DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Mini jeřáby na hradě Okoř

Náš jeřábník Martin se s minijeřábem UNIC-706 vydal zasklívat na hrad Okoř, zhruba 15 km severozápadně od Prahy, a nebyl sám. Zdárně mu sekundoval kolega Lukáš s druhým pavoučím jeřábem UNIC-095. Jejich cílem byl mlýn, který je doslova přilepený na hradní opevnění. Mlýn prošel několika rekonstrukcemi, z nichž první z roku 1873 ho obdařila výraznými štítovými stěnami, podobnými Sovovým mlýnům v Praze. Po druhé rekonstrukci v 90. letech 20. století mlýn téměř 20 let chátral. V roce 2011, v rukou nových majitelů, se začal mlýn postupně měnit až do dnešní podoby.

Rekonstrukce a úpravy stále pokračují, a naše minijeřáby se zde ukázaly ideálními pomocníky pro práci ve stísněných prostorách. Vjezd do areálu mlýna je úzký a nízký a znemožňuje průjezd nadrozměrným nákladům. Pro UNIC-706 je zvedání těžkých břemen hračkou. Stojany lehce přenesl nad hlavní bránou a znovu je umístil na dodávku, která je dopravila k hlavní budově mlýna. Oba mini jeřáby UNIC-706 a UNIC-095 poté projely bránou a pokračovaly po dláždění k mlýnu. Pro přejezd minijeřábů přes trávník použili kolegové roznášecí desky, které ochránily travnatý povrch před poškozením.

Následovala dokonalá souhra obou jeřábníků a jejich jeřábů se savkami WH800 při zasklívání celoskleněné stěny těžko přístupné budovy přímo sousedící s hradní zdí. Celková váha 5 ks instalovaných skel činila 2 100 kg, 3 ks o hmotnosti asi 500kg a 2 ks o hmotnosti asi 300 kg. Při transportu skel do značné výšky a následné instalaci velkých skel se naše minijeřáby dokonale doplňovaly. UNIC-706 s maximální výškou zdvihu 19,5 m a nosností až 6 tun lehce transportoval nejdříve UNIC-095, a následně vakuové zvedací zařízení a skla za hradební zeď a o instalaci skel se postaral malý, ale mocný UNIC-095.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení