DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Vyspělá technologie minijeřábů pomáhala v ostravském Světě techniky

Minijeřáb UNIC 095 odvedl značnou část práce při výstavbě modelu stromu v nově otevřeném interaktivním muzeu Svět techniky – Science and Technology Centrum v Ostravě v historickém areálu Dolních Vítkovic.

Model stromu dosahuje výšky 9m a lze do něj vstoupit spolu s živočichy, kteří ho v přírodě obývají. Protože výstavba probíhala v uzavřeném prostoru, byl pro akci vybrán minijeřáb s malým dieselovým motorem, navíc vybavený speciálním filtrem zachytávající většinu pevných a karcinogenních látek vyskytujících se ve výfukových plynech spalovacích motorů. Tento filtr je možné nasadit i na výfuk dalších minijeřábů UNIC poháněných naftovým motorem.

Aby mohl minijeřáb usadit i "větve" v nejvyšších částech stromu, využili jsme nového krakorce, který dostane hák minijeřábu až do výšky 10,47 m. Při šířce 0,6m a ploše pro zapatkování 4m x 4m je tento minijeřáb přímo předurčený pro práce v omezeném prostoru.

Finální podlaha byla chráněna před bodovým zatížením patek plastovými podložkami pod patky.

Model stromu naleznete v části expozice nazvané Svět přírody, kde se návštěvníci dozvědí zajímavosti o fauně, floře, o vesmíru i o lidské duši. Dalšími částmi expozice jsou Dětský svět, Svět vědy a techniky a Svět civilizace.

Pro minijeřáby UNIC toto nebyla první zastávka v Dolních Vítkovicích. Několik větších minijeřábů, se podílelo už i na výstavbě Multifunkční auly Gong, kde zejména osazovaly betonové lavice v hledišti auly.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení