DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Myčky pneumatik pro nákladní vozidla

Znečištěné komunikace v okolístaveb způsobené nákladními vozidly vyjíždějícími ze stavby jsou známým problémem. Ne každý investor nebo dodavatel stavby na tento problém pamatuje. Řešením jsou myčky kol nákladních aut, které dodává a vyrábí společnost KMB Stavební servis, s.r.o.
Společnost tak vychází vstříc nejen ekonomickým potřebám stavebních spo­lečností, ale také přísným legislativním požadavkům stavebních úřadů na čistotu veřejných komunikací kolem staveniště. Myčky nazvané Jetwash, Jumbowash a Autowash řeší příčinu znečištění přímo na místě narozdíl od alternativních zametacích a kropicích vozů, které čistí až následně zablácené silnice.

 

Výhody těchto zařízení

Pro používání mobilních myček hovoří mnoho předností:

- auto odjíždí ze stav­by čisté,
- snižují se starosti snásledným zajišťováním čisticích vozů,
- odpadají stížnosti občanů v okolí stavbya
- žádné pokuty od policie,
- mycí voda se po vyčištění znovu používá k mytí (spotřeba vodycca 10-20 litrů na nákladní auto).

To vše se projeví v nemalých finančních úsporách.

 

Výběr podle potřeby

Sortiment různých typů, který firma KMB Stavební servis nabízí také k pro­nájmu, je široký. Při výběru typu myč­ky rozhoduje několik kritérií:

- především předpokládaný počet aut, které myčkou projedou za den,
- složení půdy (jedná-li se o jíly nebo spíše lehkou zeminu),
- prostorové možnosti a další.

Na základě těchto parametrů lze nabídnout nejvhod­nější myčku.

 

Express supermobil

Jak už název napovídá, jedná se o supermobilní verzi. Instalace trvá asi jed­nu hodinu, zařízení má minimální náro­ky na stavební připravenost, má nízkou spotřebu energie, poskytuje snadné, ale přitom funkční čištění. Myčka se vyrá­bí v čtyřmetrovém nebo šestimetrovém provedení. Je určena pro menší stavby, kde počet projetých aut za den dosáhne průměrně číslo 30.

Princip mytí je snadný: Auto se znečištěnými pneumatikami vjede po šikmých nájezdech na mycí rampu. Automaticky přes fotobuňku začne mycí proces. Velké množství vody při nízkém tlaku umývá kola nákladního automobilu.Voda je opět recyklována a používána znovu k mytí. Obsluha myčky čas od časudle potřeby vyčis­tí nádrž pro vodu a mycí zařízení je opět při­praveno k mytí dalších aut.

Express Tank

Dalším mycím zařízením je Express s nádrží v zemi vedle mycí rampy v délkách čtyři, šest nebo více metrů, které je vhodné pro velký počet mírně až středně znečištěných aut. Tento systém se doporučuje nejen na stavby, ale také do lomů, deponií a jinde. Výhodou nádrže vedle rampy je i velmi snadné vynášení kalu pomocí stavební mechanizace, a to bez přerušení provozu na myčce.

Další typy mycích zařízení

Pro silné znečistění je určen Jetwash 1 s dvěma hydraulicky poháněnými vál­ci, které otáčejí koly na nápravě, a tak umožňují důkladné vyčištění kol. Bláto je vynášeno dopravníkem.

Jetwash 2 je konstruován na mytí dvou náprav nákladního automobilu najednou. Je to možné díky čtyřem hydraulicky poháněným válcům, čímž se doba mytí silně znečištěných aut výraz­ně zkracuje. Tato myčka je schopna umýt cca 250 silně znečištěných sou­prav za jeden den.

Stavební technika 2008-02

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení