DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Minijeřáb a přísavky na sklo na výletě v Marseille a Miláně

Stará řecko-latinská moudrost, že Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš určitě platí i v dnešní době. Pro naše minijeřáby, přísavky a další techniku to ale není zas až tak pravda.

Největší akce naší firmy, co do počtu najetých kilometrů (cca 4800 km) proběhla ke konci března a to hned na dvou místech. Tentokrát to "odnesly" již dříve navštívené destinace, a to jihofrancouzská přístavní Marseille (článek a fotky z předcházející akce >>>TU<<<) a světoznámé město módy, severoitalské Miláno (článek a fotky z předcházející akce >>>TU<<<). Nejednalo se o dokončení předešlých akcí, ale o další zasklívací mise s naší již tolikrát osvědčenou technikou. Volba tentokrát padla na minijeřáb UNIC-295i a kombinaci přísavek WH800 a P11104.

U minijeřábu UNIC-295i to byla jasná volba z důvodu elektrického pohonu, protože práce v Marseille probíhaly v nočních hodinách uvnitř obchodního centra Centre La Valentine.
Při tomto jeřábování se báječně osvědčily naše dva doplňky, a to Plastové roznášecí desky pod pásy minijeřábu (tzv. PRD) a dále Plastové podložky pod patky minijeřábu (tzv. PPP).
Plastové roznášecí desky (PRD) jsou výborným doplňkem všude tam, kde je nežádoucí kontakt černého gumového pásu minijeřábu s podkladem, v tomto případě se jednalo o leštěnou mramorovou podlahu, v jiných případech to může být také travní porost, kamínky, vyosívky, hlinité terény, apod.
Plastové podložky pod patky minijeřábu (PPP) v tomto případě neplnily funci roznesení zatížení od patky do podkladu, ale měly spíš ochrannou funkci podlahy, aby kovové části patky nepoškrábaly leštěnou mramorovou podlahu.

Přísavka WH800 byla vybrána z důvodu osazení 800 kg skla v Miláně. Práce s touto úžasnou přísavkou byly o to jednodušší, že je vybavena ramenem dlouhým pouhých 600 mm, což usnadňovalo protažení skla rámem a jeho osazení a zalištování zevnitř, nikoli fasádně! Taková to manipulace zasklívací práce sice prodlužuje, ale pro naši skvělou techniku a šikovnou obsluhu není problémem.

Přísavka P11104 byla vybrána proto, že byl požadavek na protažení skla dlouhého cca 4800 mm, ale vysokého pouhých 600 mm skrz rám a jeho osazení a zalištování zevnitř. Přísavka pro tuto manipulaci musela být zbavena klasického ramene a opatřena pouze očkem pro uchycení na hák minijeřábu.

Pozorný a zkoumavý čtenář by si spočítal, že cesta Uherské Hradiště - Marseille - Milán - Uherské Hradiště nedá zmiňovaných 4800 km a právě v tomto byla zvláštnost této akce. Práce byly naplánovány v tomto pořadí: Částečné zasklení s vysklením staré výlohy v Marseille, poté přejezd do Milána. V Miláně kompletní zasklení všech skel a poté přesun zpět do Marseille, kde čekala na dodělání vysklená část staré výlohy z první části akce. Může se zdát, že to nedává smysl, ale pokud si náš zákazník rozplánuje práce v tomto pořadí, není ani takto logisticky náročnější akce pro nás problém.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení