DOKÁŽEME TO, CO JINÍ NE! VOLEJTE 603 903 888

Minijeřáb UNIC-706 navrátil varhany do kostela

Nezasvěcení kolemjdoucí si mohli myslet, že je šálí zrak, když viděli v úterý 7.6.2022 vyjíždět z kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na jabloneckém Horním náměstí stroj podobný průzkumnému robotu ze sci-fi filmu. Nenechte se mýlit, byl to náš minijeřáb UNIC-706, který po splněné misi vyjížděl z kostelních vrat. Díky svým rozměrům vjel až do kostela a ušetřil tak práci partě stěhováků, kterým by taková operace zabrala možná několik dní. Jeřábník Martin Beníček s minijeřábem UNIC-706 se postaral o hladký návrat varhan do kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou po jejich renovaci.

Jablonecké varhany, největší v Libereckém kraji, jsou unikátním nástrojem, který bez větších oprav vydržel hrát téměř 90 let. Pokud by ovšem nebyly včas renovovány, byly by odsouzeny k definitivní zkáze. V roce 2019, když se Nadačnímu fondu Jablonecké varhany podařilo shromáždit cílovou částku na renovaci ve výši 6 milionů korun, se varhany přemístily do rodinného podniku Hermann Eule Orgelbau GmbH, kde se postarali o jejich kompletní renovaci.

O hladkém návratu největších varhan v kraji rozhodovala profesionalita všech zúčastněných. Mobilní jeřáb projel dveřmi kostela s rezervou 2 cm a minijeřáb UNIC-706 byl pasován na největšího návštěvníka kostela.

Pro podrobné informace o varhanech a jejich transportu kompaktním minijeřábem UNIC-706 klikněte na následující odkazy:

https://fb.watch/eeyWLYwhTk/

https://genus.cz/vice-temat/styl/o-hladkem-navratu-nejvetsich-varhan-v-kraji-rozhodovala-profesionalita-tymu-a-dvere-kostela-mobilni-jerab-projel-s-rezervou-2-cm-n543469.htm

https://ct24.ceskatelevize.cz/komiks/3502614-do-jablonce-nad-nisou-se-vratily-vzacne-varhany-lide-je-zachranili-i-adopci

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/222411000100607/cast/917413/

 https://www.jabloneckevarhany.cz/zpet-na-kur

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení