 295 a přísavka na sklo P11104 pomohly při montáži skleněného pomníku

Začátkem prázdnin jsme se objevili na další zajímavé akci. Tentokrát to nebylo klasické zasklívání, které děláme dnes a denně, ale montáž skleněných soch za pomoci minijeřábu UNIC 295 a přísavky na sklo P11104. Sochy si můžete prohlédnout na nároží ulic Sokolovské a Freyovy na Praze 9. Tento skleněný pomník je postaven na počest významného průmyslníka Emila Kolbena a jeho spolupracovníků z Edisonových dílen v USA, mezi které patřili Van Gogh, Čepek, Frankenstein a Tesla, a kteří tak jako sám Kolben, zemřeli buď v koncentračních táborech nebo na bojištích světové války. Tyto postavy, které jsou v životní velikosti, jsou zhotoveny z 19 mm tlustého kaleného skla se smaltovým jednostranným potiskem. Všechny jsou postaveny před bílou deskou z mléčného skla. Toto umělecké dílo působí vznešeně, vkusně a čistě, díky preciznosti provedení.

Na fotografiích si můžete všimnout, že jsme důvtipně využili většinu děr, kterými disponují jednotlivé sochy, a které symbolicky znázorňují oblasti poranění daných osob z tehdejší doby. Na většinu těchto děr jsme logicky nemohli umístit přísavku na sklo, protože by došlo ke ztrátě podtlaku, takže, jak si můžete všimnout, byly využity pro textilní vazáky.

Jeřábování a ukotvování soch probíhalo prakticky s chirurgickou přesností. Pomalu a metodicky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení